Kültür

2. Karalahana Şenliği’nde camiye yardım

2. Karalahana Şenliği’nde camiye yardım
2014.07.23 00:00
| | |
7409

Karalahana Şenliği’nin 2.’si de yapıldı. Çiğdem Mahallesi Yunus Emre Spor Tesisleri’nde yapılan şenlikte köyde yapılan cami için yardım istendi.

Giresun İli Görele İlçe Tekgöz Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği tarafından organize edilen 2. Karalahana Şenliği’ne Beykoz halkı ilgisiz kalmadı. Dernek Başkanı Mustafa Arslan’ın sunumunu yapmış olduğu eğlencede davetlilere Karalahana ve dolma ikram edildi.

2. Karalahana Şenliği’nde yine bölgenin sevilen yerel seslerinden Hüseyin Çendioğlu sahne aldı. AK Parti Giresun milletvekili Hacı Hasan Sönmez, Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Daire Başkanı Nizamettin Kalaman, Beykoz Belediye Başkan yardımcısı Ali Bilir ve Dost Beykoz Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Öztürk katıldı.

Hüseyin Çendioğlu’nun kemençesi eşliğinde davetlilerin saatlerce horon oynadığı eğlencede Giresun Millekvekili Hacı Hasan Sönmez’den köyde yapılan bir cami için destek isteyen Dernek Başkanı Mustafa Arslan, “hayır işleri gizli yapılır hemşerilerimiz bu konuda gereğini en iyi şeklide yapar” cevabını alması soğuk rüzgârlar estirdi. Bu cevap karşısında morali bozulan Dernek Başkanı Arslan, “bunu verilmiş bir söz olarak anlıyoruz” diyerek olayı geçiştirmeye çalıştı.

2. Karalahana Şenliği’ne katılan davetlilere Atatürk posteri dağıtıldı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Karalahana Şenliği, Çiğdem Mahallesi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"