Makaleler

Çağ açar, çağ kaparız!

28.10.2016 16:08
| | |
4059

Fatih’in İstanbul’u fethiyle açılan ‘Yeni Çağ’ gibi,  yine bir Türk eliyle yep yeni bir çağ açılıyor. O gün olduğu gibi,  bu gün de  ‘Bir Türk Dünyaya Bedeldir’ sözü hayat buluyor...

Lütfen ama lütfen;  vicdanlarınızı,   siyasi görüş ve kimliklerinizin erişemeyeceği bir yerde muhafaza edip, çok yakını gösteren ‘milliyetçi’ gözlüklerinizle takip edin gündemi(!)

15 Temmuz, süreç olarak  sancılı ve kederli olsa da, ‘en son’u hayırla tamamlanacak bir dönemin miladı olduğuna şahitlik edeceksiniz çok yakında. Bırakın milli otomobilleri,  milli bir muhalefetimizin dahi olmadığı bir dönemden her şeyiyle sadece ve sadece bizim olan ‘Milli’ bir birliğe sahip olduk. Çanakkale zaferinden bugüne ilk kez birbirine değen omuzlarımız sıcak kalmak zorunda!

Sadece ‘Millet’inizle değil, ‘Devlet’inizle de gururlanın!

FETÖ, PKK, YPG, 15 Temmuz uzantıları ve Faiz lobileriyle savaş verirken, bir yandan  da mazlum ‘Ortadoğu’nun bekçiliğini yapıp,  Musul ve Kerkük’ün de ihalesini takip ediyor. Ve bir koldan da Misak-i Milli ve ‘Lozan’ın zincirlerini eğelerken, yarının ‘Büyük Türkiye’si için  de şantiyeler kuruyor... Emin olun ‘Devlet’;  yaşlı dünya tarihinin  bugüne kadar benzerine rastlanmamış  bir  ‘kararlılık’ ve ‘süreklilik’ gösteriyor...

Artık dünyada olup bitenleri  sadece izleyen değil, yöneten bir Türkiye var! Yeni Dünya düzeninin topuzunu dengelemek için de  böyle bir ülkeye zaten ihtiyaç var.  Öyle ABD ve İngilizler gibi petrol kokularını değil, mazlum canlardan dökülen kan kokusunun izini sürüyoruz ve bunu yapan tek millet de biziz. Petrole alternatif yakıtla çalışan ve yüzde yüz bizim olan arabalarımız olmamasına rağmen petrol rezervleri bizi zerre kadar ilgilendirmiyor!

Küçük insanların sözde büyük hesaplarına kulak asmayın(!).  ‘Yenikapı Ruhu’nu ‘ruhsuzlaştıran’lara da itibar etmeyin.

Dua edin, izleyin.

Az kaldı az, çok az(!)

Filmin sonu  ‘iyi’ bitiyor, senarist yabancı değil...

Anahtar Kelimeler:

Diğer Yazıları
Dahası

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"