Makaleler

Beykoz’un Atom Karıncası?

2014.09.24 00:00
| | |
4643

Sıklıkla çok sert ve birilerini hedef alan yazılar yazmakla eleştirilen biri olarak bu sefer yazıma (bir değerle) başlamak istiyorum.

Bunu da Beykoz’un kötü niyetli, çekemeyen, Beykoz için ne yaptılar ki! diye söylevlerde bulunan zevatlara ithafen kaleme alıyorum.

Neden mi?

Hani derler ya genel olarak bir düşüncedir söyleyeceğim. Seçimlere kadar kapı kapı dolaşırlar, seçimi kazandıktan sonrada hiçbir yerlerde gözükmezler, verdikleri sözleri yerine getirmezler, makamlarından, odalarından çıkmazlar. Bu tezi çok şükür Beykoz’da çürüten, allak bullak eden birileri vardı zaten. Zira bunlara bir yenisi eklendi ki sormayın gitsin.

 “Allah Müslümanların başına yönetici tayin ettiği bir kimse için hayır murat ederse, ona salih dürüst bir vezir (yardımcı danışman) verir ki, unuttuklarını ona hatırlatır, hatırladığında (bildiği şeyleri yapmak istediğinde) ise ona yardımcı olur.
Şayet Allah o yöneticiye bundan başkasını (kötülüğü) murat ederse, ona öyle kötü bir vezir (danışman) verir ki, unuttuklarını ona hatırlatmaz, hatırında tuttuğu işler konusunda (bildiği şeyleri yapmak istediğinde) ise, ona yardımcı olmaz.” (Kenzu’l-Ummal, Suyuti, H. No: 14940)

Bu hadis üzerinden; ‘’Sayın Yücel Çelikbilek’in çok şanslı olduğunu söyleyebilirim.’’

Evet, şimdi gelelim bulmacamızı çözmeye:

Yerel seçimlerden önce ve sonrası Sayın Yücel Çelikbilek imzalı Beykoz’da oluşan konjektür anlamında, hızla ilerleyen toplumsal değişimin bizzat içinde bulunan ve bu süreci yakından takip eden birisiyim. Ardından ( 2 B aşamasında) Beykozlu’nun Beykoz da yaşaması, hayatını sürdürmesi bağlamında, kurumlar ve kişilerle bire bir girişimlerde bulunan, bilgilendiren Beykozluların sorunlarını, isteklerini, sokaklarda, Belediye’de şahsına tahsis edilmiş makamında ve hatta çat kapı gittiği ev ziyaretlerinde, yerinde dinleyerek, inceleyerek, gözlemleyerek sağlıklı çözüm politikaları üreten ve uygulamaya geçiren fırsat buldukça da devamlı sahalarda Belediyemizce yapılan çalışmaların takibini yaparken görmeye alıştığımız mütevazı bir Başkan yardımcısı.

 Tabi iki de; Sayın Muharrem Kaşıtoğlu’ndan bahsediyorum.

Sayın Kaşıtoğlu nasıl bir karakterdir?

Altı aylık bir Başkan Yardımcılığı sürecinde ilçemizde toplumsal talepleri karşılayan, karşılamaya çalışan, insan haklarına saygılı, özgürlük, eşitlik ve sosyal adalet düşüncesiyle, çoğulculuk ve katılımcılık kültürünün gelişimine hizmet eden, kavmiyetçiliği sevmeyen, Beykozluya her konuda eşit hak sağlanması yönünde, eşitlik ve adaletle halka hizmeti esas bilen bir kişiliktir. 

Şimdide seçimden önce kaleme aldığım Çelikbilek yeniden aday gösterilecek mi? yazısıyla ilgili okurlarım, yazının içeriğinde geçen projelere atıflarda bulunuyorlar. Bununla ilgili de olumsuz e-mailler almaya başladım; Lakin herkese anladığı dilden cevap vermeye çalışıyorum.  Zira şöyle bir durumda söz konusu, nedir o?

Seçimlerden yaklaşık altı aylık bir zaman dilimi geçmesine rağmen ilçemizde (2 B) konusu hariç gözle görülür elle tutulur bir gelişme olmadığına tanık olduklarını söyleyen okurlarımıza katılmadığımızı söylesek doğru olmaz açıkçası. O yazımda sıraladığım projelere baktığımızda ve gerçekleşmesi durumunda bugün an ve an Beykoz’u Türkiye değil Dünya konuşuyor olurdu.  Peki, bunlar gerçekleşmeyecek mi?  Tanıdığım, bildiğim samimiyetine inandığım birisi olan Yücel Çelikbilek önümüzdeki kısa süreç zarfında bunları kamuoyundan Beykoz halkına bizzat kendisinin duyuracağına inanıyorum. Zira bu zamana kadar ne söylediyse, ne söz vermişse yerine getirmiştir. Yalnızca okurlarımın ve şahsımın serzenişi bu yatırımları kısa bir zaman sürecinde görmek istediğimizdir. Bu minval üzerine de yazımında havada kalmayacağına ve bir daha da bu konuyla ilgili negatif yorumlar almayacağıma inanıyorum.

Anahtar Kelimeler: Muharrem Kaşıtoğlu

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"