Beykoz’da bu ürünlerin fiyatlarını alıcısı belirliyor

  • Güncelleme: 09.11.2020 10:53
  • Yorum: 0
Engelsiz Umutlar Derneği, büyük uğraşlarla hazırlandığı etkinliğin Kovid-19 engeline takılması sonucu çareyi sosyal medyada buldu.
Beykoz’da bu ürünlerin fiyatlarını alıcısı belirliyor

13 Mayıs günü Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi’nde yapılması planlanan etkinliğin Kovid-19 engeline takılması dernek yöneticilerini yıldırmadı.

Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği, Çubuklu ’da ki dernek merkezinde Beykoz Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü bünyesinde görev yapan dört öğretmen vasıtasıyla 25 öğrenciye bütün ihtiyaçlarını karşılayarak, haftanın dört günü eğitim verdi.

Tam bir okul ortamında verilen eğitimlerde ebru, resim, folklor ve keçe branşlarında çalışmalar yapıldı.

Yönetim Kurulu dışında, hayırsever kişi ve kurumların yardımlarıyla yürütülen çalışmalara öğrenciler her hangi bir bedel ödemeden katıldı.

Bu çalışmaların öncülüğünde, merkezi ve yerel yöneticiler ile birlikte birçok Beykozlu çeşitli zamanlarda gerçekleştirilen etkinliklerle, Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği tanıma fırsatı buldu.

Öğrencilerin çalışmalarını sahne ortamında sergileyebilmeleri amacıyla 10 - 16 Mayıs Engeliler Haftası’nda bir etkinlik organize edildi.

Aylar öncesinden hazırlıklarına başlanan etkinliğin 13 Mayıs 2020 günü Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezinde yapılması planlanıyorken, rezervasyonu yapılıp bütün hazırlıkları tamamlanan etkinlik Kovid-19 engeline takıldı.

Bilindiği üzere dünya genelinde olduğu gibi Türkiye’de de etkili olan Kovid-19 (Koronavirüs) salgını ile mücadele kapsamında, Beykoz’da da önlemler gereği bu tür çalışmalar sürecin rahatlayacağı döneme kadar ertelendi.

Engelsiz Umutlar Sosyal ve Kültürel Yaşam Derneği Başkanı Dilek Bülbül ise konuya ilişkin yapmış olduğu açıklamada, “bizler Engelsiz Umutlar Derneği Yönetimi olarak öğrencilerimizin büyük bir özlem ile odaklandıkları 13 Mayıs 2020 günü itibarıyla Sosyal Medya Üzerinden Dernek Merkezimizde yaptıkları ürünleri sizlere tanıtarak onları sevindirebileceğimizi düşünmüştük” ifadelerini kullandı.

“Tüm ürünler tamamen Derneğimizde Eğitim alan Çocuklarımızın ürünleridir. Vatandaşlarımız arzu ederlerse, görmüş oldukları ürünlerden beğendiklerinizi, kendilerinin belirleyeceği bir bedel karşılığında derneğimize katkı amaçlı satın alabilirler.” diye konuşan Dilek Bülbül, imkânı olmayanlarında yine beğendikleri ürünü ücretsiz alma şansına sahip olduğunu kaydetti.

Dilek Bülbül, ürün almak isteyenlerin, 0530 960 56 95 numaralı telefon ile irtibat kurulabileceğini söyledi.

Bayan Bülbül, öğrencilerin çalışmalarını ilgilenenlerin beğenisine sunarak, Kovit-19 mücadelesinin normale dönmesi ile gerçekleştirecekleri Engelliler Haftası gösterilerine kadar onların morallerini yüksek tutmayı planladıklarını kaydederek, “öğrencilerimizin çalışmalarına göstereceğiniz ilgi ve alaka için şimdiden çok çok teşekkür ederiz” dedi.

 

ÜRÜNLERİ GÖRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz