Siyaset

Sedat Dalar, Alaattin Köseler’e karşı!

Sedat Dalar, Alaattin Köseler’e karşı!
2014.09.02 00:00
| | |
6670

Beykoz’da sosyal demokrat kimliği ile tanınan Özgün Haber Gazetesi Sahibi Sedat Dalar köşe yazısında ilginç iddialar ortaya attı.

Yerel seçim kapsamında aday adayları bakımından oldukça zengin bir tablo çizdiğini söylediği CHP’nin aday adayları arasında olanAlaattin Köseler’in, daha önce iki kere seçim kaybettiğini, bununla birlikte CHP’ye de kaybettirdiğini yazan Sedat Dalar, Köseler’in gazetelerdeki ilanlarının altında unvanını “4. Dönem Belediye Başkanı” şeklinde yazdırıyor olmasını eleştirdi.

Bu yaklaşımıyla Köseler’in CHP aday adayı olduğunu vurgulamaktan imtina ettiğini ima eden Sadet Dalar, Alaattin Köseler’in “görevi kötüye kullanma suçundan” iki yıl apis cezası aldığını ve bu cezadan dosyanın zaman aşımına uğramış olması nedeniyle kurtardığını kayıt altına aldı.

Sedat Dalar, bu durumun Avukat Ferda Kazancıbaşı tarafından CHP Genel Merkezi’ne, İstanbul İl Başkanlığı’na ve Beykoz İlçe Başkanlığı’na noter kanalıyla bildirildiğine ve kendi gazetesinde de haberleştirildiğine değindi.

Yine Ferda Kazancıbaşı’nın noter kanalıyla ilgili yerlere gönderdiği mektupta, milletin vicdanında zaman aşımı olmadığını bu nedenle Alaattin Köseler’in aday adaylığının CHP Genel Merkezi tarafından gözden geçirilmesi gerektiğine işaret edildiğini yazan Sedat Dalar, bu konuyu kendi yayınında gündeme getirmesi üzerine AK Parti’ye yakın olduğunu iddia ettiği yayın kurumlarının telaşlandığını söyledi.

AK Parti Köseler’i mi istiyor?

Sedat Dalar, Ferda Kazancıbaşı’nın, CHP’nin ilgili makamlarına konuyu anlatan mektubunu haberleştirmelerine tepki geldiğini ve “yok, efendim neymiş, seçime giderken yapılan bu haberler maksatlıymış, yok Alaattin bu seçimi alacakmış da özellikle bu engelleniyormuş ve bir sürü saçmalık” yaşandığını ve bununla birlikte kendisini CHP düşmanı ilan ettiklerini yazdı.

Dalar, “Kardeşim çok sevdiğiniz Alaattin Bey madem seçimi alacak da neden 2004 ve 2009'da alamadı. Elini tutan mı oldu.” ifadelerini kullandığı yazısına şöyle devam etti:

“Biz bu haberi yayınladıktan sonra özellikle AKP'liler ve Beykoz'un AKP medyasını bir telaş aldı. Alaattin Köseler’in önü kesilmek isteniyormuş. Efendim…  CHP Köseler ilekazanacakmış da o yüzden bu haberler yapılıyormuş... Kardeşim tamam işte niye panikyapıyorsunuz, sizin de işinize gelmez mi?.. Köseler aday yapılmazsa CHP kazanamaz. Nedir bu panik?

CHP Köseler ile kaybeder

İşin aslı öyle değil tabi. Tam tersine AKP Beykoz'da Köseler ile CHP'nin 3. kez kaybedeceğini bildiği için kendi medyalarında şişirip şişirip duruyorlar. AKP ve medyasının paniklemesi bu yüzden.

Onu anladık ta Köseler’in ipliğinin pazara çıkmasından bazı CHP'liler niye rahatsız oluyor acaba? Yoksa o bazı CHP'li (!) ler de mi CHP'nin Beykoz'da kaybetmesini istiyorlar.

O zaman hiç endişelenmeyin kardeşim.

Çünkü ne Alaattin Köseler, ne de onun gibi sol ve sosyal demokrasiyle uzaktan yakından alakası olmayanlar Beykoz'da CHP'nin belediye başkan adayı olamayacaklar.

Çünkü CHP o eski Baykal'ın CHP'si değil artık...

Artık bu partide demokrasinin "D" si var...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, Alattin Köseler, Beykoz, CHP, Sosyal Demokrat, Sedat Dalar

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"