Siyaset

Vatandaşı yanlış bilgilendirmeyin!

Vatandaşı yanlış bilgilendirmeyin!
2014.09.02 00:00
| | |
3812

Beykoz Belediye Meclis Ekim Ayı 2. Oturumu yapıldı. Oturumda, takas yoluyla İBB’den alınan arazilerle ilgili konuşan CHP’li Erdal Öztürk’e cevap veren AK Partili Nevzat Oral, “Vatandaşı yanlış bilgilendirmeyin” dedi.

AK Parti’den Muharrem Kaşıtoğlu ve Fatih Yılmaz’ın izinli sayıldığı oturuma CHP Grubu eksiksiz katıldı. Başkan Vekili Birzat Mermer’in yönettiği oturumda, CHP Grubu’nun önergeleri oy birliği ile Başkanlık Makamı’na havale edilirken, bir sonraki oturumun tatil nedeniyle bayram sonrasına bırakılmasına karar verildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden devralınan arazilerle ilgili konuşan CHP Meclis ÜyesiErdal Öztürk, Büyükşehir’den devir alınan parseller ile yapılan çalışmaların, her evresinde yer aldıklarını ve destek verdiklerini ifade ederek, “Beykozlulara hizmet için olumlu ve yararlı çalışmalarımız için oy birliği ile Meclis kararlarımızı aldık” şeklinde konuştu.

“Gelinen noktada vatandaşlarımız beklenti içine girdi ve tapularını almak istiyor… 2B rayiç fiyatlarından en çok şikâyet edenlerden birisi de Belediye Başkanımızdır”şeklinde konuşan Erdal Öztürk, “burada samimi olmak gerekiyor, 2B rayiç fiyatları elimizde değil, biz belirlemedik ve istemedik derken, neden aynı sıkıntıyı Büyükşehirden devir alınan parsellerde çekiyoruz” dedi.

“Bedava verin demiyoruz”

Erdal Öztürk şöyle devam etti: “Biz bu konularda asla toplu hüküm yapmayız, yapmadıkta… Sadece olması gerekenleri istedik, bedava verin demedik, sudan ucuz da verin demedik, sadece makul bir fiyat olsun dedik…

Biz Beykoz yöneticileri olarak beceremezsek nasıl diğer kuruluşlardan indirim bekleyebiliriz ki? Unutmayalım ki dünyada hiçbir örneği daha yoktur. Oturduğu, barındığı yerleri vatandaşlarımız ikinci kez para ödeyerek satın alacaklar, bu fiyatlar konusunda da arazide bilgi kirliliği oluşmaktadır, bunu da dışarıdan gelenler tarafından değil, bizzat Belediye Başkanı tarafından oluşturulmuştur.”

“Vatandaşı yanlış bilgilendirmeyin”

Erdal Öztürk’ün konuşmalarına cevap veren AK Parti Meclis Üyesi Nevzat Oral, “büyük şehirden devir alınan parseller ile ilgili çalışmalarımız devam etmekte, bu çalışmalar neticesinde iyileştirme konusunda adım atılacağını zaten önceden de ifade etmiştik” şeklinde konuşan Oral, “fiyat konularında zaman, zaman farklılıklar olduğu vurgulanmakta” dedi.

Bazı mahallelerdeki parsellerin emlak vergi değeri, bizim uygulamak istediğimiz fiyatın üstüne çıkıyor, bu bilinen olayları arkadaşlarımızın, ‘biz bunu bilmiyoruz’ demeleri çok mantıksız. Asıl bilgi kirliliğini sizler çıkarıyorsunuz vatandaşı yanlış bilgilendiriyorsunuz, bizim her soruya cevabımız var fakat bildiğiniz sorular ile bizlere açıklama yaptırtmayın” şeklinde konuşan Nevzat Oral, İstanbul ve Beykoz da 2B ile ilgili çalışmalar, gerek Bakanlık gerek belediye tarafından sürdürülüyor.”ifadelerine yer verdi.

Çalışmaların bitmek üzere olduğunu açıklayan Oral, imar planlarına uygun olan parsellere direk satış yapılacak, fakat uygun olmayan planlar için küçük parseller üzerinde 6292 Sayılı Özel Proje Alanları’na bağlı olarak, tasarım ve uygulama noktasında çalışmalarımız devam ediyor bunu zamanı gelince kamuoyuyla paylaşacağız” şeklinde konuştu.

Oturumu CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz ve bazı Yönetim Kurulu üyeleri locadan takip etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Birzat Mermer, CHP, Erdal Öztürk, İBB, Beykoz Belediye Meclisi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"