Koronavirüs Beykoz’da kulüpleri nasıl vurdu?

  • 28.04.2020 19:30
  • Güncelleme: 28.04.2020 19:34
  • Okunma: 9269 kez
  • Yorum: 0
Dünyayı etki altına alan Koronovirüs, Beykoz’da amatör spor kulüplerinin ekonomilerini de derinden etkiledi. Yöneticiler Murat Aydın'dan destek istedi.
Koronavirüs Beykoz’da kulüpleri nasıl vurdu?

Koronavirüs ülkemizde de yavaşlama eğilimine girse de tedbirler devam ediyor olması kulüp yöneticilerinin düşündürüyor. Tedbirlerin devam ettiği her gün Beykoz’da faaliyet gösteren amatör spor kulüpleri daha çok desteğe ihtiyaç duyar hale geliyor.

Kulüplerin faaliyetlerinin durması, yöneticileri de maddi açıdan zorlamaya başladı. Kimi kulüpler kullandıkları sahaların ecri misillerini ödemek zorunda, kimileri elektrik, su gibi genel giderleri ödeyemez hale gelmiş durumda.

Beykoz’da hissedilmekte olan iflas belirtileri yöneticileri destek çağrısına mecbur bıraktı.

Futbol sahalarında neşeli sesler yankılanmıyor, hatta gerilimli, kavgalara istenmedik görüntülere rastlanılan maçlar bile aranıyor.

Beykoz’da spor kulüpleri; beraberinde, sosyal tesis olarak işletilen ya da kira geliri elde edilen yerlere sahipken, kafe ve kahvehanelerin kapanması kulüplerde büyük kaynak sıkıntısına yol açtı. Pek çok kulüp elektrik, su ve telefonunu ödeyemez duruma geldi.

Kulüpler hali hazırda görev yapan başkan ve birkaç yöneticinin katkıları ile ayakta durmaya çalışırken, devam eden belirsizlik ortamı bu isimlerin kendi aile bütçelerini bile denkleştirmekte zorluk çektiği gerçeğini de ortaya çıkardı.

Bir süredir değişik spor kulüplerinden gelen sıkıntıları içeren mesajlara Ortaçeşme Spor Kulübü bir yenisini ekledi.

Ortaçeşme sahası martılara kaldı

Kulübün emektar müdürü Ramazan Ergin açıklamasında, “Ortaçeşme sahası martılara kaldı” dedi.

45-50 gün önce maçlarını yapanlar, idmanlarını yapan yaz okulu sporcuları, her gün sabah-akşam yürüyüş yapan aileler şu anda yok…

Saha ise martılara kalmış durumda.

Lig maçlarımızı yaptığımız, ilçe takımlarının karşılaşmalarını oynadığı ve her maçta hakemlere itirazlar, futbolcular arasında ufak-tefek sürtüşmeler oluyordu. Hepsi boşmuş meğer… Her futbolcu, seyirci bu illet hastalık gelmeseydi de ne maçın hakemine ne de rakiple uğraşmasaydık derdi…

Ama az kaldı, Allah’ımızın izni ile devletimizin aldığı tedbirlere uyarsak bu salgın yurdumuzu terk edecektir.

Herkes devletimize güvensin şu anda bu mücadelede tüm ülkelerden daha başarılıyız, tüm Devlet Bakanlarımıza, sağlıkçılarımıza, belediyelerimize, hizmet veren herkese teşekkürler.

Beykoz’un spor kulüpleri dahil her halde yeni sezonda lige katılım olarak azalacak, çünkü kulüplerimizin gelirleri bu salgın hastalık sonrasında kapandı.

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Murat Aydın’dan hem Ortaçeşmespor hem de Beykoz’daki spor kulüpleri olarak ricamız şu ki, Sayın Başkanımız şimdi zamanı değil, ancak ilçe spor kulüplerimiz, takımlarımız çok zor durumda, yapacağınız maddi yardıma acil ihtiyacımız var…

Her bir kulübümüzün ödeme tarihi geçmiş elektrik, su faturaları, Ecri Misilleri var… Lütfen bu zorlu süreçte ülke genelinde hizmet veren en büyük sosyal gruplardan olan spor kulüplerimize bir el vermeniz…

Spor Servisi