Kültür

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi…

Erzurumlular ve Çankırılılar gecesi…
2014.07.26 00:00
| | |
9861

Kastamonu ve Sinoplular gecesi ile start alan, Geleneksel Beykoz Çayır Festivali’nin ikinci gününde Erzurum ve Çankırı Dernekleri vardı.

Festival süresince her gece iki yöre derneğinin ortaklaşa düzenlediği yöre geceleri Erzurumlular ve Çankırılılar Derneklerinin birlikte organize ettikleri programla devam etti.  

Katılımın ve protokolün önceki geceye nazaran daha az olduğu gözlenen Erzurumlular ve Çankırılılar gecesine, Beykoz Belediye Başkan Vekili Nevin Çalışkan, Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, Meclis üyeleri Engin Yıldız, Fatih Yılmaz, Özkan Ayduğan, Çubuklu Mahalle Muhtarı Hüsnü Kolcu, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve Beykozlu vatandaşlar katıldı.

Erzurumlular ve Çankırılıların gecesinde ise sunumu Afrikalı Ali yaptı. Erdoğan Topuz ardından Ayşegül ve Somi Yalçın’ın sahne aldığı gecede konuşan Çankırılılar Derneği Başkanı Memiş Ödemiş, Beykoz Belediyesi’ne ve katılımcılara teşekkür etti. 

Gecede Çankırılılar Dernek Başkanı Memiş Ödemiş, katkıları nedeniyle Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’a ve gecenin solistlerine teşekkür plaketi verdi.

Gecenin bir diğer sunucusu ise Erzurumlular Derneği  adına Ada Vapuru Şakir idi. Halk Oyunları Ekibi’nin Erzurum yöresinden oyunlar sergilemesiyle şölen havası esmeye başlayan Beykoz Çayırı’nda, Türk Halk Müziği Sanatçısı Seher Çelik  izleyenleri adeta mest ederken, Erzurum Bar Ekibi de Doğu rüzgarını zirveye taşıdı.

Renkli görüntülere sahne olan Çankırılılar ve Erzurumlular gecesi, bölgenin sevilen seslerindenOgan Han’ın programıyla devem etti. 

Erzurumlular Derneği Başkanı Ziya İnik de yapmış olduğu konuşmada, Belediye yetililerine teşekkür ederken, gece Mavi Karadeniz TV’den canlı olarak yayınlandı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Çankırı, Erzurum, Festival 2011

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"