Kastamonu ve Sinoplular gecesi….

  • 0
  • 22100
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….
Kastamonu ve Sinoplular gecesi….

Geleneksel Beykoz Çayır Festivali Kastamonu ve Sinoplular Dernekleri’nin gecesiyle başladı.

“İki Şehir Tek Yürek”

İki derneğin, "İki Şehir Tek Yürek" sloganıyla organize ettikleri geceye Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul dışında olması nedeniyle katılamazken, Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan’ın açılış konuşmasını yapmış olduğu programa AK Partililer yoğun ilgi gösterdi.

Geceye, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün ve eşi Necla Ergün, Beykoz Belediye Başkan Vekili Nevin Çalışkan, Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun ve Yüksel Baki, Beykoz Belediye Meclis Başkan vekili Birzat Mermer, AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi Kemal Akar, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Nagihan Akan, SP Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz, Beykozlu Giresunlular Dernek Başkanı Hasan Karakaya,  çok sayıda mahalle muhtarı Meclis üyeleri ve yaklaşık beş bin dolayında vatandaş katıldı…

Nevin Çalışkan’dan Hanefi Dilmaç’a teşekkür….

Festivalin açılış konuşmasını yapan Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Nevin Çalışkan, Başkan Çelikbilek’in programa katılamaması nedeniyle izleyenlere selamlarını ilettiğini kaydetti. Meslektaşı olan Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç’a da organizasyondaki kusursuzluk nedeniyle teşekkür ettiğini ifade eden Çalışkan,  10 gün sürecek olan şenliklerimiz inşallah iyi geçer. Ben tüm misafirlerimize hoş geldiniz diyorum. Özellikle Kastamonulu ve Sinoplu hemşerilerimizi kutluyorum.” İfadelerini kullandı… Çalışkan, festivalin ardından başlayacak olan Ramazan etkinlikleriyle de Beykozlularla birlikte olacaklarını söyledi.

Kastamonulular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir

Rasim Baskın ve Osman Türk’ün birlikte sunumunu yapmış oldukları gecenin ilk solisti Kastamonuluların yakından tanıdığı bir isim olan Ayhan Dilek’ti. Ayhan Dilek’in türkülerinin ardından söz alan Beykozlu Kastamonular Dernek Başkanı Yılmaz Özdemir, şiir okuyarak başladığı konuşmasında, “Burada Sinoplu kardeşlerimizle beraber olmaktan çok mutluluk duyuyoruz. Biz Kastamonuluyuz bundan da büyük gurur duyuyoruz. Biz memlekete bakmıyoruz,  insanlığa bakıyoruz. İstanbul’un en kalabalık kesimini teşkil ediyoruz, Sivas ile birlikte. Bize emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” ifadelerine yer verdi.

SİYAD Başkanı Adnan Çeliker

Beykozlu Sinoplular Derneği (SİYAD) Başkanı Adnan Çeliker de, 10 gün boyunca sürecek festivalde hem eğlenecek hem de kaynaşacaklarını kaydederek, “Ben Beykozumuzla gurur duyuyorum. Bizler nereli olacağımızı seçemedik, Sinoplu olduk. Ne mutlu ki Sinopluyuz.” şeklinde konuştu. Beykoz’daki 16 dernekle sürekli toplantı yaparak Beykoz’un sorunlarını konuştuklarını söyleyen Çeliker,  “Beykoz için neler yapabileceğimizi tartışıyoruz. Bu durum devam edecek.” dedi.

Beykozlu Kastamonulular Derneği Kurucu Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu’da programda bir konuşma yaptı… Konuşmasında, “İki Şehir Tek Yürek” şeklinde bir slogan belirlediklerini ve bunun son derece anlamlı bir mesaj içerdiğini söyledi. Konuşmasında birde şiir okuyan Kaşıtoğlu, katılımcılara teşekkür etti.

Kaşıtoğlu’nun ardından konuşan SİYAD Genel Başkanı Sabahattin Sungur’da “İki şehir tek yürek değil, 81 şehir tek yürek olduk. Biz Türkiye’yiz ve bir bütünüz. Bundan da gurur duyuyoruz. Siz sayın hemşerilerimizden bir ricam var, lütfen derneklerimize üye olun ve katılın çünkü birlikten kuvvet doğar.” şeklinde konuştu.

Son olarak ise Kaymakam Aydın Ergün konuşma yaptı. Ergün, “Konuşmacılar şehirlerini övdüler.. . Bence daha büyük övgüyü hak ediyorlar. Kutluyorum, hele 17 dernek başkanının bir olmasını, tek yürek olmasını daha çok kutluyorum ve onlardan bir ricam olacak. Bu dernek başkanları dernek isimlerinin başına Beykoz ibaresini koysunlar. Bunu bütün kalbimle rica ediyorum. Bizler Beykoz’a geldik, On Çeşmelerin suyundan içtik. Onun için buradayız.” ifadelerini kullandı.

Gecenin ilerleyen dakikaların da ise İlhan Şeşen sahne aldı ve büyük izleyici kitlesine unutamayacakları bir konser sundu. Son olarak Kastamonu’nun medarı iftarı Fındık Kurdu Berna sahne aldı. Birbirinden güzel parçaları söyleyerek, büyük beğeni kazanan Berna, ayakta alkışlandı.

Protokol kapısında kriz

Beykoz Çayır Festivali’nin ilk gecesinde birde kapı krizi yaşandı. Giriş için iki kapı yapılması krize neden olurken, yaşanan tartışmalar basın mensuplarında hoşnutsuzluk yarattı.

Basın mensuplarını protokol kapısından içeri almayan Beykoz Belediyesi Zabıtalarından isminin Ali olduğu öğrenilen kişinin yarattığı tartışma Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Metin Torun’un kapıya gelmesiyle çözüldü.

Haber Merkezi

Beykoz’un duvar resimleri yenileniyor
Önceki Beykoz’un duvar resimleri yenileniyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz