CHP tabanından Hızır Yılmaz’a çağrı!

  • Güncelleme: 16.10.2020 18:34
  • Okunma: 14135 kez
  • Yorum: 0
Kavacık Salon Talia’da toplanan yüzlerce CHP’li yapmış oldukları toplantıda İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a “aday ol” çağrısı yaptı.
CHP tabanından Hızır Yılmaz’a çağrı!

Sunumunu Gençali Özdemir’in üstlendiği programda CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’a Beykoz Belediye Başkanlığı aday adaylığı için destek açıklaması yapıldı.

CHP’li üyelerin, “biz, Başkanımızın aday olmasını istiyoruz… Bu nedenden dolayı imza topladık” şeklinde ifadelerin kullanıldığı toplantıya katılmak üzere Hızır Yılmaz telefonla salona davet edildi.

Hızır Yılmaz’ı telefonla salona davet eden Özdemir, “Başkanım halk sizi burada görmek istiyor. Sesimize kulak verin ve Talia da sizi bekliyoruz” dedi.

“Sizlerin yanına gelmek benim boynumun borcudur, az sonra oradayım” cevabını veren Hızır Yılmaz, yaklaşık 15 dakika sonra salona giriş yaptı.

ADAY OL

Hızır Yılmaz’ın salona gelmesinin beklendiği sırada Türk Halk Müziği Sanatçısı Burhan Yıldırım mini bir konser verdi. Yıldırım’ın türkülerle coşturduğu CHP’liler İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ı tezahüratlarla karşıladı.

İlçe Başkanı Hızır Yılmaz’ın salona girişinde adeta izdiham yaşandı. Sloganlarla karşılanan Hızır Yılmaz salona girmekte zorlanırken, Yılmaz yapmış olduğu konuşmada yine sert ifadeler kullanarak, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı ve Beykoz Belediye başkanı Yücel Çelikbilek’i eleştirdi.

Konuşmasına, “Anası Anadolu, Atası Atatürk” şeklindeki sözlerle başlayan Hızır Yılmaz, ilk defa kendisinin organize etmediği bir toplantıya katıldığını söyledi. 

İlk defa benim organize etmediğim, gönül dostlarımın organize ettiği, muhteşem bir kalabalık karşısında sürçü lisan edersem, dilim takılırsa, bilmediğimden değil, sizlere layık olamayacağım kaygısındandır” şeklinde konuşan Yılmaz, “Ben hayatımın her döneminde birlikten doğan güçten ilham aldım” dedi.

Hayatımda hiç kimseden korkmadım…

“Emir almadım. Ama siyasette örgütümün, halkımın en ufak emri karşısında başımı eğdim. Ben kendimde halkın gücünü görmeden hiç bir yere dâhil olmadım. Ama halkın gücünü arkamda gördüğüm zaman halktan başka örgütten başka kimseden izin beklemedim. Ben icazeti sadece örgütten alırım.” şeklinde konuşan Yılmaz, kendisi için, ‘aday adaylığını açıklayacak’ şeklinde yorumlar yapıldığını söyledi.

Bayrağı Belediye’ye dikerim…

“Benim adaylığımı örgüt açıklar. Ben açıklamam. Eğer örgüt, Beykoz halkı benim aday olmamı isterse onların bana verdiği bayrağı seçimlerde Beykoz Belediyesi’ne dikerim.” ifadelerini kullanan CHP İlçe Başkanı şöyle devam etti:

Biz 2014’te o sandıklarda nasıl birinci çıkacağımızın hesabını yapacağız. Sizlerden ricam sizin adayınız ben olsam dahi, partimin hiçbir adayı hakkında kötü söz söylemeyiniz. Bizim hesabımız bizim davamız bir öne çıkma savaşı değildir… Yıllardır Beykoz’u babasının malı gibi satan, yöneten zihniyetle hesaplaşma yarışıdır.

Eğer AKP’nin 2/B sürgün yasasını bize verdiğiniz güçle yırtıp çöpe atmazsak, belki bir daha ki seçimlerde artık birbirimiz için anı olacağız. Çünkü o bir sürgün yasasıdır. O yasanın içerisinde halk yoktur, hakta yoktur. Oylarınızı alanlar artık cepleri para doldu. O şehirler de yaşayan insanların ellerini, ellerim kirlenir diye sıkmaz oldular. Ama unutmayınız. Artık Kemal Kılıçdaroğlu’nun önderliğinde sizin ellerinizi sıkacak; yanak yanağa, gönül gönüle sizlerle beraber olacak olan Cumhuriyet Halk Partisi vardır.

Dostlar! Size soruyorum. Birçoğunuz 2/B arazisi üzerinde yüzyıllardır oturuyorsunuz. Bilmediğimiz bu fiyatlarla buraları almamız mümkün mü? Hayır. O zaman bu yasayı bu arazileri alsınlar diye kimin için çıkardılar? Yandaş müteahhitleri için çıkardılar. Onların yandaş müteahhitleri varsa Beykoz halkının da yandaş Cumhuriyet Halk Partisi var. Cumhuriyet Halk Partisi’ne küsmeyin. El verin. Onlar hangi yasayı çıkarırsa çıkarsın. O yasayı yırtıp çöpe atmak, onların açacakları temellere yandaş müteahhitlerini itmek boynumun borcu olsun. Sizlerden bir şey istiyorum. Parti içerisinde benim aday adayı olmamı istediğiniz için buradasınız. Eğer benim aday adayı olmamı istiyorsanız. Gelin içe dönük değil dışa dönük çalışmaya başlayalım. Her komşumuza bu AKP’nin sahte yüzünü gösterelim.

O Çelikbilek, biz çelik yürek

Arkadaşlar biz birlik olursak; değil Çelikbilek, o olsa olsa soyadı Çelikbilek olur. Bizim ki çelik yürek! Varsın Rizeli hemşerim Sayın Başbakan ferman çıkarsın Beykozluyu süreceğim diye. Bende diyorum ki Beykozluyu sürecek bir Rizeli Tayyip Erdoğan varsa, o fermanı yırtıp çöpe atacak Rizeli Hızır Yılmaz vardır.

CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz elindeki dosyayı göstererek, Çubuklu’da üzerinde konutların olduğu bazı parsellerin İBB’ye devredileceğini iddia etti.

Konuyu verecekleri bir teklifle Meclis Gündemi’ne taşıyacaklarını söyleyen Hızır Yılmaz, “Bu teklifte Çubuklu’da üzerinde yüzlerce vatandaşın oturduğu parseller anakent belediyesine devredilecekmiş.”

“Ben şimdi örgütümden benim adaylığımı isteyenlerden, bana gönül verenlere mesaj çekeceğiz. O meclis oturumuna gideceğiz. O meclis koltukları bize yetmeyecek belediyenin önünü dolduracağız. Çünkü bugün çubuklu halkı sürülecekse yarın Yenimahalle öbür gün Gümüşsuyu, öbür gün Tokatköy… Biz seslenmezsek korkarım. Bütün mahalleler meclise gelecek” dedi.

50 trilyon bekliyorlarmış buradan. Nasıl olsa vatandaş alamaz. Çok sevdikleri Arap şeyhleri alır. Biz yerimizde göçebe değiliz. Oralarda bu insanlar yüzyıldır yaşıyor. Kuldan utanmayanlar! Siz Allah’tan da korkmaz mısınız? İnsanların mezarları orda, anıları orda, komşulukları orda, sizin yaptığınıza ne denir biliyor musun? Sizin yaptığınıza soykırım denir.

Sizin bu yaptığınız o dünya milletlerinin saydığı en dehşet suçla eş değerdir. Hiçbir toplantı da böyle duygulanmadım. Gönül dostlarımın karşısında söyleyeceğim her söz az kalmaz mı? Benim ilçe başkanı olarak aday adayı açıklaması yapmam ayıp olmaz mı?

Konuşmasının ardından CHP Örgütünün aday olmasını istediği Hızır Yılmaz, masaları tek tek dolaşarak, konuklarıyla el sıkışırken, Yılmaz’a destek toplantısına sadece 4 meclis üyesinin katılması dikkati çekti. Bu meclis üyeleri ise; Hayrullah Usta, Hüseyin Okumuş, Mustafa Topçu ve Nusret Yılmaz’dı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday, Beykoz, Hızır Yılmaz, CHP, Çağrı, Video

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz