Eğitim

Borsa Ortaokul velileri toplanıyor!

Borsa Ortaokul velileri toplanıyor!
2014.09.04 00:00
| | |
8942

Geçtiğimiz aylarda bir araya gelerek, bir başka okul öğrencilerinin kendi okullarına gelmesi söylentilerine isyan eden Kavacık Borsa İlkokulu ve Ortaokulu velileri, yeniden bir araya geldi.

Daha önceki toplantıya oranla daha az sayıda kişinin geldiğini gören veliler, 5 Eylül 2014 günü (yarın) saat 10.00'da okul bahçesinde tekrar ve daha kalabalık bir şekilde biraraya gelmeye karar verdi. Çocukları ve okulları için geçen 2 yıl boyunca büyük fedakârlıklar yaptıklarını dile getiren Kavacık Borsa Okulu velileri, geçici süre okullarında barındırılacak öğrenciler sebebiyle artık geride kaldığı için sevindikleri sıkıntıları, yeniden yaşamak zorunda kalacaklarından yakındı. Veliler, yaşadıkları sıkıntıları dilekçeyle yeniden dile getirebilmek için kendi aralarında imza topladı ve bir kampanya başlattı. Öte yandan bir önceki basın açıklamasında da olduğu gibi velilerin yanında yine ve yalnızca Dost Beykoz vardı.

'Öğretmenler sabahçı olmak istedi'

Geçtiğimiz aylarda bir araya gelerek Şehit Er Ersin Güner İlkokulu'ndan öğrencilerin kendi okullarına misafir olarak gelmelerine itiraz eden ve iki dilekçeyle birlikte hem İlçe Milli Eğitim hem de İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yapan Kavacık Borsa Okulu'ndaki veliler, İlçe Milli Eğitim'den gelen yazı üzerine yeniden bir araya geldi. Şehit Er Ersin Güner İlk ve Ortaokulu'nda okuyan öğrencilerin, okul binalarındaki inşaatın sürmesi ve mağdur edilmemeleri gerekçeleriyle Kavacık İlk ve Ortaokulu'nda eğitime devam etmeleri yönünde gelen yazı, velileri isyan ettirdi. İlçe Milli Eğitim Müdürü imzasıyla 27 Ağustos 2014'te gönderilen yazıda, Kavacık'ta okuyan öğrencilerin 'sabahçı' ve Şehit Er Ersin Güner İlkokulu ila Ortaokulu öğrencilerinin ise 'öğlenci' olarak göstermesini de eleştiren veliler, bu kararın alınmasında etkili olduğu iddia edilen kendi okullarındaki öğretmenlere de sitem etti. Çocukları hakkında bir karar alırken kendilerine de danışılması gerektiğini dile getiren veliler, öğretmenlerin bu kararları sonrası sabahları ve özellikle de kışın büyük sorun yaşayacaklarının altını çizdi.

'Peki, simdi ne olacak?'

* Kavacık Borsa İlkokulu'nda artık tam gün değil, yarım gün eğitim verilecek. Geçtiğimiz yıl 'tam gün' eğitime geçen çocuklar yeniden eskiye dönerek, 'sabahçı-öğlenci' olarak ikiye ayrılacak

 

* Sabah çok erken saatlerde kalkmak ve yola koyulmak zorunda kalınacak. Öğretmenlerinin seçimiyle 'sabahçı' olacak olan Kavacık Borsa İlkokulu öğrencileri, sabah saat 07.30'da derse başlayacak. (Eğer tekli eğitim yapılsaydı ders zili 08.20'de çalacaktı)

* Şehit Er Ersin Güner okulundan gelecek yaklaşık 400 kişiyle birlikte (MEB verilerine göre geçtiğimiz yıl kayıtlı öğrenci sayısı 395 idi) Kavacık Borsa İlk ve Ortaokulu'nun nüfusu 810'dan 1400'e çıkacak

Resmi yazıların sonucunda Kavacık Borsa İlk ve Ortaokulu, bu yıl Şehit Er Ersin Güner Okulu öğrencilerini 'geçici bir süre' de olsa misafir etmek zorunda kalacak. Bu konuda yeterince fedakârlık gösterdiklerini ifade eden veliler ise yarın saat 10.00'da okul bahçesinde bir araya gelerek, bir toplantı yapacak. Düşüncelerini son bir kez masaya yatıracak olan veliler, sorunlarına bir çözüm yolu arayacak.

Öte yandan bugün için yaklaşık 50 kişinin bir araya gelebildiği okulda yarınki toplantı için Kavacık Borsa İlk ve Ortaokulu'nda öğrencisi olan tüm velilere ulaşılmaya çalışılacak. Yarın bir araya gelecek olan veliler, beyin fırtınası yaparak oluşan durumu değerlendirmeye başlayacak. Dost Beykoz ise yine orada olacak...

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kavacık, Borsa, İlköğretim Okulu, Protesto

reklam
4 Yorum
said25.09.2014 01:14:23

bizim zamanımızda 2000in üstündeydi o okulun nüfusu. sabretsinler biraz. bu ne nankörlük yav.

Emirhan15.09.2014 20:33:46

Ben Şehit Er Ersin Güner' de okuyan bir öğrenciyim. Yalan konuşmuşlar. Bizim okulumuzdaki bütün veliler Beykoz Konakları Vakfı' nın okuluna gitmeyi istedi. Hatta dilekçeler gönderildi. Ama oradaki inşaatın tam olarak bitmemesi, Celal Aras' ın da lise olması ve zorluk çekileceği sabebiyle Biz Kavacık İlköğretime geldik. Yoksa biz de inşaat bitmiş olsaydı tam gün devam etmek isterdik. Yalan konuşarak bir yere varılmaz.

seher karakaya06.09.2014 18:30:24

Biz okulumuzu ne zorluklar icinde yaptik prefabrik okulda bekledik okulumuzun bitmesini baskalari gibi hazira konmadik.

ipek 04.09.2014 19:46:56

BİRİNC SINIFTAN ÜCÜNCÜ SINIFA KADAR BÜTÜN OKULLARDA MINIK COCUKLAR DUSUNULEREK ÖĞLENCI OLURKEN BIZIM MINIK COCUKLARIMIZ NEDEN 6 DA KALKMAK ZORUNDA BU HAKMI?HUKUK MU?YAZIK HERŞEY DALAVERELİ KAFANIZA GÖRE DAVRANIN NASIL OLSA BULMUŞUNUZ KOYUNLARI

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"