Spor

Boğazın yeni incileri ablalarının izinde!

2014.12.12 00:00
| | |
4099

Beykoz Belediyespor Voleybol Altyapı Antrenörü Aykut Aydın, çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Aydın, "Temeli sağlam atma niyetindeyiz. Beykoz’daki potansiyeli ortaya çıkarabilmek için ciddi gayret sarf ediyoruz" diye konuştu. Beykoz Belediyespor Voleybol branşında kurulduğu tarihten itibaren faaliyet göstermekte. Değişik antrenörleri nezaretinde gerçekleşen Voleybol Okulu çalışmalarında belirlenen yetenekli sporcular kulüp bünyesindeki yaş grup takımlarına dahil edilmekte idi. Geçen sezon lk kez A Takım düzeyinde kurulan kadronun temel amacı hem ilçe tanıtımına bu anlamda katkı sunmak hem de Beykozlulara bu sporu sevdirecek ve bünyelerine dahil edecek bir ilgi-sempati ortamı yaratabilmek idi. Daha önceki yıllarda bir ya da iki yaş grubunda katılınan resmi müsabakalara son iki senede tüm aş gruplarında girilmekte. Genç-Yıldız-Küçük takımlarının dışında minik takımda İstanbul Mahalli liglerinde boy göstermekte.

Beykoz Belediyespor Altyapı Takımları'nın geçtiğimiz hafta gerçekleşen Genç ve Yıldız Kızlar müsabakalarını  Dost Beykoz olarak takip ettik. Yeni oluşturulan kadrolar birkaç sene zarfında mesafe kat edecek gibi. Belediyespor Altyapı Takım Antrenörü ve A Takım Yardımcı Antrenörü Aykut Aydın Kocaeli Üniversitesi BESYO son sınıf öğrencisi. 2 yıllık süreçte en fazla emek sarf eden mesai harcayan isimlerden birisidir.

"A takımının kurulması elbette kulübümüzü birçok Beykozlu için cazibe merkezi haline getirdi. Aileler olaya gerçekten de samimi yaklaşmakta. Biz gerek voleybol okullarımızdan gelen, eriştirdiğimiz sporcular ile gerekse de ilçe genelindeki okul taramalarında saptadığımız isimler ile yola çıktık e devam etmekteyiz. Bu ha deyince olacak bir konu değil, temeli sağlam atma zorunluluğu var. Biz bunu bir bakıma başardığımız inancındayım. Müsabakalarımız devam etmekte. Geleceği olan skorcularımız kadromuzda mevcut. Onların özel hayatlarından okul-dershane-ders üçgeninden kalan az zamanlarını antrenmanlarda geçirmeleri samimiyetlerinin de bir göstergesi olsa gerek. Bu aşamada aldığımız sonuçlara takılıp kalmıyoruz, çeşitli kategorilerde girdiğimiz liglerde maç tecrübelerini ne kadar arttırabilirsek o derece başarılı olabileceğimiz kanaatini taşımaktayım" şeklinde konuştu.

Aykut Aydın açıklamaların devamında "Hani derler ya -Tam bir kolej takımı olduk, aile olduk- işe bunu rahatlıkla söyleyebilirim. Sporcularımızın aileleri maçlarımıza gelip destek olmakta. Hele ki o maçtan galibiyet ile ayrılmış isek değmeyin keyiflere. Dönüş yolunda biri tatlı, diğeri içecek, bir başka veli börek ikramında bulunur. Anında kutlama gibi birşey yaşanır servisimizde. Beykoz'da dediğim gibi büyük bir potansiyel var. Sizlerin vasıtası ile ilçedeki kızlara seslenmek istiyoruz. Ben bu sporda başarılı olmak istiyorum, yeteneğim var diyorsanız kapımız sizlere her zaman açık. Recep Şahin Köktürk Spor Kompleksindeki Kulüp Merkezimizden her türlü bilgi edinebilirsiniz" diye konuştu.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyespor, Voleybol, Aykut Aydın, Antrenör

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"