Beykoz'da dezenfektan maliyeti ne kadar oldu?

  • Güncelleme: 05.08.2020 12:53
  • Okunma: 4298 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz Mart ayında başlayarak tüm dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgını toplumun tüm kesimlerini ekonomik olarak etkiledi.
Beykoz'da dezenfektan maliyeti ne kadar oldu?

Bu süreçte özellikle belediyeler konuya hassasiyet göstererek, hijyen konusunda yoğun çaba sarf ederken, Beykoz Belediyesi de bu konuda önemli bir harcama yaptı. İhtiyaç sahiplerine sağlanan desteğin yanı sıra toplumsal yaşam alanlarında yapılan dezenfektan çalışmaları da maliyetlerin artmasına yol açtı.

Beykoz Belediyesi, 3 ay süre ile yapılan dezenfektan çalışmalarında 2 milyon 626 bin TL harcadı... 7 Nisan 2020 günü 160933 kayıt nosu ile Beykoz Belediyesi'nde yapılan ihaleye 3 firma katılırken, ihaleyi 2 milyon 626 bin TL bedelle, Tantavi Mah. Estergon Cad. Exen Residance Ümraniye İstanbul adresinde faaliyet gösteren Cleanet Temizlik Hizmetleri isimli firma kazanmıştı.

İhalenin başlangıç süresi 16 Nisan 2020 olurken, bitiş tarihi ise 16 Temmuz 2020 olarak belirlenmişti. Salgın döneminin henüz sona ermemiş olması nedeniyle, devam edecek olan dezenfektan çalışmalarının maliyetleri arttırması beklenirken, Beykoz'da, diğer unsurlarla birlikte maliyetinin on milyonu aştığı ifade edildi.

Beykoz Belediyesi 3 ay süre ile 2 milyon 626 bin TL ödediği dezenfektan çalışmalarının ihalesinin tanımlamasında şu ifadelere yer vermişti:

"Doğal afetler, salgın hastalıklar, can veya mal kaybı tehlikesi gibi ani ve beklenmeyen veya yapım tekniği açısından özellik arz eden veya yapı veya can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından ivedilikle yapılması gerekliliği idarece belirlenen hallerde veyahut idare tarafından önceden öngörülemeyen olayların ortaya çıkması üzerine ihalenin ivedi olarak yapılmasının zorunlu olması."

Koronavirüs (Kovid-19) salgın hastalığı ile mücadele kapsamında açık ve kapalı alanların dezenfeksiyon hizmet alımı

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, Dezenfektan, İhale

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz