Beykoz'da Giresun muhabbeti

  • 05.08.2020 09:28
  • Okunma: 7467 kez

Son günlerde Beykoz'da bir Giresun muhabbeti var. Buna aslında hepiniz; kahvede cami lokallerinde, dernek ve spor kulüplerinde velhasıl kelam sokakta şahit oluyorsunuz.

Bu aslında Beykoz'un kanayan bir yarasıdır. Ali Zengin ve Muharrem Ergül döneminde Trabzon ve Doğu Karadenizliler muhabbetleri hala kulaklarımda. Şevket Arıkan döneminde Mesudiyeliler, Yücel Çelikbilek döneminde Karslılar, Alaattin Köseler döneminde Kürtler muhabbetini hep duymuşumdur.

Diyeceksiniz ki, yapılmadı mı? Mutlaka az yada çok yapılmıştır. Beykoz'da oturan Giresun kökenli arkadaşlarım çok... AK Parti, CHP, İYİ Parti ve MHP içinde bir çok Giresunlu arkadaşlarım mevcuttur. Normalin üstünde çok samimi olduklarım var. Bunların bir tanesi de Fuat Kuş'tur.

Giresunlu bu arkadaşlarım bu Giresun muhabbetinden çok muzdarip durumdalar. Bende kendilerine hep söylüyorum, 'sizlerde zamanında bunları çok yaptınız... Şimdi sizlerde bu muhabbetlere katlanacaksınız'.

Fuat Kuş zamanında AK Parti ilçesini dernek olarak basmadı mı? Dönemin İlçe Başkanı Ahmet Hulusi Batu'ya, 'Giresunlulara yer vermiyorsunuz' tehdit ile karışık söylemediler mi?

Çayır etkinliklerinde Giresunlular gecesinde Muharrem Ergül'e saygısızlıklar yapılmadı mı? 'Beykoz'da en fazla seçmene biz sahibiz, Beykoz'u biz yönetmeliyiz' denilmedi mi? Rahmetli Yücel Çelikbilek'e her fırsatta, 'Karsçılık yapıyor' demediniz mi? Şimdi Beykoz'da kanayan yaranın sancısını, kusura bakmayın sizlerde çekeceksiniz.  Ne ekerseniz onu biçersiniz. 'Neden böyle yapılıyor' diyemezsiniz. 'Artık buna son verilmelidir' diyebilirsiniz. Doğrusu da budur. Lakin bunu diyebilmek için Beykoz'un her yerinde biz değil, Beykoz'un her yerinde beraber olmalıyız' denilmelidir. Bunu diyemedikten sonra bu Giresun muhabbeti 2023'e kadar sürer. Seçimde sona erer.

2019 seçimlerinde bana göre Giresunluların yüzde 95'i Murat Aydın'a oy verdi. Hatta CHP üyesi olanlar dahi AK Parti'ye oy verdi. Bunun nasıl gördün diyenlere, önce mahalle mahalle sandıklarda, sonra yaptığım özel sohbetlerde durum tespitlerim vardır. AK Parti Giresunlu başkan çıkarmazsa, CHP'den Giresunlu aday çıkartırız tehditleri de işe yaramıştır.

Giresunlulara en çokta yapılan eleştirilerin başında, Beykoz'da kazandıklarını Giresunda harcıyorlar. Ben bu eleştirilere katılmıyorum. Haksızlıktır diye düşünüyorum.

Giresunlular Murat Aydın ile bir ivme yakaladılar mı? Evet yakaladılar. Murat Aydın Giresunluların başını yere eğdirdi mi? Hayır eğdirmedi. Peki sıkıntı nedir? Boş bir Giresun muhabbeti mi? İşte orası da bence boş muhabbet değil. Kastamonulular bu süreçte hep eziklik yaşadılar. Peşine gidecekleri bir lider bulamadılar. Mesudiyeliler eski örgütlü günlerine dönüyorlar. Hatta döndüler bile. Doğu Karadenizliler o eski şaşalı günlerin tekrar gelmesi peşindeler. Lakin horoz çok, kibir çok. Onun için Doğu Karadenizliler nadasa biraz daha devam ederler.

AK Parti yeni üye yapma kampanyasında, İstanbul'un 39 ilçesinde 1. olarak ödül almıştı. Son kampanyada 50 bin hedef üye sayısına ulaşılmadığını basında okudum. Şimdi en çok seçmene sahip Giresunluların devreye girme zamanı.

Haydi Fuat Kuş, 50 bin üye için 'bir üyede Giresunlulardan olmalıdır' sloganı ile start vermelisiniz. İnşallah belediye başkanlığı yetmez, ilçe başkanı Giresunlu olmalıdır düşüncesinde değilsinizdir. Eğer öyleyse olmasında bir sakınca yoktur. Geçmişte hem belediye başkanı ve ilçe başkanı Trabzonlu ve Karslı olmuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları