Siyaset

Benim mezarım da Beykoz’da olacak!..

Benim mezarım da Beykoz’da olacak!..
2014.09.02 00:00
| | |
5539

“Ben iyi Bir Beykozluyum” sloganıyla yola çıkan AK Parti Beykoz Belediye Başkan Aday Adayı Muharrem Ergül, Karlıtepe Kule Restaurant’ta basın mensuplarına bir sabah kahvaltısı verdi.

Muharrem Ergül’e basın mensuplarıyla yapmış olduğu toplantıda; bazı iş adamları, AK Parti Meclis üyesi aday adayı Salih Birinci, Beykozlu Doğu Karadenizliler Derneği Başkanı Emin Yavuz ve Beykoz Kızılay Derneği yöneticileri de eşlik etti. 

Konuşmasına, hemen arkasında ki pankartın üzerinde yazılı olan “Ben iyi bir Beykozluyum” ifadelerini gösterek başlayan Muharrem Ergül, “hem iyi, hem de iflah olmayan bir Beykozluyum” dedi. 

Son günlerde yaşanan bölgesel milliyetçilik tartışmalarına değinen Ergül, Beykoz’u çok sevdiğini ve hayatında ki bütün hikayelerin Beykoz’da başlayıp, Beykoz’da devam ettiğini söyledi. 

Benim mezarımda Beykoz’da olacak 

Muharrem Ergül,  “Allah nasip ederse ömrüm son bulduktan sonra da bu topraklarda yatacağıma inanıyorum. Çünkü benim mezar yerim de Beykoz’da. Burada gördüğünüz arkadaşlarımızın büyük bir çoğunluğu uzaklardan, ülkemizin çeşitli yerlerinden geldiler. Kimi Ardahanlı, Diyarbakırlı, Rizeli, Trabzonlu, Samsunlu hatta Makedonyalı. Ama biz buraya aidiz. Bu toprakların, bu bölgenin bir parçasıyız. Bizim gibi kentlerde mikro milliyetçilik olmaz, olmamalı. Mikro milliyetçilik kenti öldürüyor ve yozlaştırıyor. Buna mahal vermemek için yaşadığımız yeri her zaman önemseyelim. Biz Beykoz’da yaşıyoruz ve Beykozlu olmaya çalışalım.” ifadelerine yer verdi. 

Karlıtepe’de içme suyu yoktu 

Açıklamalarında sık sık iyi bir Beykozlu olduğuna vurgu yapan Ergül, 2004 yılında aday olduğu zaman toplantı yaptığı Karlıtepe’de içme suyunun bile olmadığını dile getirerek şöyle konuştu: 

Slogan belli: “Ben iyi Bir Beykozluyum” 

“Aday olursam eğer, seçimlerde tek afiş kullanacağım. O da sadece “Ben iyi bir Beykozluyum” olacak. Geçmişten beri söylüyorum insanlar yaşadıkları yeri önemserlerse kentler yağmalanmaktan korunur. Biz bugün Karlıtepe’deyiz. Peki, neden Karlıtepe? Bunun da simgesel bir anlamı vardır. Karlıtepe, Beykoz’da yaşayan bir halkın özetidir. Karlıtepe gerçekten Beykoz’da, siyaset açısından da insanlık onuru olarak ta çok dik duran insanların oturduğu önemli bir yerdir. Bildiğiniz gibi Karlıtepe uzun yıllar itilmiş, kakılmış bir yer gibi gözüktü insanların gözüne. 2004 yılında ben Beykoz’da Belediye Başkanlığı için aday olduğum da Karlıtepe de içme suyu bile yoktu. Dizlerime kadar sarı çizmelerimi giydim ve ekip arkadaşlarımla beraber burada çalışma yaptık. Buranın sakinleri bunu çok iyi hatırlar.” 

Doğduğundan beri Beykoz’da olduğunu ve bütün çocukluğunu Beykoz’un sokaklarında geçirdiğini ifade eden Ergül, bir saat süren toplantısına atatlarının beykozl ile olan bağlantılarından söz etti. 

Babam Beykoz’un ilk kaportacısıdır 

“Benim dedem 1936’da Trabzon’dan, Beykoz’a geldi. Karadeniz coğrafyasında herkes onu Niyazi Reis olarak tanırdı. Arkasından babam geldi. Babam da Beykoz’un ilk kaportacısıdır. Ben gözlerimi açtığımdan bu yana Beykoz’dayım. Beykoz’da İshakağa Okulu’nda okudum. Farklı hiçbir yere gitmedim, az önce de ifade ettiğim gibi ben Beykoz da doğdum, Beykoz da öleceğim” diyen Ergül, Beykozlunun hiçbir yere gitmeyeceğini ve hiç kimsenin olmayan Beykoz’da Beykozluların yaşamaya devam edeceğini dile getirdi. 

Muharrem Ergül’den özeleştiri 

“Ben Belediye Başkanlığım döneminde Beykoz da bir tek kişinin burnunu kanatmadım. Buna ilk Başta Allah sonrada beni tanıyan mahalle sakinleri şahittir”şeklinde konuşan Ergül, özeleştiride yaparak, doğruların yanında yanlışta yapmış olabileceğini söyledi. 

“Hatalarımız da oldu” 

“Belediye Başkanlığı yaptığım dönemde elbette doğrularımızın yanında hatalarımız da oldu. İnsanız, hepimiz hata yapıyoruz. Mesela daha şeffaf olabilirdim. Hizmetlerde referandum yöntemiyle vatandaşlarımızı da yönetime ortak edebilirdim. Mahallelerimizde muhtarlarımızla daha koordineli bir çalışma içerisine girebilirdik” diyen Ergül, önümüzdeki döneme ilişkin ise şu mesajları verdi: 

“Muhtarlarımızı Belediye yönetimine ortak ederek mahallelerimizin en ücra noktalarına dahi anında hizmet ulaştırabilecek bir dinamizm yakalayacağız. 320 km’lik Beykoz’un en ücra köşelerine dahi kaliteli hizmet ulaştırabilecek bir yapıyla çalışacağız. Köylerimizde de bu anlamda önemli çalışmalar yapmamız lazım. Köylerimizde yaşayan insanlarımız ‘bizleri ihmal ediyorsunuz’ diyor. Bu millet her şeyi affediyor ama adam yerine konmamayı affetmiyor.” 

“Hepimiz AK Partiliyiz” 

“Aday adaylığı sürecinde aday olup olmamam hiç sorun değil. Beykoz’un hayrı için hangi arkadaşımız önde gidiyorsa, o arkadaşımız yürüse bile ben onun için koşarım. O yatsa bile ben ayakta dururum. O otursa bile ben ayağa kalkarım. Sonuçta hepimiz AK Partiliyiz ve siyasi bir düşünceyi savunuyoruz” diyen Ergül, Belediye Başkalığı döneminde yaptığı hataların bir sonraki dönemlerde olmayacağını ve Beykoz için elinden geleni değil daha fazlasını yapacağının sözünü verdi. 

Ergül, “Sayın Başbakanımızın arkasında kim varsa benim de arkamda onlar var. Binlerce, on binlerce Beykozlu kardeşim, ablam, abim, amcam, akrabam, komşum, dostum hepsi benim arkamda. Biz bu sokakların insanıyız, sokaklar arkamızda”dedi. 

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Basın Toplantısı, Muharrem Ergül, Aday Adayı, AK Parti

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"