Siyaset

Tahmaz Beykoz’u tanımaya çalışıyor

Tahmaz Beykoz’u tanımaya çalışıyor
2014.09.02 00:00
| | |
6739

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı iken istifa ederek AK Parti’den Beykoz Belediye Başkan aday adayı olan Mustafa Tahmaz, İBB Burunbahçe Tesisleri’nde Beykoz yerel basını ile bir toplantı yaptı.

Mustafa Tahmaz, iki saat süren toplantıda kendini ve Beykoz ile ilgili projelerine yer verdi. AK Parti ve Beykoz halkı ile el ele vererek birçok şey yapabileceğini kaydeden Tahmaz, Beykoz halkının kendisini zamanla daha iyi tanıyacağını kaydetti. 

Beykoz’da ikamet ettiğini söyledi. 

Kısa bir şekilde özgeçmişinden bahsederek Giresun Göreleli olduğunu ifade eden Tahmaz, ilk ve ortaokul Sakarya’da tamamladıktan sonra Üsküdar İmam Hatip Lisesi mezunu olduğunu söyledi. Yüksek eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde gördükten sonra 1995 yılında, Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olduğu dönemde zabıta olduğunu dile getirdi. 

2004 yılında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı olan Kadir Topbaş tarafından zabıta müdürü olarak görevlendirildiğini, iki bucuk yıl bu görevi yapmasının ardından Daire Başkanlığı’na yükseltilen Zabıta Müdürlüğü’nün Başkanı olduğunu belirtti. 

Beykoz bizim sevdamızdır! 

Beykoz’da ikamet ettiğini ve bundan da gurur duyduğunu dile getiren Mustafa Tahmaz,“evliyaların ve birçok şairlerin ana yurdu olan Beykoz, AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bile gündeminde olduğu bir ilçedir” dedi. 

Beykoz halkının kıymetinin yıllardır bilinmediğini dile getiren Tahmaz, kendilerinin Beykozluya hak ettiği kıymeti vereceklerini söyledi.

 

“Bu kıymetin en büyük göstergesi de Beykoz’a ve Beykozluya hizmet aşkı ve sevgiyle yaklaşmaktır… Temeli sevgi ve hizmet aşkı olan her eylem, ben inanıyorum ki, Beykoz nasıl Osmanlı sanayisinin lokomotifi olduysa bilin ki, 21. Yüzyılın ilk çeyreğinde Türk hizmet sektörünün öncüsü ve lokomotifi olacak potansiyele sahiptir.” şeklinde konuşan Tahmaz şöyle devam etti: 

Ben Beykoz’a hizmet noktasında refah dolu bir Beykoz oluşturmada iki önemli kesimin etkili olacağına inanıyorum. Hiçbir gelecek eğitim ayağı olmadan kurulamaz…  bana göre Beykoz, İstanbul’unda, Türkiye’nin de eğitim dünyasının merkezi olabilecek çaptadır.  

Bunun için tüm imkânlara sahibiz. Bir yanımızda Boğaziçi’nin ve Karadeniz’in maviliği              diğer yanımızda ise İstanbul’un akciğerleri olan yeşil ormanlarımız var. Dünyanın her köşesinde böylesi mekânlar üniversiteler için büyük çekim merkezleridir.        

Biz, başta özel üniversiteler olmak üzere eğitim dünyamızı Beykoz’da yerlerini almak üzere teşvik edeceğiz. Ayın zamanda Beykoz’da bir devlet üniversitesinin tüm fakülteleriyle birlikte kurulması için gerekli alt çalışmayı hemen başlatacağız. Bunun için yer tahsisi yapmak, alt yapı ko1aylığı sağlamak gibi teşvik edici önemler alacağız. 

Üniversite merkezi olmanın en önemli avantajı dinamik bir gençlik kitlesinin Beykoz’da yer alması demektir. Bu ise bizim ifade ettiğimiz hizmet sektörünün Beykoz’da daha da gelişmesi anlamına gelir. 

Mustafa Tahmaz hatalı başladı! 

Basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda fotoğraf çekilmesine izin vermeyen Tahmaz, fotoğrafların kendi ekibi tarafından çekileceğini ve daha sonra basına e-posta yoluyla gönderileceğini söyledi. Tahmaz basın mensuplarıyla iki saat süreli yapmış olduğu toplantıda ifadelerini yazılı metinden okudu… 

Mustafa Tahmaz'a basın toplantısı sırasında, Mehmet Kuğu'nun yanısıra, İBB Zabıtagazetesinin sahibi ve yakın akrabası Zafer Tahmaz ve Soğuksu Mahallesi'nden yine hemşerisi Tayfun Emanet eşlik etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Aday Adayı, AK Parti, Basın Toplantısı, Beykoz, Mustafa Tahmaz

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"