Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’

  • 1
  • 7395
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’
Adem Sefer: ‘Önce yönetmelikleri öğrensinler’

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, 28 Ekim 2014 Salı günü gerçekleştirilen törende AK Parti'nin çelenginin yer almamasıyla ilgili eleştirilere sert yanıt verdi.

AK Parti'nin yasalar ve yürütmeliklere uyan bir parti olduğunun altını çizen Adem Sefer, "Yönetmelikte bir değişiklik var ve biz orada gayrıresmi bir törende bulunmak istemedik. Bunu Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek AK Partili olduğu için değil, yasalara uymak adına böyle yaptık. Bir başka partiden de olsa biz yine AK Parti olarak yönetmeliğe uyacak ve resmi törenin ardından gerçekleştirilen gayrıresmi törende yer almayacaktık. Biz karşı olsak da yıllarca 12 Eylül yasalarına da uymuş bir partiyiz. Geleneklerimizde kamu düzenini bozmak asla yer almaz ve almayacaktır" dedi.

‘AK Partililer rahatsız oldu’

Cumhuriyetin 91. yılı dolayısıyla Beykoz Kaymakamlığı, 28 Ekim ve 29 Ekim günlerini kapsayan bir kutlama töreni programı düzenledi. Planlandığı gibi 28 Ekim günü saat 13.00'te Belediye Meydanı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk bırakılırken, resmi törenin bitmesinin ardından ilçedeki siyasi partiler de gayrıresmi olarak ikinci bir tören düzenledi. Bu sırada Atatürk anıtına çelenk bırakan siyasi partililer yeniden İstiklâl Marşı söylerken, AK Parti'nin alanda olmayışına bir haber sitesi yer verdi.

“Törende gözler AK Parti çelengini aradı" başlığıyla verilen habere ise partililerden tepki geldi. Teşkilata gönül vermiş kişiler "Ne yapmaya çalışıyorlar? Gayrıresmi işlerin içinde AK Partilileri görmeyi mi arzu ediyorlar, yoksa başka planları mı var?" diyerek serzenişte bulunurken, Dost Beykoz'a özel açıklama yapan Adem Sefer, tartışmalara son noktayı koydu. "Yaklaşan Kongre öncesi birileri, benim üzerimden prim yapmaya çalışıyor. O haberleri yapanlar önce kanunları öğrensinler." dedi.

AK Parti'nin Beykoz'da yıllardır güçlü ve dik bir şekilde ayakta durduğunu ve Kongre sonrası da bu ahengin kaybolmayacağını vurgulayan Adem Sefer, şunları söyledi:

Adem Sefer: “BEN değil, BİZ diyen bir anlayışımız var”

"Partimize gönül vermiş olan, yağmur-çamur demeden her türlü zorluğa katlanan ve tek amacı da ilçedeki huzurlu gidişin devamı olan dava arkadaşlarımız rahat olsunlar. Bu huzur, küçük bir zümrenin ayak oyunlarıyla bozulamayacak kadar büyük bir huzurdur. Bizim Beykoz'daki başarımızın, ülke genelindeki başarımızın kökü derinlerdedir. Bu derinlikte ise paraya, menfaate ve şöhrete bel bağlamayan insanların elleri, gözleri, ruhları; duaları vardır. Herkesi haddini bilmeye davet ediyorum. Bu partide 'ben' değil, 'biz' denilen bir yaklaşım vardır. Bunu içlerine sindirememiş olanlar ise aramızda barınamamıştır.

Adem Sefer: “Toplumda huzursuzluk yaratmak bizim işimiz değil!”

AK Parti, belirli bir duruşu olan insanların bir araya geldiği bir siyasi kurumdur. Biz burada asla yasa dışı hâl ve hareketlere prim vermeyiz! Biz, birilerinin sadece bayrağında tutabildiği 'Devletçilik' kavramını yüreğinde hissetmiş ve onu içselleştirmiş olan insanların geleneklerini sürdürmeye çalışıyoruz. Bizler yasalara karşı gelmeyiz! Eğer toplum genelinin huzurunu bozacak bir yasa varsa bunu demokratik yollardan çözümlemeye gayret ederiz. Kurucu Liderimiz ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın refleksi budur! Biz, devletçiliğimizi 'birileri gibi' lafta bırakmayız; onu uygularız. Biz, tüm ülkede olduğu gibi Beykoz'da da bunu gerçekleştirmeye çabalıyoruz. Halkımızın vicdanının sesi olmaya ve 'şekilcilikten' uzakta durmaya gayret ediyoruz. Gayrıresmi işlerin içerisine girip de toplumda huzursuzluk ve gerginlik yaratmak istemiyoruz. Biz sorunun değil çözümün partiyiz.”

Resmi olarak gerçekleştirilen törende hazır bulunduğunu ve bundan önceki resmi törenlere de yine AK Parti Beykoz İlçe Başkanı olarak katıldığını dile getiren İlçe Başkanı Adem Sefer, gazete arşivlerinde törenlerde yer aldığının kayıtlarının görülebileceğini kaydetti. Yasaların Belediye, Kaymakamlık ve Askeri erkân dışında hiçbir kişi ve kuruma çelenk bırakma izni vermediğini, değişen yönetmelikte de bunun yeri olduğunu kaydeden Adem Sefer, tören alanına çelenk bırakmamasına ilişkin şu ifadelere yer verdi:

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı’ndan partililere mesaj var!

"AK Parti Beykoz İlçe Teşkilatı olarak yasalara uyacaktık. Biz parti olarak her türlü aşırılığı, her türlü şekilciliği ve her türlü gayrıresmi işleri reddediyoruz. Beykozlu bunun için bizi seçiyor: 'Sen sorun değil, çözüm üretiyorsun; şov değil, icraat yapıyorsun’ diyerek seçim zamanı oyunu AK Parti'ye veriyor. Biz asla bize güvenen insanımızı mahcup etmeyiz! Gayrıresmi ve şekilci işlerle uğraşmayız!

Birilerini de bu anlamda uyarmak isterim: Başarılı olamazlar, olamayacaklar. Biz görevde kaldığımız sürece geçmişteki başarı çıtasını hep yükseltmeye gayret ettik ve bunu da başardık. Bizden sonra gelenler de aynı düşünce ve heyecanla bunu yapacaklardır. Şahsi planları olan kişilere bu partide yer yoktur. Biz, kişilerin değil halkın partisiyiz! Biz sözde değil, özde Devletçiyiz! Biz sözde değil, özde Milliyetçiyiz! Biz sözde değil özde Cumhuriyetçiyiz"

Mustafa Gürkan: “Yeni yönetmelikten haberleri yok”

Öte yandan konuyla ilgili Dost Beykoz olarak görüşlerine başvurduğumuz AK Parti Beykoz İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan da Adem Sefer’in açıklamalarını doğrulayarak, “Yönetmelikte yapılan değişiklik, siyasi partilerin çelenk bırakmasına izin vermiyor” şeklinde konuştu. 5 Mayıs 2012 Tarihli ve 28283 Sayılı Resmî Gazete’de konuyla ilgili bilginin yer aldığını söyleyen Mustafa Gürkan, şunları kaydetti:

“Resmî bayram ve anma günlerine anıtlara çelenk bırakılmasıyla ilgili 1973 yılına ait bir Bakanlar Kurulu Kararı vardı. Burada ise Resmî devlet kurumlarının yanı sıra siyasi partilerin de tören alanına çelenk bırakabileceği belirtilmişti. Ancak 2012 yılı 16 Nisan’ında Bakanlar Kurulu kararınca bu yönetmelik kaldırıldı. Tören ve kutlamalara yönelik yeni yönetmelikte ise her bayram için ayrı maddeler konuldu. Buna göre Cumhuriyet Bayramı törenleri ise Madde 4’te yer aldı.

Bakanlar Kurulu’nca onaylanan ve Resmî Gazete’de de yer alan yönetmeliğin 4. Maddesi’nin 5/b bendinde ise Ankara dışında kalan yerler için tören alanlarındaki hareketler şu şekilde belirlendi: ‘Atatürk anıtına mülki idare amiri, garnizon komutanı ve belediye başkanı tarafından çelenk konulur’. Daha önceden siyasi partilerin de çelenk bırakması söz konusuyken, böylelikle değişen yönetmelik gereği çelenk bırakma işi yalnızca mülki idare amiri, garnizon komutanı ve belediye başkanı ile sınırlandırıldı.”

Haber Merkezi

Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Önceki Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (1 Yorum)

selim önder şerezdi (9 yıl önce)

neden yorumları yayınlamıyorsunuz? hakaret ve saygısızlık içermiyor sadece bilgi ve fikir aktarımı ,bir beykoz lu olarak neden çekiniyor neden korkuyorsunuz? tarafsız olması gereken basın öngörüsününe aykırı davranıyorsunuz!

Yorum Yaz