Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’

  • 1
  • 24569
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’
Çelikbilek’ten CHP’ye: ‘2071’den sonra Beykoz sizin’

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Merkezi'ni Yardımcılarıyla birlikte ziyaret etti. Yaklaşık 1 saat süren ziyarette toplumsal barış ve kardeşlik konusunda önemli mesajlar verildi.

Oldukça neşeli geçen ziyaret sırasında Başkan Yücel Çelikbilek, Cumhuriyet Bayramı'nı ve CHP'nin kuruluşunun 91. yılını nazik bir dille kutladı. CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise ziyaretin kendileri için iki anlamı olduğunu dile getirerek, "Bugün partimizin kuruluşunun 91. yılını kutlarken, diğer yandan da Belediye Başkanımızı misafir etme fırsatını yakaladık. Bu bir nezaket ziyaretidir ve ben kendilerine çok teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

Yücel Çelikbilek: “Ben ona Kadın Şefkat Evi diyorum…”

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı'nı Beykoz Belediyesi'nin resmi ziyaretine, Başkan Yücel Çelikbilek'in yanı sıra Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Salim Öztürk ve Muharrem Kaşıtoğlu da katıldı. CHP ise İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın öncülüğünde Belediye Meclisi Başkanvekili Aydın Düzgün ile Meclis'in CHP'li üyeleriyle birlikte Belediye yetkililerini kapıda karşıladı. Toplantıya ayrıca CHP Beykoz Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım Öz, Gençlik Kolları Başkanı Ümit Serdal Okuyan ve CHP Beykoz Yönetim Kurulu üyeleri de takip etti. Sorulara geçildiği sırada Başkan Çelikbilek'e manipüle içeren bir soru soran CHP Kadın Kolları Başkanı Av. Ayşe Yıldırım Öz, "Sayın Başkan, Beykoz'da kadınlara ayrılan yaşam alanının çok dar olduğunun siz de farkındasınız. İSMEK dışında yaptığınız çalışmalar var mı? Kadın sığınma evleri gibi yerleri inşa etmeyi düşünüyor musunuz?" dedi. Bunun üzerine Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, gülümseyerek, "Avukattınız değil mi?" diye sorarak yanıt vermeye başladı. İSMEK'in son derece başarılı çalışmalar yaptığını dile getiren Başkan Çelikbilek, 2 milyonu aşkın mezunu olan İSMEK'in Avrupa'da araştırma konusu edildiğini kaydetti. Kadın Sığınma Evi konusunda da açıklama yapan Başkan Çelikbilek, şöyle dedi:

"Ben bu çeşit yerlere Kadın Sığınma Evi denmesine karşı çıkıyorum. Bana kalsa adına Kadın Şefkat Evi denmeli. Kadın 'sığıntı' olmamalı. Şunu da belirtmek isterim ki, bu tür yerlere mecbur bırakılan kadınların sorumsuz kocalarını da lanetliyorum. Kadınlara yönelik şiddetin 'vahşet' olduğunu düşünüyorum. Kadın, nasıl böyle yerlere mecbur bırakılır? Onlar bizim başımızın tacı.

Geçtiğimiz yıl bu Kadın Şefkat Evleri için çok çaba harcadım. Hatta burada, size de yakın bir yerde bize ait bir yerdi vardı ancak sonuçlandıramadım. Bizim yer konusunda sıkıntımız var. Yoksa Kadın Şefkat Evi yapılması ve buraya mağdur olan kardeşlerimizi yerleştirmek konusunda ben de gayretliyim. Bu işin de peşini bırakmayacağım. Ancak sizlerden de bu ve benzeri konularda proje getirmenizi bekliyorum. Bize, gerçekleştirilmesi mümkün olan projelerle gelin, size destek verelim. Ben, gerçekleşen projelerde bunu hazırlayan kişinin, partinin ismini zikretmekten imtina edecek, sıkılacak bir adam değilim."

Aydın Düzgün: “Beykoz’u elele yönetelim!”

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP Beykoz İlçe Teşkilatı’nı ziyareti sırasında oldukça neşeliydi ve siyasetten uzakta mesajlar vermeye gayret etti. Beykoz Belediye Meclisi'nde son toplantıda gerçekleşen gerginliği de hatırlatan Başkan Çelikbilek, hemen yanında oturan Meclisin CHP'li Grup Başkanvekili Aydın Düzgün'ü işaret ederek, "Bazen insanlar bir anda alevleniveriyor. Ben de kendi konuşmamın sert olduğunun farkındaydım ancak devamında düzeltecektim ki, Aydın çekip gitti. Bilemiyorum, belki de bunlar tadı tuzudur. Önemli olanı ise böyle zamanlarda her şeyi orada bırakmak… Ben bu tür şeyleri anımsamıyorum, anımsamak da istemiyorum" şeklinde konuştu. CHP Grup Başkanvekili Aydın Düzgün ise gülerek dinlediği Başkan Çelikbilek'in açıklamalarının peşi sıra Beykoz Belediyesi'ni muhalefette olsalar da AK Parti ve CHP'nin elele yönetmesi gerektiğini ifade etti.

Başkan Çelikbilek: “Ben Beykoz’un en akıllısı değilim!”

CHP Beykoz'u ziyaretinde önemli mesaj veren ve kamuoyuyla bilgi paylaşan Başkan Yücel Çelikbilek, "Ben Beykoz'un en akıllısı değilim! Yalnızca Allah'ın şanslı kuluyum ve 3. kez Başkanlık görevimi yerine getiriyorum. Ancak projelere de her zaman önem veriyorum. Gerçekleşmesi mümkün olan projelerinizi getirin, geleceğin Beykoz'unu birlikte inşa edelim" diye konuştu. Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyesi Gülay Demirel'in "Ben hanımların aracısı olmak istiyorum. Neden bir hanım getirmediniz Sayın Başkan?" sorusuna da Başkan Çelikbilek, "Bu dönem benim yardımcım bayan yok. Biliyorsunuz geçtiğimiz dönem vardı. Beykoz'da ilk kez biz yaptık bunu, bir bayanı Başkan Yardımcısı yaptık. Bu dönem ise böyle kısmet oldu. Bu nedenle sadece yardımcılarımla geldik" şeklinde yanıt verdi.

Arıkan: “Bu dönem bize müsaade edersiniz…”

Çelikbilek: “Elbette… 2071’den sonra Beykoz sizin!”

Toplantı sonunda güler yüzlü her iki heyet birbirleriyle kucaklaşırken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın "Sayın Başkan artık bu dönem son döneminiz. Bize artık müsaade edersiniz" şeklindeki nükteli göndermesine Başkan Çelikbilek de "Elbette... Ben her zaman söylüyorum: 2071'den sonra sıra size de gelecek" diye esprili bir karşılık verdi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, bir ilki daha gerçekleştirdiklerini dile getirerek, bundan sonra CHP ile yakın temas ve ziyaretlere devam edeceklerini kaydetti. CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ise siyasi anlamda farklılıkları her zaman tartışacaklarını ancak bunu nezaket kuralları çerçevesinde gerçekleştireceklerini ifade etti. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, CHP İlçe Teşkilatı tarafından kapıya kadar uğurlandıktan sonra ziyaret için bu kez AK Parti Beykoz İlçe Merkezi'nin yolunu tuttu. Başkan Çelikbilek’e bu sırada Yardımcıları da eşlik etti.

Haber Merkezi

Çelikbilek’ten 29 Ekim mesajı
Önceki Çelikbilek’ten 29 Ekim mesajı
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (1 Yorum)

M.Talat KARASAKALOĞLU (10 yıl önce)

Partiler arası diyalog faydalıdır. Ancak misafir misafirliğini bilip 2071 diye dalga geçmeyecek.Ev sahibide misafirine saygısızlığa müsaade etmeyecek. Ziyaret öncesi tüm basın tek tek aranarak Bahadır YAVUZA yapılan basınla kavganın başka bir örneği oynanmak istendi ancak bu kez başarılı olunamadı.Çünkü o günlerde ATEŞE BENZİN DÖKMEKLE GÖREVLENDİRİLENLER(onlar kendini biliyor) bu günlerde süt dökmüş kedi gibi duruyorlar..

Yorum Yaz