Yaşam

Sosyal Yardımlaşma Müdürü Selim Safi’nin acı günü!

Sosyal Yardımlaşma Müdürü Selim Safi’nin acı günü!
2014.12.18 00:00
| | |
10714

Video galeri

10 yıl önce eşinden boşanmıştı… 2 Çocuk annesi, su satarak çocuklarının geçimini sağlıyordu… Ve 42 yaşında geçirdiği beyin kanaması sonucu hayata veda etti.

Beykoz Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi’nin Kavacık Mahallesi'nde ikamet eden ablası Hatice Safi’nin dramatik ölümü Beykoz’da geniş yankı buldu. Türk aile yapısındaki Anadolu kadını terminolojisinin en iyi örneklerinden bir olan Hatice Safi su satarak geçimi sağlıyor ve biri 16 diğeri ise 18 yaşında olan kız çocuklarını okutuyordu.

Hatice Safi 20 gün önce beyin kanaması geçirdi. Haydarpaşa Numune Hastanesi’ne kaldırılan genç kadın apar topar ameliyata alındı… Ameliyat sonrası 15 gün yoğun bakımda kalan Selim Safi’nin ablası Hatice Safi yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Dün akşam saatlerinde hayata veda eden genç kadın için bugün öğlen namazına müteakip Beykoz Merkez Camii’nde cenaze namazı kıldı.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın kıldırdığı cenaze namazında Beykoz’un birçok tanınmış siması bir araya geldi. Müftü Demirtaş’ın namaz öncesi yapmış olduğu kısa konuşmada, “bu ailemize sahip çıkalım” şeklindeki sözleri ve cemaatin, “haklarınızı helal ediyor musunuz” şeklindeki soruya verdiği “helal olsun” cevabının içtenliği Anadolu kültür ve dayanışmasının toplumuzdaki egemenliğini haykırışıydı.

Merhume Hatice Safi’nin cenaze namazına; Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Belediye Başkan yardımcıları Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk, AK Parti eski İlçe Başkanı Adem Sefer, AK Parti İlçe Yöneticileri Mehmet Temel, Yüksel Baki ve Adnan çeliker, Beykoz İlçe Sağlık Müdürü Dr. Berk Topuz, İlçe Spor Müdürü Serkan Öcalmaz, AK Parti ve CHP’li Meclis üyeleri, mahalle ve köy muhtarlarının yanısra dernek başkanları katıldı.

Oldukça bitkin olduğu gözlenen Beykoz Yardımlaşma Vakfı Müdürü Selim Safi cami avlusunda bir süre taziyeleri kabul ederken, Selim Safi’ye taziyelerini iletmek isteyen vatandaşlar sırada beklemek zorunda kaldı. Merhume Hatice Safi’nin komşuları, sevenleri ve kadın arkadaşları Beykoz Merkez Camii’ne akın etmişti.

42 yaşında hayata veda eden Hatice Safi kılınan cenaze namazının ardından, Mahmutşevketpaşa Köyü mezarlığında sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Müdür, Selim Safi, Hatice Safi, Vefat, Kavacık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"