Siyaset

Halit Kılıç: ‘dava açmaya devam edeceğim’

Halit Kılıç: ‘dava açmaya devam edeceğim’
2014.12.12 00:00
| | |
6117

Önceki hafta +1 TV’nin CHP eski meclis Üyesi Halit Kılıç’ı konu alan haberinin Dost Beykoz’da yayınlanmasıyla, geçmişte CHP içinde yaşanan tartışmalar yeniden alevlenmişti.

Söz konusu haberin CHP’nin Olağanüstü kongre sürecine denk gelmesi, öte yandan yine aynı haber içinde Hızır Yılmaz’ın açıklamalarının yer alması parti içindeki birçok dengeyi de derinden sarsmıştı.

Parti içinden yükselen tepkiler üzerine bir açıklama yapan CHP eski Meclis Üyesi Halit Kılıç, söz konusu haberdeki iddialara cevap vermek yerine, kendini savunmayı tercih etti. Kılıç, kendisine isnat edilen, çıkar karşılığında yapmış olduğu şikâyetlerden vazgeçip geçmediğine yönelik suçlamalara değinmeden şu açıklamayı yaptı:

Dostlarım. Bir yandan Beykozluların imar hakları kısıtlanırken bir yandan hiç imar izni olmayan alanlar imara açılmaya çalışılıyor,

Bir yandan da yasa ve hukuka aykırı, imar kanununa aykırı birçok inşaatlar devam ederken hem yapılan inşaatlar, hem de yasalara saygılı Beykozlular da görmemezliğe geliniyor.

Bu olumsuzlukları göremeyen, görmek istemeyenlerin kendileri kör sağır ve dilsiz olmuş; Beykozluları da, kör, sağır ve dilsiz haline getirmek istiyorlar.

Beykoz da yasa ve hukuka aykırı işlemleri, imalatları gören, araştıran ve suç duyurusunda bulunan, Halit Kılıç ve arkadaşları gibi düşünenler yok edilmeye çalışılıyor. Hiç bir belge ve bilgiye dayanmayan asılsız, iftira ve haberler yapılmak suretiyle Halit Kılıç’a da  “kör sağır ve dilsiz ol” denilmeye çalışılıyor.
 

Halit Kılıç, yaptığı çalışmalar, yaptığı suç duyuruları ve açtığı iptal davalarından dolayı vatan haini, Beykoz’un gelişmesini engelleyen kişi olarak gösterilmeye çalışılmaktadır. Bizzat parti yöneticileri tarafından Halit Kılıç tarafından yapılan işler ve işlemler mikserlikve Beykozlulara kötülükmüş gibi gösterilmeye çalışılıyor. İdare mahkeme kararlarının bunun tersini gösterdiğini de görmek istemiyorlar.

Beykozluları kör, sağır ve dilsiz zannedenler, böyle gelmiş böyle gider, bundan bir şey çıkmaz, bir şey olmaz diyenler yanılmaktadır.            

Kiremitdere de 56.000 m2 arazi üzerinde oturanların yıllardır tapu bekledikleri arazi, üzerinde oturan Beykozlular yerine Büyükşehir Belediyesi’ne satıldı. Seyrettiler.

Kiremitdere de Büyükşehir’e satılan bu parsellerin Beykoz 1’nolu dönüşüm alanı olması için, meclis kararı alındı. Seyrettiler.

18 ayrı parselle beraber Anadoluhisarı Kalesi ve Mezarlık olan parsellerin satışı için karar alındı ve satıldı. Seyrettiler.

27 ayrı parselle beraber akaryakıt tesis alanı satış kararı alındı ve satıldı. Seyrettiler.

Beykozluların, Rüzgarlıbahçelilerin parsellerini, tapu almayı bekledikleri parsellerini ihale ile 3.kişilere sattılar, Seyrettiler.

Seyretmeyip dava açanlara ‘ihanet ediyorsun’ dediler, disipline sevk etmeye çalışıp, ihraç etmek istediler.

Arkadaşlarımla beraber ve Halit Kılıç olarak açtığım iptal davaları, yaptığım suç duyuruları dışında, diğer kişilerce açılmış dava, suç duyurusu yoktur.  Beykoz da gerçekten muhalefet edilecek hiç bir şey yok mu?

Bu güne kadar onlarca suç duyurunda bulundum, altındaki imzam benimdir.

Yasa ve Hukuka aykırı olduğunu düşündüğüm idare mahkemelerine davalar açtım altındaki imzam benimdir.   

Suç duyurularım sonucu ilgilileri hakkında onlarca Kamu Davası açıldı. Bu Kamu Davaları benim sadece 2 satır dilekçem sonucu açılmamıştır.

Kamu Davasında dava açıldıktan sonra süreç durmaz… Süreci bilen bilir!

Kuşkunuz olmasın bundan sonrada iptal davası açacağım ve suç duyurusunda bulunacağım.

Ama dikkatimi çeken bir konu var; Yasa ve Hukuk dışı davrananların yargılanmalarına yol açacak Danıştay kararlarının ve iddianamelerin çoğaldığı zamanlarda, Beykozluların çözülmeyen imar sorunlarına karşılık parsel bazında ve ayrıcalıklı olarak dere kenarlarındaki yeşil alanların imara açılması çabalarına dur denildiği zamanlar da, ön görünümdeki kamu alanlarının şantiye alanı olarak kullanılmak istenmesine dur denildiği zamanlar da,  karşı saldırılar hiç bir zaman gecikmemiştir.

Yapılan bu haberde bir karşı saldırıdır. Bu saldırılar Halit Kılıç’ı durduramayacaktır.

Bu bilgilerin ışığı altında;

Mensubu bulunduğum partime verilen zararlar ve zarar verenler de CHP Beykoz örgütü ve Beykoz kamuoyu tarafından bilinmektedir. Onlardan bahsetmeye gerek bile yoktur.

Ekim ayında meclisten geçen "tek çözümün Beykoz dan sürgünün ve dönüşümün olduğu 1/5000 ve 1/1000 ölçekli planlar”ı iyi takip etmek gerekir. 5393 sayılı kanunun 73. maddesi ile parça parça Beykoz’u dönüşüm alanına çevireceklerdir. Kasımın 22 sinde meclisten geçen planlardan sonra bu gün sıra ÇİĞDEM MAHALLESİNDE. Yarın sıra hangi Mahallede belli değil.

Benim gibi, bizim gibi düşünmeyen ve Beykozlulara sorulmadan yapılan yapılan planları doğru kabul edenler, kentsel dönüşümden ve sürgünden rant elde etme peşinde koşanlar, Beykozlulara imar hakkı sağlamayan planlar ile yeşil alanları parsel bazında imara açan müteahhitlerin yanında yer almaya çalışanlar;

Gece yarısı operasyonu ile bu planlara evet dedirtmeye çalışanlar, Beykozlunun malının haraç mezat satılmasına seyirci kalanlar hiç bir zaman Beykozlunun yanında olmamıştır.

Beykozluların yanında yer almayanların, hayali kişiler ve hiç bir belgeye dayanmayan asılsız ithamlarla, Halit Kılıç’ı durduramayacaklarını bilmeleri gerekir.

+1 TV haberinin ve haberin oluşumunu sağlayanlar ve bu haberi kullanarak Halit Kılıç’ı yok etmeye yönelik komplo haline getirmek isteyenler, Beykoz kamuoyunca da bilinmekte ve gözden kaçmamaktadır;

Bunlar; Bazen Kurum, bazen iş adamı ve Beykoz’un yeşil alanlarıyla, ön görünümdeki kamuya ait tepeleri kullanmak isteyen partisi belli olmayan inşaat firmaları – müteahhitler ile tv kanalı sahibi işadamları olabilir.

Onların bu kirli oyunları, asla yanlarına kar olarak kalmayacaktır.

Yerel seçimlerden bu yana CHP Örgütü ve kamuoyunda başarılı olamayan kişilerin ithamları benim için onurdur. Halit Kılıç olarak yasaların yanında yer alan, Beykozluların haklarını koruyan çalışmaların altındaki tüm imzalar şahsıma aittir.

Bunun dışındaki her türlü beyan, açıklamalar iftira ve dedikodudan ibarettir.

Bu asılsız ithamlarla ve kirli oyunlarla ilgili olarak her türlü yasal haklarımı en kısa sürede kullanacağımı hatırlatmak istiyorum.

Şimdiye kadar kör sağır ve dilsiz olmadım. Bundan sonrada Beykozluların haklarının kaybolmaması için yapılan imar planlarının takipçisi olacağımı, imara aykırı haksız uygulamaların takipçisi olacağımı, yasa ve hukuka aykırı işlemler karşısında, gerekli itirazlarımızı yasal çerçeve de  kullanmaya devam edeceğimi,  arsa almayacağımı, inşaat yapmayacağımı açıkça beyan ederim.

+1 TV'NİN HABERİNİ TEKRAR İZLEYEBİLİRSİNİZ

HALİT KILIÇ (Mimar)

Anahtar Kelimeler: CHP, Halit Kılıç, Dava

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"