Güncel

CHP Cumhuriyet için yürüdü…

CHP Cumhuriyet için yürüdü…
2014.09.17 00:00
| | |
9622

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, 28 Ekim Pazartesi günü öğlen saatlerinde başlayan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamalarına devlet erkânının aksine farklı bir programla katıldı.

28 Ekim Pazartesi günü Beykoz Belediyesiönündeki çelenk koyma töreninde; siyasi partilerin çelenk koymasına izin verilmemesine yönelik ortaya koyduğu tepkiyi bu yılda tekrar eden CHP, resmi programın ardından Beykoz Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlarken, İlçe Başkanı Bahadır Yavuz burada bir basın açıklaması yaptı. 

CHP Beykoz İlçe Başkanlığı, Beykoz Kaymakamlığı’nın Beykoz Çayırı’nda yapmış olduğu 29 Ekim kutlamalarına da katılmayarak protestosunu sürdürdü. 

CHP halk yürüyüşü yaptı… 

29 Ekim’in son saatlerinde Ortaçeşme’den başlattığı halk yürüyüşü ile Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, bando takımı ve yoğun halk katılımı ile birlikte Ortaçeşme’den 80. Yıl Anıtı’na kadar yaptığı sloganlar eşliğinde yürüdü. 

İki bin kişi katıldı… 

CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz’un en ününde yer aldığı kalabalık iki bin kişiden oluşurken, Beykoz Sahil yolu üzerinde tek yön kalabalık nedeniyle trafiğe kapandı.Ortaçeşme’den başlayıp 80. Yıl Anıtı’na kadar devam eden yürüyüşün ardından saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı okundu. 

Kutlama yürüyüşüne; CHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Füsun Sökmez, Beykoz Belediye Başkan aday adayları, Kadın Kolları, gençlik Kolları, Sivil Toplum Kuruluşlarının temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. 

80. Yıl Anıtı önündeki programda, CHP Gençlik Kolları yöneticileri günün önemine ilişkin şiirler okuyarak, geceyi renklendirirken, havai fişek gösterisi de izleyenleri büyüledi. 

Rahat yaşıyorsak CHP sayesinde 

80. Yıl Anıtı’nın önünde gerçekleştirdikleri Cumhuriyet Bayramı kutlamasında kısa bir konuşma yapan İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, yoğun katılımdan duyduğu memnuniyetini dile getirdi. 

“Biliyorsunuz ki biz Ulu Önder ATATÜRK’ün bizlere bıraktığı Cumhuriyeti temsil ediyoruz ve sizlere söz veriyorum Türkiye’de ki karanlığı aydınlığa eriştireceğiz”şeklinde konuşan Başkan Yavuz, “bu topraklarda rahat ve mutlu bir şekilde yaşamlarımızı sürdürebiliyorsak din, dil, ırk ayrımı yapılmaksızın kardeşçe geçinebiliyorsak bunların hepsini Cumhuriyet Halk Partisi’ne borçluyuz” dedi. 

Başkan Yavuz’un konuşması sırasında CHP gençlik Kolları üyeleri ve diğer partililer sık sık “Mustafa Kemal’in askerleriyiz” şeklinde slogan attı. 

Bora Gencer CHP’lileri coşturdu 

Gecenin ilerleyen saatlerine dek devam eden kutlamalar kapsamında Bora gencer’de bir konser verdi. Gençleri coşturan Bora Gencer, kendisine gösterilen yoğun ilgiden memnun olduğunu performansıyla ortaya koyarken, bütün herkesin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum” dedi. 

Söylediği şarkılarıyla yüzlerce Beykozluyu coşturan Bora Gencer zaman, zaman halkın arasına karışarak şarkılarını vatandaşlarla birlikte söyledi. Kendinsin bestelediği Latince şarkıyla konserine başlayan Gencer, yaklaşık 2 saat süreyle sahne de kaldı. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: 29 Ekim, Bahadır Yavuz, Beykoz, Cumhuriyet Bayramı, CHP

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"