Yaşam

Beykozlu Zihni, Bursa'da mı?

Beykozlu Zihni, Bursa'da mı?
10.09.2015 21:55
| | |
11291

Video galeri

İki haftayı aşkın bir süredir bulunamayan 25 yaşındaki Beykozlu Zihni için ailesi, canlı yayında gözyaşı döktü.

İki haftayı aşkın bir süredir bulunamayan 25 yaşındaki Beykozlu Zihni için ailesi, canlı yayında gözyaşı döktü.

Daha önce Dost Beykoz'un "Beykoz her yerde Zihni'yi arıyor" haberi ilçede büyük yankı uyandırırken, ulusal basın da genci bulmak için harekete geçti. Beyaz TV'de yayınlanan "Ebru Gediz'le Yeni Baştan" adlı programa konuk olan anne Sunay Hıdır ve baba Hüseyin Hıdır, oğulları Zihni için gözyaşı döktü. Canlı yayınlanan program sırasında ise Numan Bolat adlı bir vatandaş yayına bağlanırken, Zihni'ye benzeyen bir kişinin kendisinden 5 Lira istediğini anlattı. Görgü tanığı Bolat, "Ayağında kırmızı bir spor ayakkabı vardı" dedikten sonra Zihni'nin annesi Sunay Hıdır gözyaşlarına boğulurken, sözkonusu kişinin 25 yaşındaki oğlu Zihni olabileceğini söyledi. Baba Hüseyin Hıdır ise "En azından bir telefon et oğlum, sesini duyayım" diyerek, oğlu Zihni'ye gözyaşlarıyla birlikte seslendi.

Beykoz Kanlıca'da ikamet eden ve 24 Ağustos 2015 Pazartesi akşamından bu yana kendisinden haber alınamayan Zihni Hıdır için ailesi, ulusal yayın yapan Beyaz TV’de bir programa katıldı. Ebru Gediz'le Yeni Baştan adlı programda oğullarına seslenen anne ve baba, Zihni Hıdır için gözyaşı dökerken; biri erkek iki kardeşinin de ağabeyleri için endişelendiklerini anlattı.

Beykozlu Zihni’nin Ailesi: “Bizi hiç habersiz bırakmazdı…”

Sunucu Ebru Gediz'in sorularını yanıtlayan aile, oğullarının haber vermeden kendi başına ortadan kaybolacak bir kişi olmadığını söyledi. Zihni'nin annesi Sunay Hıdır, "Kim ne derse desin, benim çocuğum beni habersiz bırakmazdı" derken, baba Hüseyin Hıdır da "İşten dönerken azıcık trafik sıkışık olsa, mutlaka annesini arayıp gecikeceğini söylerdi" şeklinde konuştu. Zihni Hıdır'ın ailesi, oğullarını genel olarak "içine kapanık bir çocuk" olarak tanımlarken, evde yalnız vakit geçirmeyi sevdiğini de dile getirdi.

Beyaz TV'de canlı olarak yayınlanan programın Sunucusu Ebru Gediz, aileye Zihni Hıdır'ı bulma sözü verirken, herhangi bir bağımlılığının olması halinde de Zihni'ye yardımcı olacaklarını söyledi. Televizyondaki canlı yayına katılan Numan Bolat adlı bir vatandaş ise yayın akışında fotoğrafı gösterilen Zihni'yi tanıdığını söyledi ve şöyle dedi:

Numan Bolat: “Zihni’yi az önce Bursa’da gördüm, benden 5 lira istedi…”

"Ben Bursa'dan arıyorum. Ben yarım saat önce kent meydanından dolmuşa bindim. Dolmuşa binmeden önce, aynı bu arkadaş, hafif sakalları vardı; ayağında kırmızı bir spor ayakkabı vardı. Benden 5 TL istedi: 'Vatan Mahallesi'ne gideceğim, hiç param yok' dedi. 'Buranın yabancısıyım' dedi. Ben de 5 Lira verdim; gitti…"

Anne Sunay Hıdır da Numan Bey’i doğrulayarak, Zihni'nin kırmızı bir spor ayakkabısı olduğunu belirtti ve oğlunun giderken yanına kimliği dışında hiçbir şey almadığını kaydetti.

Program, ailenin Zihni’ye mesajları ve gözyaşları ile sona ererken, Sunucu Ebru Gediz, Zihni Hıdır’ı bulmak için tüm imkânların seferber edileceğini söyledi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Kanlıca, Kayıp, Çocuk, Zihni Hıdır, Furkan Hıdır, Sunay Hıdır, Ebru Gediz, Numan Polat, Ebru Gediz'le Yeni Baştan

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"