Beykoz'dan insanlığa, 'Kavimlerin helakinden Corona'ya'

  • Güncelleme: 16.11.2020 14:11
  • Okunma: 4643 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz'un etkili kalemlerinden araştırmacı yazar A. Raif Öztürk'ün yeni kitabı raflardaki yerini aldı.
Beykoz'dan insanlığa, 'Kavimlerin helakinden Corona'ya'

İçinde bulunduğumuz yılın başlarında piyasaya çıkan ve 10 ay gibi kısa bir sürede 19 baskı yapan "Evrenden Mesajlar" isimli kitabıyla kitlelere hitap eden A. Raif Öztürk, "Kavimlerin Helakinden Corona'ya" başlıklı yeni eseriyle içinde bulunduğumuz sürece ilahi pencereden ışık tutuyor.

Yeni kitabıyla ilgili Dost Beykoz'a açıklamalarda bulunan A. Raif Öztürk, "Evrenden Mesajlar" başlıklı eserin Genel Yayın Yönetmenliğini yapan Haluk Beyin kendisine ilginç gelişmeleri anlattığını kaydetti.

Kitabı dikkatlice okuyan hayırsever iş insanlarının çeşitli tekliflerde bulunduğunu, yoğunluktan dolayı  kendilerinin yapamadığı hayır işlerini satın aldıkları bu kitabı dağıttırarak yaptıklarını söyleyen Raif Öztürk, çeşitli miktarlar ödeme yaparak kitap satın alan isimler adına kitabın uygun kişilere dağıtıldığını söyledi.

Ayrıca üç bin kitabın 'Kader Mahkumları Derneği'ne bağışlandığını sözlerine ekleyen A. Raif Öztürk, kitabına bu denli ilgi durulmasının kendisini motive ettiğini ve insanlara faydalı olabilmenin çok önemli bir duygu olduğunu söyledi.

Kavimlerin Helakinden Corona'ya

Çıkmasıyla birlikte çeşitli kesimlerden ilgi yoğun ilgi gören "Kavimlerin Helakinden Corona'ya" isimli eserin takdiminde, "İnsanlığın en büyük arzusudur zamanla yolculuk. İnsan istikbal ve mazi, yani gelecek ve geçmiş için zamanda yolculuğa, vücuduyla muvaffak olamasa da, duygularından bir odacık olan hayalini işleterek,hem istikbale, hem de mazinin derinliklerine yolculuk yapması mümkündür ve pek keyiflidir." ifadelerine yer verildi.

Mazinin derinliklerindeki medeniyetler

Kalplerine ve akıllarına misafir olduğumuz siz kıymetli okurlarımızı, bu kitabımızla, mazinin derinliklerindeki medeniyetlere götürüp insanlığın yer yüzünü imar ve inşasında, fevkalade terakki ettiklerine şahit olacağız.

İşte bu terakkilerin ve gelişmelerin zaman içerisinde, sosyal hayattaki ahlaki çöküşlere sebep olduğunu hayret ve ibretler içerisinde bu kitapta gözlem yapmaya çalışacağız.

Peygamberlerin çöküşlere karşı kavimleriyle mücadeleleri

Semavi elçiler, yani nebiler ve peygamberler ile insanlık, maddi  ve manevi hayattaki çöküntülere karşı, Peygamberlerin kavimleriyle olan mücadelesini ve o kavimlerin semavi prensip ve peygamberlere karşı direnmelerinin neticesinde helak oluşlarını ibretle izleyeceğiz.

Mazinin derinliklerindeki Peygamberlerle, kavimlerinin mücadelesinden ders ve ibret çıkarıp, içinde bulunduğumuz şu asırdaki CORANA ve bir çok bela ve musibetlerle örtüşen, sosyal hayattaki ahlaki çöküşlerin, çözüm reçetelerini kalbine ve aklına misafir olduğumuz siz kıymetli okurlarımızla paylaşmaktan onur duyacağız. 2020 yılının başlarında; zalim Çin'in Wuhan şehrinde başlayıp, tüm dünya ülkelerini kasıp kavuran, dünyanın dev ülkelerini bile tamamen aciz bırakan corona felaketi yerine, geçmiş kavimlerine helâklerin gibi olması, 'acaba niçin?' sorusunu akla getiriyordu.

"Hiçbir musibet (ve bela) Allah'ın izni olmadıkça isabet etmez" (64. Süre 11. Ayet)

Önsözünü Prof. Dr. Ahmet Akgündüz'ün kaleme aldığı, "Kavimlerin Helakinden Corona'ya" isimli eserin tetkik ve tashihini ise Prof. Dr. Fariz Kaya, Latif Şengül, Haluk İmamoğlu, Orhan Özbey, Eyüp Otman, Turan Yıldız, Mehmet emin Yıldız, Mustafa Avcu, Ali Osman Dağlı, Mehmet Önder, Ali Oflu ve Emin Cem Özsoy gibi isimler yaptı.

Kitap satın almak isteyenler için ise şu bilgiler verildi:

Siz de bu kitabı okuduktan sonra, böyle bir hayır kervanına katılmak istiyorsanız, Yayın yönetmeni 0532 493 77 68’e, eğer toptan fiyatından satın alıp kendiniz dilediğiniz gibi değerlendirmek isterseniz, 0212 515 0333 KİT-YAY yayınlarına müracaat edebilirsiniz.
 

Belediye, Fabrika, Kobi, Kolej, Okul, Mağaza vb. toplu talepler için, kapak içinde renkli REKLÂM ve MESAJ yazılır.  

Bunun için müracaat: 0532 366 97 40 Yavuz Selim Pınarbaşı.    

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Kitap

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz