BEDES'ten eğitime bir destek daha...

  • 2014.07.27 00:00
  • Güncelleme: 25.02.2012 00:11
  • Okunma: 9386 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES), burslu öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla Tom, Dick & Harry oyununu sahneledi... Bilet satışlarından elde edilecek olan gelirle, öğrencilere maddi destek sağlanacak.
BEDES'ten eğitime bir destek daha...

Haldun Dormen süpervizörlüğünde sahneye konan ve sezonun en iddialı komedi oyunu Tom, Dick & Harry, Doğa Koleji Tiyatro Salonu’nda sahne aldı.

Beykoz Eğitime Destek Derneği (BEDES) Başkanı Gülay Demirel’in burs verilen öğrencilerine katkı sağlamak amacıyla organize ettiği "Tom, Dick & Harry" adlı oyunun sergilendiği geceye, Beykoz Konakları Vakfı Başkanı Mahmut Duruk, Omurilik Felçliler Derneği Beykoz Şubesi Başkanı Saniye Efe yöneticisi Serap Beşer, burs alan öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.

Yönetmenliğini Ali Gökmen Altuğ’un yaptığı Ak’la Kara Tiyatrosu’nun sahnelediği “Tom, Dick & Harry” oyununda, Ece Uslu, Savaş Özdural, Kerem Kobanbay, Hakan Altuntaş, Nur Subaşı, Nazan Diper, Mustafa Dinç, Beril Senvarol, Taylan Atlıhan rol aldı.

Ray-Michael Cooney'in yazdığı “Tom, Dick & Harry” adlı oyunun konusu ise kısaca şöyle;

Tom ve Linda'nın evliliklerindeki tek eksik şey bir çocuktur. İngiliz aile çocukları olmadığı için evlat edinmek isterler ve evlat edinme ajansından bir müdürün kontrole geleceği gün Tom'un küçük kardeşi Dick eve kaçak göçmenleri saklar.

En büyük kardeş Harry ise bahçeye kadavra parçaları gömüp evin değerini düşürerek daireyi ucuza satın almak peşindedir. Kaçak göçmenlerin eve girdiğini gören bir polisin ve bir mafya patronunun olaya dâhil olmasıyla işler iyice komik bir hal alır.

İngiliz bir ailenin evlat edinmesini konu alan “Tom, Dick & Harry” adlı komedi oyunu katılımcılar tarafından büyük beğeniyle izlendi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: BEDES, Tiyatro, Doğa Koleji

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz