Dost Beykoz, hukuki sorularınıza yanıt veriyor…

  • Güncelleme: 11.10.2014 00:11
  • Okunma: 5461 kez
  • Yorum: 0
Beykoz'da 'ilklerin gazetesi' olan Dost Beykoz, birbirinden önemli özel haberlerin altına imza atarken, vatandaşa yönelik çalışmalarını da aksatmaksızın sürdürüyor.
Dost Beykoz, hukuki sorularınıza yanıt veriyor…

Günümüzün en önemli ihtiyaçlarından birisi olan 'adalet ve hukuk' konusu, Dost Beykoz'da ele alınıyor ve Beykozlulara ücretsiz danışmanlık hizmeti veriliyor.

Beykozlu soruyor, Av. Erhan Baban yanıtlıyor. Beykozlu bundan sonra, hukuki sorunlarına daha da bilinçli olarak çözüm arıyor.

Avrupa ve Amerika gibi gelişkin coğrafya ve ülkelerde ilkokullara kadar geriye çekilmiş Hukuk Öğrenimi, Türkiye ve benzeri gelişmekte olan ülkelerde yeteri kadar önemsenmiyor. Bu şekilde olduğunda ise günlük yaşamında adaleti aramak için ne yapacağını bilemeyen vatandaşlar, genel olarak işlerini hukuki yardım almadan kendileri takip etmeye çalışıyor. Bunun bilincinde olan Dost Beykoz okurlarına yaşadıkları hukuki sorunlarıyla ilgili ücretsiz danışmanlık hizmeti veriyor.

 “Beykozlular sorsun, Dost Beykoz yanıtlasın”

Dost Beykoz'un hukuk danışmanlarından Av. Erhan Baban, konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yapıyor:

"Vatandaşlar, hukuk konusunda yeterince bilgi sahibi olmadıkları için herhangi bir haksızlığa uğradıklarında ya bu durumu sineye çekiyor ya da herhangi bir avukata danışmadan kendi başına Mahkeme Salonları'nda adalet arıyor. Oysaki bu konuyla ilgili eğitim almış olan avukatlar, vatandaşın haklarını çok daha etkin bir şekilde koruyabiliyor. Ben bir avukat olarak, öncelikle vatandaşlara kendi başlarına değil de bir avukat yardımıyla davalarını sürdürmelerini tavsiye ediyorum. Meslektaşlarımın bu konuda vatandaşlara kendi başlarına hareket etmeleri durumundan daha çok katkı sağlayacağına inanıyorum.

Dost Beykoz'da ise bundan sonra herhangi bir hukuki sorun yaşamış vatandaşların sorularına yanıt vererek, onları bilinçlendirmeye çalışacağım. Beykozlular, gerek mail adresinden ve gerekse telefon numarasından Dost Beykoz'a ulaşabilir ve sorularını sorabilirler."

Av. Erhan Baban, Beykozluların hukuki sorularına gazetede yer alan Hukuk Köşesi'nde yanıt veriyor. Beykozlular, hukuki sorunlarına yönelik sorularını, Dost Beykoz'un elektronik posta adresi olan;

  1. dostbeykoz@hotmail.com

2-         dostbeykoz@yandex.com.tr adresine gönderebilecekerli gibi haberin altında yer alan yorum bölümünden de sorabilecekler.

Beykozluların sorularına Av. Erhan Baban'ın verdiği yanıtlar, her Cuma günü akşamı www.dostbeykoz.com adresinde güncellenecek ve yine Dost Beykoz Gazetesi'nde içlerinden seçilenler her sayıda düzenli olarak yayımlanacak. Sorusunda okuyucu yayınlanmında sakınca gördüğünde ise tüm bilgiler gizli tutularak okuyucuya elektronik posta yoluyla yanıt verilecek. Av. Erhan Baban ayrıca gazetede yer alan Hukuk Köşesi'nde vatandaşlara Temel Hukuk Bilgisi aktaracak.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz, Hukuk, Avukat Erhan Baban

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz