Yaşam

Beykoz'un ünlülerini buluşturan sünnet düğünü

Beykoz'un ünlülerini buluşturan sünnet düğünü
2014.08.24 00:00
| | |
45732

Foto galeri

AK Parti eski Yönetim Kurulu Üyesi ve aynı zamanda Mahmut Efendi Hazretleri'nin talimatıyla kurulan Marifet Derneği Genel Sekreteri olan Ali Osman Çite, oğulları Muhammed Bünyamin ve Muhammed Musab için dillere destan bir sünnet düğünü tertip etti.

 

Mehteran'ın çaldığı marşlar eşliğinde ve 4 kişinin taşıdığı tahtlarla taşınan çocuklar, gecenin sonundaki havai fişek gösterisini de ilgiyle izlediler. Ali Osman Çite'nin eşi Hatice Çite'yle birlikte Kavacık Otağtepe Kafe’de düzenlediği sünnet düğününde ise Beykoz’un pek çok ünlü siması, protokolde bir araya geldi.

Düğüne, Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan ve Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in yanı sıra İlçe Tarım Müdürü İbrahim Özdemir, AK Parti İlçe Başkan Yardımcısı Mustafa Gürkan, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Fatih Sağlam, Beykoz Belediye Meclisi'nin AK Partili Üyesi Nevzat Oral, Eski AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu eski Üyesi Ahmet Çelikbilek, İBB Zabıta Daire Başkanı Mustafa Tahmaz ve Kavacık Muhtarı Yusuf Kesici de katıldı. Geceye ayrıca Peygamber Hazreti Muhammed'in soyundan gelen hem 'seyyid' hem de 'şerif' olan Abdulkadir Geylani'nin 23. kuşaktan torunu Prof. Dr. Fadıl Geylani, Maarifet Dernekler Federasyonu Başkanı Muhammed Keskin, Ahmet Mahmut Ünlü (Cübbeli Ahmet Hoca), Belçika'da yaşayan İmam Hatip Muhammed Zeki Teylani, Atik Valide İlim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çite, Hakim Abdüllatif Tüzün, Avukat Naci Abacı, Hafız Abdurrahman Güleç ve yaklaşık 1000 kişi katıldı. Gecenin ilerleyen saatlerinde AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk de sünnet düğünü için geldi ve çocukları tebrik edip, vatandaşlarla uzun süre sohbet etti.

Muhammed Bünyamin ve Muhammed Müsab kardeşler, düğün süresince kendilerine ayrılan yerde davetlilerin tebriklerini kabul etti. Birbirinden ünlü simalarla fotoğraf çektiren kardeşler, objektiflere neşe içinde poz verdiler. Kadın ve erkeklerin ayrı ayrı oturdukları gecede, ilk olarak Mehteran'ın çaldığı marşlar dinlendi. Konukların Otağtepe Kafe'yi doldurmasıyla birlikte Ali Osman Çite'nin ağabeyi Ömer Faruk Çite tarafından karşılama ve selamlama konuşmaları yapıldı. Yeni Hafız Abdurrahman Güleç'in okuduğu Kur'an-ı Kerîm ayetlerinin ardından, kamuoyunda 'Cübbeli Hoca' olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü bir sohbet konuşması gerçekleştirdi. Abdurrahman Güleç'in okuduğu ayetlerin Türkçesi'ni dile getiren Cübbeli Hoca, Kur'an-ı Kerîm'in hadisler olmadan yeterli olacağını dile getiren İlahiyatçıları eleştirdi. Pek çok konuda yazılmış hadislerin son derece önemli olduğunun altını çizen Cübbeli Hoca, şunları söyledi:

"Allahû Teâlâ insanların günahlarını affetmek için bahane arıyor ancak Peygamber'in sünnetlerine uymayı da şart koşuyor. Onun için hiç kimse Resûlullah Aleyhi ve Sellim'e uymadan Allah'ımızın rızasına ve cennetine kavuşamaz. Çok sapıtanlar var, çok helâk olanlar var... Resûlullah Efendimiz altını erkeğe haram etti. İpek giyinmeyi erkeğe haram etti. Sakal tıraşını erkeğe haram etti. Şimdi bunları Kur'an'da bulabiliyor muyuz? Bulamıyoruz... Bunları Kur'an'da bulamıyorsan, 'Allah'a itaat edin, Resûlullah'a itaat edin!' yazısını da bulamıyor musun? Buluyorsun. E daha ne kaşınıyorsun? Resûlullah'a itaat edin ne demek? Hadislere uyun demek... Bakın dikkat edin! Kur'an'a tabi olun diye ayet var ama Resûlullah'a da tabi olun diye ayet var. Demek ki Kur'an sünnetten ayrılmaz! Demek ki, Allah'a itaat Resûlullah'a itaatten ayrılmaz!

Siz şöyle bir saçmalık düşünebiliyor musunuz ya, şimdiki bazı kafalarda olduğu gibi? Kâinatın Efendisi Sallallahu Aleyhi ve Sellem geliyor, eline bir parça altın ve bir parça ipek almış; 'Şu ikisi var ya... Ümmetimin erkeklerine yasaklanmıştır! Dişilerine helâldir' buyuruyor. Şimdi sahabeden birisi de kalkıp diyecek ki: 'Sen bize bunu niye haram ettin?' diyecek... 'Bu Kur'an'da yoktur!' diyecek, öyle mi? Hiç sahabeler arasında böyle bir şey vaki olmuş mudur? Niye? Hepsi biliyor ki, O'nun hadisleri de vahiydir!

Çok dikkat edelim! Ortalık karışık... Dumanlı... Birçok 'İlahiyatçıyım!' diyen... 'Doçentim, profesörüm!' diye çıkan insanlar 'Kur'an bize yeter!' demek suretiyle, Hadis-i Şerifleri bertaraf etmek, Sünnet-i Seniyye'yi devre dışı bırakmak için uğraşıyorlar. Allah fırsat vermesin! Ama biz Ehl-i Sünnet olarak bunları beyan etmek zorundayız. Vazifemiz budur"

Cübbeli Ahmet Hoca'nın sohbetinin ardından, Prof. Dr. Fadıl Geylani, kısa bir konuşma yaparak dûa okudu. Sünnet programı, pasta kesimi ve havai fişek gösterisiyle devam etti. Bu sırada Yücel Çelikbilek ve Süleyman Erdoğan, yanlarında İstanbul Milletvekili Metin Külünk olduğu halde, Otağ Kafe'nin gözden uzakta bir köşesine geçip bir süre sohbet etti. Hatice ve Ali Osman Çite'nin oğulları Muhammed Bünyamin ve Muhammed Musab'ın düğünü, aile tarafından verilen akşam yemeğinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Ahmet Mahmut Ünlü, Ali Osman Çite, Otağtepe Cafe, Muhammed Bünyamin Çite, Muhammed Musab Çite, Sünnet Düğünü, Yücel Çelikbilek, Mustafa Gürkan, Ahmet Çelikbilek, Mustafa Tahmaz, Ömer Faruk Çite, Metin Külünk, Prof. Dr. Fadıl Geylani

reklam
1 Yorum
Eedem Alay30.08.2014 19:52:19

Havai fişek ve pasta kesme adeti frenk adeti değil mi? Ehli sünnet vurguları yapan hocalarımız bu konuda ne buyururlar acep?! Bir de "batıla benzemenin" sünnette yeri nedir?

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"