İntihar eden Beykozlu genç kızın kurtarılma anı

  • 05.10.2020 20:05
  • Güncelleme: 05.10.2020 20:07
  • Okunma: 8499 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz ay 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden atlayarak intihar etmeye çalışan Beykozlu Şeyma A.'nın 7 dakikada nasıl kurtarıldığı ortaya çıktı.
İntihar eden Beykozlu genç kızın kurtarılma anı

Beykoz'da ikamet eden 17 yaşındaki Şeyma A., 5 Eylül günü 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden atlayarak intihar etmeye çalıştı. O sırada İstanbul Boğazında seyir halinde olan geminin kaptanı Cemal Naral, genç kızın nasıl kurtarıldığını anlattı.

Mecidiyeköy'e gitmek üzere 5 Eylül Cumartesi günü ticari taksiye binen Şeyma A., aracın 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde yavaşlamasını fırsat bilerek, mide bulantısını bahanesiyle şoförden durmasını istedi.

Araçtan iner inmez 165 metre yükseklikteki korkuluklardan atlayan Şeyma A., sahilden 150 metre açıkta İstanbul Boğazının serin sularına düştü.

Genç Şeyma'nın intihara kalktığı sırada seyir halinde bulunan Der Saadet isimli gezi teknesinin bir yolcusu fotoğraf çekerken, denize birisinin düştüğünü gördü ve durumu hemen teknenin kaptanı Cemal Naral'a anlattı.

"Ben neden ölmedim?"

Tekne kaptanının hızlı manevrası ve yolcuların da çabalarıyla hızlı bir şekilde sudan çıkarılan Beykozlu 17 yaşındaki Şeyma A.'ya ilk müdahale yine yolcuların içerisindeki bir sağlık personeli tarafından yapıldı ve ardından Üsküdar İskelesinden kıyıya çıkarıldı.

Emniyet güçleri ve Kıyı Emniyeti ekiplerinin çalışmasıyla hastaneye kaldırılan Şeyma A.'nın bilinci yerine geldikten sonra "Ben neden ölmedim?" diye sorduğu iddia edildi.

"İnsanlık vazifemizi yaptık"

Olayın yaşanmasının ardından psikologlar gözetiminde ifadesi alınan genç kızı kurtaran kaptan Cemal Naral da 20 yıldır kaptanlık yaptığını ve ilk kez böyle bir durumla karşılaştığını kaydederek, "Yolcumuz beni uyarınca hiç tereddüt etmeden dümeni kırdım. Çalışanlarım ve yolcularımızla birlikte üzerimize düşen insanlık vazifemizi yaptık. Kızımızın hayatta kaldığını öğrendik ve çok mutlu olduk" dedi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz