Yeter artık! Utan!

  • 0
  • 12125
Yeter artık! Utan!
Yeter artık! Utan!

Dost Beykoz, yaklaşık 2 yıldır haberlerini çalan Beykoz Olay adlı gazeteden bıktı usandı!

Beykoz'un en büyük düşünce platformu Dost Beykoz, zamanında ve anında haberciliğini, emeğini çalan insanlardan bıktı, usandı artık... Aynı havanın solunması, aynı ilçede olunması nedeniyle sessiz kalan ve 'Yâ Sabır' çeken Haber Merkezi, günlerce, gecelerce uğraştığı haberlerin çalınmasından yıldı. Dost Beykoz'un üzerinden prim yapan, utanmadan "Ben haber yaptım" diyerek, piyasadan reklâm toplayan insanlardan bıktı... Beykoz Olay gazetesine çeşitli zamanlarda gerek elektronik posta gerekse yüz yüze haberlerini çalmaması yönünde uyarılar yaptıysa da bir türlü başarılı olunamadı. Dost Beykoz, artık son çare olarak hırsızlığı belgeleriyle deşifre etmeye karar verdi! Artık bu "Başkasının sırtından para kazanma dönemi" bitsin diye... Pişkinlik dönemi son bulsun diye... Beykoz Halkı 'kimin ne olduğunu' görsün diye... Üzülerek aşağıdaki haberi kaleme aldı...

Kaç haberin kopyalandığını da artık Dost Beykoz unuttu. Ancak son olarak Mahir Taştan'ın İncirköy Spor Kulübü'nde gerçekleştirdiği açılışta tüm yerel gazetecilerin gelmiş olması, yeni bir hırsızlığın da kapısını açmıştı. Oturup da haber yazmayan ve yalnızca gittiği yerlerde 1-2 kare çektiği fotoğrafla bilgisayar başına oturan Beykoz Olay sorumluları, utanıp sıkılmadan bir hırsızlığın daha altına imza attı.

İşte belgesi:

Dost Beykoz’un Mahir Taştan için yazdığı cümleler aynen şöyle kayda geçiyor:

"Sevgili Dostlar, Kıymetli İncirköylüler... Bugünün gururunu ve onurunu yaşarken, bir şiarla yola çıktık. Bizler, dedik ki: 'Uyuşturucunun düşmanı spordur ve İncirköy Spor Kulübü açılıyor!'... Hepiniz bu olguyla, bu üstünlükle buraya teşrif ettiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Bizler sadece futbol takımından ibaret olan bir kulüp değil, temel amacımız hentbol, voleybol, basketbol ve sporun tüm kademelerini Beykoz’umuza ve İncirköy’ümüze tanıtmak için yola çıktık. Burada bu işlemleri ve bu süreci gösterebilmek için tüm halkımızın desteğine ve gücüne ihtiyacımız vardır. Desteklerinizi bizden esirgemeyeceğiniz düşüncesiyle hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum; İncirköy Kulübümüzün Beykoz’umuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum."

Beykoz Olay Gazetesi’nde de tıpatıp aynı cümleler alıntılanmış:

“Sevgili Dostlar, Kıymetli İncirköylüler, bugünün gururunu ve onurunu yaşarken, bir şiarla yola çıktık. Bizler, dedik ki; ‘Uyuşturucunun düşmanı spordur ve İncirköy Spor Kulübü açılıyor!’ Hepiniz bu olguyla, bu üstünlükle buraya teşrif ettiğiniz için çok çok teşekkür ederiz. Bizler sadece futbol takımından ibaret olan bir kulüp değil, temel amacımız hentbol, voleybol, basketbol ve sporun tüm kademelerini Beykoz’umuza ve İncirköy’ümüze tanıtmak için yola çıktık. Burada bu işlemleri ve bu süreci gösterebilmek için tüm halkımızın desteğine ve gücüne ihtiyacımız vardır. Desteklerinizi bizden esirgemeyeceğiniz düşüncesiyle hepinize tekrar hoş geldiniz diyorum; İncirköy Kulübümüzün Beykoz’umuza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum.”dedi.

Oysa Sayın Mahir Taştan, farklılıkları aşağıda büyük harflerle gösterilmiş olan şu cümleleri dile getiriyor:

"Sevgili Dostlar, Kıymetli İncirköylüler... Bugünün gururunu ve onurunu yaşarken, bir şiarla yola çıktık. Bizler, dedik ki: 'Uyuşturucunun düşmanı spordur ve İncirköy Spor Kulübü açılıyor!'... Hepiniz bu olguyla, bu üstünlükle buraya teşrif ettiğiniz için çok çok teşekkür ederim. Bizler sadece futbol takımından ibaret olan bir kulüp değil, temel amacımız hentbol, voleybol, basketbol ve sporun tüm kademelerini Beykoz’umuza ve İncirköy’ümüze tanıtmak için yola çıktık. BURDA bu işlemleri ve bu süreci YÖNETEBİLMEK için tüm halkımızın desteğine ve gücüne ihtiyacımız vardır. Desteklerinizi VE GÜÇLERİNİZİ BİZDEN AYIRMAYACAĞINIZ DÜŞÜNCESİYLE HEPİNİZ HOŞ GELDİNİZ ve BEYKOZ'UMUZA HAYIRLI UĞURLU OLSUN İNCİRKÖY SPOR KULÜBÜMÜZ."

İşte Videosu… Buradan da takip edebilirsiniz söylediklerini:

Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür, yaşanan bu durumun belgeli haline isyan ederek, "Bundan sonra alacağımız tavır daha başka olacaktır. Bizler bu yapılan hırsızlıkları dosyalayarak, yasalar önünde hakkımızı arama yoluna gideceğiz. Bu konuda Dost Beykoz'un bu SON haberidir. Bundan sonra hukuki yollardan hakkımızı arayıp, burada sonuçlarını paylaşacağız. Artık yeter! Her kim ki bizim hakkımızı yiyorsa, haram zehir zıkkım olsun! Aynı şekilde biz de kimin hakkını yemişsek, o ada bize haram zehir zıkkım olsun!" şeklinde konuştu.

Haber Merkezi

Beykozlu Goble işçileri, fabrikadaki günlerini özledi
Önceki Beykozlu Goble işçileri, fabrikadaki günlerini özledi
Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (11-12-13 Aralık 2023)
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz