Usta'dan veda, Arıkan'dan "Merhaba"

  • 0
  • 8131
Usta'dan veda, Arıkan'dan "Merhaba"

Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Teşkilatı'nda Başkanlık devir teslim töreni, Kavacık'ta bulunan ilçe merkezinde gerçekleştirildi.

Oldukça neşeli geçen toplantıya eski Başkan Seyit Usta'nın esprileri damga vurdu. Yeni Başkan Şevket Arıkan ise İlçe Merkezi'nde gerçekleştirdiği ilk demecinde AK Parti’yi ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı çok sert sözlerle eleştirdi.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın yapılan Olağanüstü Kongre'nin ardından belirlenen yeni yönetimi göreve başladı. Seyit Usta'nın devir teslim töreninde, Başkan Şevket Arıkan'ın yanı sıra 'çarşaf liste' usulüyle belirlenmiş yeni yönetimi de hazır bulundu. Töreni izleyenler arasında Olağanüstü Genel Kurul seçimlerinde 113 oy alarak rekor kıran İlçe Yönetim Kurulu Üyesi Gülsüm Yılmaz da vardı. İlçe eski Başkanları'ndan Musa AksuHızır Yılmaz ve İlhan Oğuz gibi isimler, toplantıyı en ön sıradan izlerken, yarışı 81 oyla ikinci sırada bitiren Aydın Düzgün konuşmaları en arka sıradan takip etmeyi tercih etti.

'Seyit Usta salonu yıktı geçti'

Partinin emekçileri arasında yer alan ve sempatik tavırlarıyla kısa sürede popüler olan Avukat Seyit Usta, Başkanlığı Şevket Arıkan'a teslim ederken, esprileriyle güne damga vurdu. Konuşmasında, hem seçilen yeni yönetime hem de bugüne kadar disiplin içerisinde çalıştıklarını vurguladığı kendi yönetimindeki çalışma arkadaşlarına teşekkür eden Usta, ne söyleyeceğini unutunca "Ne diyecektim şimdi, unuttum" dedi. Bu sırada üyelerdenCemal Erbaş "Yaşlandın artık sen…" deyince Seyit Usta sinirlenerek "Sen kendine bak!" dedi. Seyit Usta'nın sözleri üzerine salonda kahkaha tufanı koparken, Ustakonuşmasına Erbaş'a takılarak devam etti: "Bir de bu Cemal Erbaş... Her zaman gelir, benim karşıma geçer. En ön sırada oturur. Mutlaka bana bir şey söyler". Bunun üzerine Cemal Erbaş"Sen de sürekli bana bakarak konuşuyorsun ama..." diyerek kendisini savundu.

Genel olarak birlik ve beraberlik mesajları veren Seyit Usta, konuşmasında, Şevket Arıkan'a da tüm partililerin destek vermesi gerektiğini vurguladı. CHP’lileri 'o grup, bu grup'diyerek ayrışmamaları konusunda uyaran Seyit UstaCHP Beykoz için çalışmayacakları ve gösteriş yaparak parti içi muhalefet yapacakları giderayak istifaya davet etti.

'Arıkan, özür ve teşekkürle başladı'

Seyit Usta'nın ardından kürsüye gelen CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, konuşmasına bir özür ve teşekkürle başladı. Görevde kaldığı bir buçuk aylık süre içerisinde objektif tutumuyla öne çıkan Seyit Usta ve ekibini kutlayan Arıkan, seçim günü konuşmasında bu hususu dile getirmediği için partililerden özür diledi ve şöyle dedi: "Bu, bir buçuk aya yakın sürece, yaptığınız tüm çalışmalarda örgütümüze kendinizi kabul ettirdiniz, örgütümüzün takdirini aldınız. Sizlere yürekten teşekkür ediyorum. Bu teşekkürü lütfen geç kalmış bir teşekkür olarak kabul edin, rica ediyorum"

'Aydın Düzgün'ü alkışlattı'

Konuşmasında, CHP Beykoz İlçe eski Başkanları'nı tek tek arayarak davet ettiğini belirterek başlayan Şevket Arıkan, salonda bulunan Aydın Düzgün'ü de tebrik ederek, tüm salonaDüzgün'ü alkışlattı. Yeni yönetimin belirlenmesiyle birlikte ilçede yeni bir sayfanın açıldığını kaydeden Arıkan"Her kongre yeni bir dönemin başlangıcıdır. Her doğum bir umuttur. Geleceğe umutla bakmaktır. Biz de göre umutla başlayacağız. Karamsarlığa, karanlığa asla Cumhuriyet Halk Partililerin düşmemesi lazım… Örgütümüzün bütünlüğünü ve bütünleştiğini bugünden itibaren göreceksiniz"şeklinde konuştu. Parti içerisinde 'o kazandı – bu kaybetti' dilini değiştireceklerini vurgulayanArıkan, kendisinden önce de ilçe başkanlığına gelenlerin olduğunu ve kendisinden sonra da yenilerinin geleceğini söyledi. Şevket Arıkan, kongrede seçim kazanmadığını yalnızca parti tarafından görevlendirme yapıldığını ve kendisinin seçildiğinin altını çizdi.

'Çarşafa övgü'

CHP Beykoz Olağanüstü Genel Kurulu'nda seçimin 'çarşaf liste' usulüne göre yapılmasının son derece isabetli bir kara olduğunu da vurgulayan Şevket Arıkan, blok listede delegelerin görüşüne başvurulmadığını kaydetti. Yerel basına da bu konuda çağrı yapan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, diğer partilerde de seçimlerin çarşaf liste yöntemiyle belirlenmesinin isabetli ve demokratik bir karar olacağını belirtti.

'CHP Beykoz'da Arıkan kuralları'

Başkan Şevket Arıkan, yönetimi süresince yapılacak işler konusunda da üyelere ve kamuoyuna bilgi verdi. Artık sabah saat 09.00'dan itibaren telefon eden her partilinin, her vatandaşın, ilçede ve karşısında bir muhatap bulacağını anlatan Şevket Arıkan, ayrıca yönetim kurulundan bir kişinin de her gün nöbetçi olarak partide bulunacağını haber verdi. Kendisinin telefonunun da 7/24 açık olduğunu vurgulayan Arıkan, partililere tüzük konusunda yardımcı olabilmek adına 500 ila 1000 adet kadar CHP tüzüğü bastıracağını ve bunu üyelere dağıtacağını söyledi.

'AK Parti'ye ağır sözlerle yüklendi'

Partinin yeni İlçe Başkanı Şevket ArıkanCumhurbaşkanlığı seçimi konusunda da önemli mesajlar verdi. Parti kararlarının tüm ülkedeki CHP üyelerini bağladığını ifade edenArıkan, hiç kimsenin Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'ndan daha iyi bir enformasyona(bilgiye) sahip olamayacağını kaydetti. "Sayın Cumhuriyet Halk Partililer! Bizim Sayın Kılıçdaroğlu'nun gösterdiği aday dışında bir aday belirleyecek ve toplumda, kamuoyunda etkili bir şekilde bu adayı anlatacak bir gücümüz var mı?" diyerek,Ekmeleddin İhsanoğlu'na yönelik "Hayır, olmaz!" diyen CHP'lilere mesaj veren Şevket Arıkan"Buna olmaz demek, Tayyip'e yürü git demektir!" şeklinde konuştu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun MHPDSP ve yanı sıra pek çok siyasi partidenEkmeleddin İhsanoğlu ismiyle destek topladığına dikkat çeken Şevket Arıkan,Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı Cumhurbaşkanı adayı olarak ilan eden AK Parti'ye ise ağır sözlerle yüklendi. Şevket Arıkan, şunları söyledi:

"Bir blok oluşturmaya çalışıyor Sayın Kılıçdaroğlu. 12 yıldır bu ülkenin kanını emen, bu ülkenin bebelerini çocuklarını sokakta katleden, 14 yaşındaki bir çocuğun anasını yuhalayan bir adamı Çankaya'ya Cumhuriyet Halk Partisi gönderemez!‘Banane’ diyemez! Müdahil olmak zorundadır! Müdahale etmek zorundadır! Olmaz böyle bir şey! Yapamayız bunu! Bir söz vardır: 'Kan kustum, kızılcık şerbeti içtim'denilir. Biz de yeri gelince 'Kızılcık şerbeti içtik' diyeceğiz ve partimizin adayına sahip çıkacağız"

Uluslararası siyaset konusunda da düşüncelerini dile getiren Şevket Arıkan, sert üslûbunu devam ettirerek, AK Parti için şunları söyledi:

"Hemen yanımızda olanları görüyorsunuz. Bu İŞID denen canavarı yaratan AKP'dir! Bu tırlarla... 2 bin tır, 3 bin tır silahı bu adamlara gönderen AKP'dir! Başbakan'dır! Örtülü ödeneği yetmedi, havuzlar oluşturdu! Finansörü AKP'dir, Başbakan'dır! Bunu meydanlarda haykırmayacak mıyım ben? Haykırmayacak mıyım? Ben görevimi yapacağım! Meydanlarda söyleyeceğim! Halkımızı uyaracağız! Halkımızdan rica edeceğiz! 'Yeter bu ülkenin üzerindeki 12 yıllık ceberut (acımasız, zorba) iktidar' diyeceğiz!" 

Haber Merkezi

Beykoz Meclisi bu dönem hareketli
Önceki Beykoz Meclisi bu dönem hareketli
Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Sonraki Boğazın Yargıçları Beykoz’daki turnuvada göz dolduruyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz