TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…

  • 2014.07.20 00:00
  • Güncelleme: 19.09.2012 00:11
  • Okunma: 20683 kez
  • Yorum: 0
Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Beykoz’da bulunan iki öğrenim birimi Beykoz ve İpek Kıraç çocuklarla ücretsiz etkinliklerine başlıyor.
TEGV’de yeni etkinlik yılı başlıyor…

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), on binlerce çocuğumuza okuldan arta kalan zamanlarda eğitim desteği vermek üzere 1 Ekim 2012 Pazartesi günü tüm etkinlik noktalarının kapılarını açarak, eğitim etkinliklerine başlıyor.

Türkiye’nin eğitim alanında faaliyet gösteren en yaygın sivil toplum kuruluşu olan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, güzel bir çocukluk geçirmeleri ve geleceğe donanımlı hazırlanmaları için, yaşam becerilerini geliştirecek ve temel eğitimlerine destek verecek çağdaş eğitim olanakları sunuyor. TEGV’in 2012-2013 Etkinlik Yılı 1 Ekim Pazartesi günü başlıyor.

TEGV'in Türkiye geneline yayılmış 88 Etkinlik Noktası, bütün çocukları kucaklayan, güler yüzlü, sıcak, donanımlı ve aktif öğrenme ortamları sunuyor. Kurulduğu günden bu yana geçen 12 yıl içinde TEGV, 1,7 milyonun üzerinde çocuğa ulaştı.

Uzman bir ekip tarafından, çağın gerekleri göz önünde bulundurularak, çocuklarımızın eğitim ve gelişim ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamak üzere hazırlanan ve zengin eğitim malzemeleriyle desteklenen TEGV eğitim programlarında çocuklar eğlenerek öğreniyor. TEGV’in birçok farklı alanı kapsayan eğitim içerikleri, çocukların bu yıl uygulamaya geçen yeni eğitim sistemine uyumlarını kolaylaştıracak şekilde gözden geçirildi.

Tüm ilköğretim çağındaki çocuklara açık olan TEGV etkinlik noktalarında kayıtlar 1 Eylül itibariyle başladı. TEGV’in  Beykozda bulunan iki öğrenim birimi Beykoz ve İpek Kıraç ilköğretim çağındaki tüm çocukları 1 Ekim’de başlayacak etkinliklere bekliyor.

Beykoz Öğrenim Birimi

Adres: Ortaçeşm Sağlık Ocağı Hizmet Binası Kat. 2 Beykoz

Telefon: (0216) 323 89 86

İpek Kıraç Bilim Bilgileri

Adres: Kandilli Yeni Mahalle Yolu Sadri Alışık Cad. Göksu Mah. No: 27 Anadoluhisarı

Beykoz

Telefon: (216) 462 10 84

E-Posta: istipekkirac@tegv.org

Tel: (0216) 62 10 84

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı hakkında: 

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı, ilköğretim çağındaki çocuklarımızın, daha güzel bir çocukluk yaşamaları ve yarınlara umutla bakmaları için, okul içi ve dışı saatlerde çok yönlü bir eğitim desteği almalarını ve çağdaş eğitim olanaklarından faydalanmalarını amaçlıyor. Türkiye genelinde, 37 yerleşik ilde 10 Eğitim Parkı, 53 Öğrenim Birimi, 21 Ateşböceği (gezici öğrenim birimi) ve 2 İl Temsilciliği ile çocuklarımıza eğitim desteği hizmeti sürdürüyor. Kuruluşundan bu yana 1,6 milyon çocuğumuza verdiği eğitim desteğini on binlerce gönüllüsü ile gerçekleştiriyor. Eğitimde özgün modeli ile ulusal ve uluslararası işbirlikleri bulunan TEGV, 2007 yılında Küresel İlkeler Sözleşmesini imzaladı. TEGV ile ilgili detaylı bilgi için www.tegv.org adresi ziyaret edilebilir.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, TEGV