Siz, Beykoz'dan ne istiyorsunuz?

  • 01.07.2015 16:28
  • Güncelleme: 01.07.2015 16:32
  • Okunma: 10083 kez
  • Yorum: 3
Selamiçeşme Denetleme Ekipler Amirliği'ne bağlı çekiciler, Ramazan günü Beykozluyu canından bezdirdi
Siz, Beykoz'dan ne istiyorsunuz?

On bir ayın Sultanı Ramazan ayı, Boğaz'ın İncisi Beykoz'da tüm güzelliği ve rahmetiyle devam ederken, ilçede yaşanan bazı gelişmeler Beykozluyu canından bezdirmeye başladı. İstanbul'un hiçbir noktasında bu kadar çok yaşanmayan elektrik kesintilerin ardından bu kez de ilçede Trafik Denetleme Ekipleri'nin işgüzarlıkları fena halde can sıktı.

Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi'nde yol kenarına park eden bir aracı rastgele götüren ekipler, hastasını tedaviye götürecek olan Beykozlu'ya büyük bir telaş yaşattı. Uygun yere park ettiği aracının haksız yere çekilmesine ve 80 Lira ceza faturası ödemesine isyan eden Beykozlu, Selamiçeşme'den gelen çekiciye kibarca kendisine haksızlık yapıldığını anlattı.

Yumuşak bir üslupla çeken görevliye nedenini soran Beykozlu, "O sarı çizgiler yanlış çizilmiş. Oraya park etmek yasak!" yanıtını aldı. Beykozlu vatandaş, çizgileri kendisinin çizmediğini ve yine devlete bağlı Belediye ekiplerince çizildiğini; yanlışlık varsa bunun sorumluluğunun kendisine yüklenemeyeceğini anlatsa da bir sonuca varamadı. Çekiciyi kullanan görevli, "Git, kime şikâyet edersen et!" diyerek, aracına bindi ve yeni araçlar çekmek için Beykoz'un sokaklarında gözden kayboldu.

‘İkincisi gelene kadar şimdilik haksız ceza faturası: 80 Lira!’

Dost Beykoz, İstanbul'un gözbebeği olan ilçesine sahip çıkmak için şimdiye değin çok haber yazdı ancak böylesi ne duyuldu ne de görüldü... Selamiçeşme'den kalkıp Beykoz'a gelen bir denetim ekibi, park yeri olarak çizilmiş yerlerden araba toplamaya başladı. Bunun yasal olmadığını ve araçların uygun yerlerde durduğunu söyleyen kişilere, kaba bir şekilde yanıt veren görevliler ise dalga geçer gibi Beykozluları mahkemeye gitmeyi öğütledi. Kavacık Fatih Sultan Mehmet Caddesi üzerinde park edilmeyecek yerlerin 'sarı çarpı işaretli' çizgilerle çizildiği ve park edilebilecek yerlerin ise 'düz sarı işaretlerli' çizgilerle bölündüğü gerçeğini görmezden gelen Selamiçeşmeli trafik ekipleri, sarı çizgilerin yanlış çizildiğini iddia ederek, Beykozluların uygun yere park edilmiş araçlarını çekmeye başladı. Çigizler yanlış olsa da bu hatayı akıl almaz bir şekilde Beykozlu vatandaşa yükleyen denetim ekipleri; 70 lirası ceza, 10 lirası da park ücreti olmak üzere Beykozlu vatandaşa toplamda 80 liralık bir masrafı fatura etti. Beykozlu vatandaşlar, bunun yanı sıra bir de trafikten gelecek ikinci bir cezayı daha beklemeye başladı.

İlçede 2b konularında belirli bir aşama kaydeden ve Boğaziçi Kanunu ile ilgili olarak da Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek öncülüğünde girişimlerde bulunan Beykoz, altyapı sorunlarının ardından şimdi de trafik çilesiyle uğraşıyor. Elektriklerin, işyerlerinin yoğun olduğu Kavacık'ta günaşırı kesilmesi sonucu büyük bir prestij kaybına uğrayan Beykoz'da ilçeye dışarıdan gelen denetim ekipleri büyük sıkıntı yaşatıyor. Haklı ve haksızın bir torbaya konduğu fark edilen uygulamalar sonucu, özellikle masum olan Beykozlu vatandaşlar, Ramazan günü 'Ya sabır' çekmeye devam ediyor. Trafikle ilgili suçlu olanların yaptıklarının yanına kâr kalması ancak uygun ve yasal işler yapılanların cezalandırılması ise akla o soruyu getirmekten başka hiçbir işe yaramıyor:

"Siz Beykoz'dan ne istiyorsunuz?"

Haber Merkezi

Yorumlar (3 Yorum)

alper kanncıoglu (7 yıl önce)

neden daha önce yazdıklarım cıkmıyor belediye halkdan yol asfalt parası alıyor fakathalka bır turlu otopark yapamıyor kavacıkda her evın yanı kıralık otopark nasıl olacak sayın baskan bunları görüyorsunuz ama mudahale yok halen daha sahıl projesi mesire alanı teleferik vs işlerlesiniz ucan araba cıksada halkda kurtulsa ama olurmu onada bir vergi cıkarırlar sayın başkan kaldırımları yapacagınıza insanların huzurlu calışmaları için proje yapın köpruye girerken bile servis aracları park etmış durumda görevinizi yapınız mahşeri alemde hesap var allah sorar bunları adil adaletli yönetiçinin durumunu biliyorsunuz sayın başkan

hacer (7 yıl önce)

bu çekicilerin amacı ne anlamadımmm arabama binerken bile çekici gelmiş çekmeye çalışıyor. napıyosun deyincede seninmiydi dedi ve gitti

Kemal (7 yıl önce)

bi haksızlık varsa düzeltilmesi gerekir. Hiç kimse görevini kötüye kullanamaz. Ama otopark sorunu o kadar büyük problem oldu ki artık durakların önünde bile park eden araçları görüyoruz. 2-3 tane aracı yan yana park edenleri görüyoruz. Trafik polisleri bunlar için acil bi önlem almalılar. Otopark sorunu var doğrudur ama su ürünleri lisesinin kocaman otoparkı var millet gidiyor milyarlık arabalarını 5 lira vermemek için sahil şeridi veya düğün salonu çevresinde bi yere çekiyor.

Yorum Yaz