Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Beykoz'da

  • 2
  • 8151
Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Beykoz'da
Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Beykoz'da
Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş Beykoz'da

Tutuklu HDP'nin eski eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, bir filmin galası için Beykoz'a geldi.

2014 yılında Cumhurbaşkanı Adayı olan HDP'nin eski eş Genel Başkanı tutuklu siyasetçi Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş, "Grev" isimli filmin galası için Beykoz'a geldi.

Metin Yeğin'in kaleme aldığı ve yönetmenliğini üstlendiği "Grev" isimli sinema filminin galası Beykoz Kundura Fabrikası'nda gerçekleştirilirken, birçok sinemacı, yönetmen, oyuncu, yazar ve gazetecinin yanı sıra Selahattin Demirtaş'ın eşi Başak Demirtaş da katıldı.

Demirtaş'ın neşeli hali dikkat çekerken, son verdiği demeçlerde çocuklarının uzun süredir babalarına sarılamadığından yakınmış, üzüntülü bir şekilde kameralara yansımıştı. 

Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinde Bursa'da ipek işçiliği yapan kadınların kötü şartlarına karşı ortaya koydukları itirazı konu alan filmin çekimleri ise Türkiye ve İspanya'da gerçekleştirildi.

Filmde Pelin Batu, Tansel Öngel, Nihan Aker, Orhan Alkaya, Murat Çidamlı gibi isimlerin yanı sıra dijital sinema platformu Netflix dizilerinden La Casa De Papel'de Lizbon karakterine hayat veren Itziar Ituño Martínez de rol aldı.

Grev isimli filmin 29 Ekim'de beyaz perdede izleyiciyle buluşacağı bildirildi.

Haber Merkezi

Beykoz Belediyesi Cumhuriyet Kupası verecek
Önceki Beykoz Belediyesi Cumhuriyet Kupası verecek
Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Sonraki Beykoz elektrik kesintileri (27 Eylül 2023)
Yorumlar (2 Yorum)

Celal1834 (2 yıl önce)

Bir haber değeri yok ama sayenizde izlemeye değer olmayan bir film olarak aklımıza not alalım.

Kemal Sarıkaya (2 yıl önce)

bunu haber yapacak değeri olmayan birşey, siz habercisiniz sürekli gala oluyor bumu sizin için için önemli bir haber ? katılan kişinin eşi ceza evinde tutuklu sebebi TERÖRİST damgası yediği için.

Yorum Yaz