Şehitler yıkanmadan defnedilirler.

  • 0
  • 12008
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.
Şehitler yıkanmadan defnedilirler.

Beykoz Belediyesi Başkanı Yücel Çelikbilek, 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü nedeniyle Beykoz’un şehit ailelerine İBB Koru Tesisleri’nde bir sabah kahvaltısı verdi.

55 şehit ailesinin katıldığı kahvaltıda, Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, Başkan Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek, Belediye Başkan Yardımcıları Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Yüksel Baki ve Nevin Çalışkan’nın yanı sıra AK Parti Beykoz İlçe Yöneticileri ve Meclis üyeleri de hazır bulundu.

Programda konuşan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, 81 şehit ailesinin davet ettiklerini ve davetlerine 55 şehit ailesinin icabet ettiğini belirterek, Şehit olmak çok önemli bir olay, Allah herkese nasip etmiyor. Tüm ölenler yıkanırken, şehitlerimiz yıkanmıyor. Çünkü onlar son derece temizdir” ifadelerini kullandı.

“Allah hepsine rahmet eylesin. Onlar eminim ki şu anda çok mutlu bir yerdeler. Biz dini inancımız gereği bunu biliyoruz. Önümüzdeki hafta Çanakkale haftası olması nedeniyle bu önemli günü de kutlayacağız. Bu ülke uğruna çok büyük bedeller ödedik.” şeklinde konuşan Başkan Çelikbilek,  Çanakkale’de 253.000 şehit verdik. Sanırım bu bedel ödenmiştir. Ayrıca bu toprakları terörizme karşı korurken de birçok şehit verdik. Allah’tan artık bize bu acıları yaşatmamasını diliyoruz. Bu kahvaltıyı düzenleme amacımız da bir nebze olsun acınızı hafifletmek, başarabildiysek ne mutlu bize. Allah şehitlerimize rahmet eylesin.  dedi.

Aydın Ergün, sizler bizlere emanetsiniz

Beykoz Kaymakamı Aydın Ergün’de şehir ailelerinin devlete emanet olduğunu ifade ederek,“İçinde bulunduğumuz iki gün şehitlerimizi anma günümüz. Yarın yine birlikte olacağız. Ama bu demek değil ki, biz şehitlerimizi sadece iki gün anıyoruz. Onlar bizim kalbimizde ve onları her gün anıyoruz. Ölüm Allah’ın emridir. Şehitlik mertebesi başka, anlatmaya gerek yok. Ne mutlu sizlere ki şehitlerin yakınısınız ve sizlerde artık bizlere emanetsiniz. Sizlerin dertleriyle uğraşmak bizim vazifemiz. Çünkü siz yapılacak hizmetlere fazlasıyla layıksınız. Dün Afganistan’da 12 askerimiz şehit oldu. Onlara da buradan rahmet diliyorum. Allah hepimize sabırlar versin ” şeklinde konuştu.

Programın son konuşmacısı olan Şehit Aileleri Derneği Başkanı Muzaffer Kılıç ta, hatırlanmaktan son derece memnun olduklarını ve davetleri nedeniyle Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ettiklerini belirterek, “Bizleri hatırladığınız için sizlere çok teşekkür ediyorum. Ben bir aydır bu derneğin başkanıyım. Yani oldukça yeniyim. Sizleri ziyaret edeceğiz. Zira sizler çok güzel işler yapıyorsunuz. Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. ” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’in eşi Ayşe Çelikbilek program sonunda şehit ailelerine karanfil vererek katılımları nedeniyle teşekkür etti.

Haber Merkezi

CHP’de 5. Aday Kenan Özdemir
Önceki CHP’de 5. Aday Kenan Özdemir
Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Sonraki Alaattin Köseler Beydost etkinliğine katıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz