Yaşam

Sadettin Çay laf cambazlığına devam ediyor

Sadettin Çay laf cambazlığına devam ediyor
24.07.2018 20:33
| | |
6135

Sadettin Çay, Dost Beykoz’un yayınladığı, “Beykoz Kızılay’ına Sadettin Çay Operasyonu” başlıklı habere gönderdiği tekzipte laf cambazlığına devam etti.

Başkanı olduğu Kızılay Avrasya Şubesi’nin kapanmadığını söyleyen Sadettin Çay, Beykoz bölgesinin hizmet olarak Avrasya Şubesi’ne bağlandığını söyledi. Sadettin Çay, Dost Beykoz’a Kadıköy 22. Noter aracılığı ile gönderdiği tekzipte, Genel Merkez Yönetim Kurulu’nun aldığı kararda, adı “Beykoz Şubesi” olarak değiştirilmek suretiyle ortadan kaldırılan Avrasya Şubesi’nin Beykoz Şubesi olduğunu görmezden geldi.

Resmen laf cambazlığı

Kızılay Genel Merkezi’nin Beykoz Yönetim Kurulu’nu tasfiye etmek amacıyla uyguladığı metot tepki çekti.

Beykoz Şubesi’ne; kapatıldığı yönünde tebligat yapılarak, Yönetim Kurulu ve Dernek üyeleri işten el çektirildi.  Ardından kapatıldığı söylenen Kızılay Beykoz Şubesi’nin Avrasya’ya bağlandığı söylendi.,

Yalan üstüne yalan…

Gelinen nokta da, Avrasya Şubesi’nin kapatılarak, Beykoz Şubesi adı altında faaliyetlerine devam edeceği açıkça görülmesine rağmen, Sadettin Çay’ın Dost Beykoz’a gönderdiği tekzipte, Beykoz Şubesi’nin Avrasya Şubesi’ne bağlandığını söylemesi gülünç olarak değerlendirildi.

Tekzip metninde, “Beykoz Şubesi, Kızılay Genel Merkezi'nin yeniden yapılanması kapsamında kapatılan yüzlerce şubesinden sadece biridir. İlgili şube tarafımızdan devir alınmamıştır. Kızılay Beykoz Şubesi, Kızılay Genel Merkezi'nin aldığı karar doğrultusunda Dernekler Masasından da tamamen kapatılarak faaliyetleri sonlandırılmıştır. Konunun Avrasya Şubesi ile uzaktan yakından ilgisi yoktur.” ifadelerine yer veren Çay, “yeniden yapılanma” diyerek, kendilerini işaret etmeyi de ihmal etmedi.

Laf cambazlığında zirveye çıktılar

Sadettin Çay bir sonraki paragrafta ise, “Önümüzdeki günlerde Kızılay (Beykoz) Avrasya Şubesi ismi ile Beykoz çalışma planını Sayın Beykoz Kaymakamımıza takdim edecektir.” diyerek adeta Kızılay Avrasya Şubesi’nin artık olmadığını, bundan sonra faaliyetlerine Beykoz Şubesi olarak devam edeceğini itiraf ediyor.

Çakmak’ta olan Avrasya Şubesi ve Yöneticileri Beykoz’a yakınmış!  Ümraniye’ye değil!

Faaliyet adresinin Ümraniye Çakmak olduğu bilinen Avrasya Şubesi’nin, Ümraniye Şubesi’ne bağlanması gerekirken, Beykoz Şubesi’ne bağlanmasını da; Yönetim Kurulu üyelerinin yarıya yakının Beykozlu olması nedeniyle Kızılay Genel Merkezi’nin böyle bir tasarrufta bulunmuş olabileceğini söyleyerek geçiştiren Sadettin Çay, Beykoz Şubesi’nin anahtarlarını kastederek, “Genel Merkez müfettişlerimizce bir takım emanetler şube başkanımıza (yani kendisine) tebliğ edilmiştir” diyor.

Sadettin Çay şu ifadelere yer veriyor

“Bu tarz yapılanmalarda konun yerel olarak çözümünden yana olduğumuzu ilgili birimlere iletmemize rağmen genel merkez müfettişlerince 16 Temmuz 2018 günü saat 16.00'da birtakım emanetler şube başkanımıza tebliğ edilmiştir. Tevdi edilen emanetler içinde tek kuruş nakdi varlık (para) söz konusu değildir. Şube Merkezimizin Beykoz ilçesine yakın olması ve şube yönetim kurulu üyelerinin yarıya yakınının Beykozlu olmasının, Kızılay Genel Merkezi tarafından değerlendirmeye alınmış olabilir. Önümüzdeki günlerde Kızılay (Beykoz) Avrasya Şubesi ismi ile Beykoz çalışma planını Sayın Beykoz Kaymakamımıza takdim edecektir.”

Muharrem Kaşıtoğlu’nu bilen bilir Sadettin Çay

Dost Beykoz’un kendisine yönelik haksız ithamlarda bulunduğunu söyleyen Sadettin Çay, tekzibinde;  Beykoz İlçesi sınırları içinde bugüne kadar hiçbir surette, herhangi bir ticari (tıklayınız) faaliyeti söz konusu olmadığını iddia ederek, Beykoz’un çok yakından tanıdığı ve birlikte hareket ettikleri Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu’nun da avukatlığını yapmış.

“Kaçak kafeterya örtbas ediliyor”       

Tekzibinde, adını kullanarak kendilerine kalkan yapmaya çalıştıkları iş adamı Remzi Gür’e de değinen Sadettin Çay, “Sayın Remzi Gür, Türkiye'nin uluslararası saygınlığına sahip bir işadamıdır ve Türk Kızılayı'nın en yüksek madalyası olan Platin ve Altın madalyalarını defaatle Sayın Cumhurbaşkanı'nın elinden almış bir şahsiyettir. Bu müstesna kişilikleri Kızılaycılık ve hayırseverliklerinin dışında hangi amaç ve hesaplarla yazınıza dâhil ettiğinizi anlamak da mümkün değildir.” diyerek, Küçüksu’da 1. Derece Arkeolojik Kazı Alanı’nda yapılan kaçak kafeterya inşaatını görmezden geliyor.

Çiğdem Özkan’a stratejik hamle

Kızılay Beykoz Şubesi eski Başkanı Çiğdem Özkan’ın, kapatılan Beykoz Şubesi ile ilgili Dost Beykoz’a yapmış olduğu açıklamaya da değinilen tekzip metninde, “yaptığı çalışmalar ve Beykoz'a yaptığı hizmetlerle anılmayı hak eden bir şahsiyet olup, yazınızdaki kirli hesaplara dahil edilmesi onun adına üzüntü vericidir.” ifadelerine yer verilerek, Bim Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Latif Topbaş'a yakınlığı ile bilinen Çiğdem Özkan’a stratejik bir hamle yapılıyor.

Bizde diyoruz ki,

Sayın Sadettin Çay… Bu haberleri yapanlar çocuk değil. Bizler sizleri tanıyoruz. Sizlerde bizleri tanıyorsunuz. Tekzip metinleri göndererek, hedef saptırmaya çalışmanız yerine bir basın toplantısı düzenleyerek, Beykoz halkı önünde, 50 yıllık Beykoz Kızılay Şubesi’nin yöneticilerin tasviye etmek için her hangi bir dahliniz olmadığını, Avrasya Şubesi’nin Beykoz Şubesi olarak faaliyetlerine devam etmeyeceğini ve Avrasya Şubesi’nin adının “Beykoz Şubesi” olarak sizlerinde girişimleriyle değiştirilmediğini açıklayın. Bizde sizlerden kamuoyu önünde özür dileyelim

İLGİLİ HABER: Beykoz Kızılay’ına Sadettin Çay operasyonu 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Sadettin Çay, Kızılay Avrasya, Kızılay

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"