Spor

Beykoz'un en özel okulu İstanbul ikincisi oldu!

Beykoz'un en özel okulu İstanbul ikincisi oldu!
14.05.2015 09:52
| | |
5026

Fenerbahçe Altyapı Dereağzı tesislerinde çok özel bir turnuva finali vardı. Beykoz İlçesi Temsilcisi Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Futbol Takımı ile yaptığı maçtan penaltı atışları sonunda mağlubiyet ile ayrılarak ikinci sırayı elde etti.

 

Beykoz 1908 A.Ş. Altyapı Takımı antrenörlerinden Bülent Cömert'in çalıştırdığı takım final maçında heyecanını yenemedi.

İstanbul genelinde 12 takımın katılımı ile başlayan şampiyonada önce yarı final müsabakasına çıkan Beykoz temsilcisi Özel Saadet Okulu’nu 11-0 gibi farklı skor ile yenerek final maçı oynamaya hak kazandı. Özel Yeşilyurt Okulu gerçekleşen müsabakanın normal süresi golsüz beraberlik ile neticelendi. Ardından geçilen penaltı atışları sonucunda Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Takımı ile Özel Yeşilyurt Okulu ilk ikişer penaltı atışından yararlanamadı üçüncü penaltı atışlarında Beykoz takımı kaçırınca, rakip takım da golü bulunca maç 1-0 sonuçlandı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer yıldız şampiyonanın ardından dereceye giren takımlara kupa ve madalyalarını taktim etti. Beykoz ekibini bu mutlu gününde İASKF Genel Sekreter yardımcısı ve aynı zamanda Kulüp Yönetim Kurulu Üyesi Asım Özdemir'de yalnız bırakmadı.

BEYKOZ ÖZEL EĞİTİM MESLEKİ EĞİTİM MERKEZİ:

VİZYON

Türk Milli Eğitiminin genel amaç ve temel ilkeleri doğrultusunda özel gereksinimli (Zihinsel yetersizliği olan) bireyleri; Toplum içindeki rolleri gerçekleştirebilen (Sosyalleşerek toplumda kabul gören) öz bakım becerilerini yerine getirebilen başkalarıyla iyi ilişkiler kurabilen, işbirliği içinde çalışabilen çalışma hayatının ahlaki, mesleki ve sosyal kurallarını benimseyen, özgüven sahibi üretici ve mutlu bir birey olarak yaşama iş ve meslek alanlarına hazırlayan; Bununla beraber ailelerini ve çevreyi bu bireylere yaklaşımları konusunda bilgilendiren bir kurumdur.

MİSYON

Hayatı hep geriden takip etmek zorunda kalan engelli bireyleri yaşama biraz daha yaklaştırmak, onları hayatın içine katmak için Toplumun zihinsel engellilere takındığı olumsuz tavrı yıkmak için Çeşitli nedenlerle bir takım yetersizlikleri olan öğrencilerin bu yetersizliklerini giderip toplumla beraber yaşamalarına olanaklar sağlamak için Şuanda da var olan saygı, hoşgörü, işbirliği ve paylaşımların devamlılığı için, Öğrencileri bulunduğu seviyeden daha iyi seviyeye çıkarmak ve onları sosyal hayata hazır hale getirebilmek için, Öğrencilerin eğitim öğretim hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmaları bu hizmetin kontrolü için, Bize ülkesine ve tüm insanlığa yararlı, üretici Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı nesiller yetiştirmek için Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi (Okulu) olarak varız buradayız.

Spor Servisi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, Beykoz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi, Örnekköyspor, Beykoz 1908 A.Ş., Özel Yeşilyurt Okulu

reklam
1 Yorum
Gaye Şen14.05.2015 12:22:41

Lionsların en güzel etkinliklerinden biri.Emeği geçen tüm lionları ve Fenerbahçe spor kulübünü katkılarından dolayı kutluyorum.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"