A. Raif ÖZTÜRK
  • 26/05/2023 Son günceleme: 26/05/2023 17:18
  • 3.135

Bugünkü köşemizde, sadece birkaç önemli vakıflarımızın 28.05.2023 seçim beyannamelerine yer vereceğiz…

 

Ancak başlamadan önce; 50 senelik AR-GE ve tecrübelerime rağmen, anlayamadığım bir hususu sorgulamak istiyorum: Kendilerine defalarca “İT SÜRÜLERİ, İT SÜRÜRLERİ” diye hakaret edenleri bağırlarına basanların, esnaf ziyaretlerinde sadece “niçin HDP ile ittifak hâlindesiniz?” diye soranlara ciddi hakaretler ederek şikâyet edilmesi anlaşılır gibi değil! DAHA DA ACISI; böylesine ÇELİŞKİLİ bir zihniyete, hâlâ %40 civarında oy çıkmasıdır?

Şimdi; ASLANBEY VAKFININ 28 Mayıs SEÇİM BEYANNAMESİ:

Elhamdulillah Hz. Üstadımızın buyurduğu gibi: “Bu Millet ihtiyariyle (hür iradesiyle) C.Halk Partisini bir daha iktidara getirmeyecek” sözü, bu seçimde de tahakkuk etti.

Bedîüzzaman Hz. yine buyurmuş ki: “Terazinin iki kefesi var, birinin hiffeti (hafifliği) diğerinin sıkletine (ağırlığına) geçer. Hem bîtarafane muamele (tarafsız tutum) taraf-ı muhalifi (karşı tarafı) iltizâmdır. (tercih etmektir)Yani seçimde oy vermemek veya tarafsız davranmak, muhalefete güç verir…

Şimdi kaderin takdirine bakın ki; seçim tarihinin bir tarafı 27 Mayıs ihtilâli, diğer tarafı 29 Mayıs İstanbul’un fethi. >Bu tevafukta, mutlaka bir işaret ve müjde var. Çünkü İstanbul’un fethi 28 Mayıs günün taarruzuyla, 29 Mayıs sabahı zafer ve FETİH müyesser olmuştur. Bu 29 Mayısta da Tüm İslâm âlemi ve inananları için zafer ve fetih müyesser olacaktır, inşÂllah.’… (Bu ‘tırnak içindeki’ kısım, vakıf ağabeyi Sabri Okur videosundan alınmıştır.)

Elbette biz “NUR Talebeleri” oylarımızı; milletin dinine, îmanına, medeniyetine, tarihine, örf ve adetlerine, atasına, kutsalına kasteden ihtilalci “27 Mayısçı CHP’lilere” DEĞİL; 29 Mayısta “İstanbul’u fethedenlerden” yana ve fethin yadigârı, sembolü olan AYASOFYA’YI açıp, aslî hüviyetine kavuşturan Reisimiz Receb Tayyib ERDOĞAN’a vereceğiz. “Veminellahittevfik” (Başarmak, Allah’tandır.) Ali İhsan Erdemir - Aslanbay Vakfı

İstanbul İlim ve Kültür Vakfının KAMUOYUNA AÇIKLAMASI:

Cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde Cumhur İttifakını destekliyoruz.
Bediüzzaman Said Nursi Hz.’nin çağımıza bakan önemli bir Kur’an tefsiri ve Sünnet-i Seniyye esaslı olan eserleri Risale-i Nur’ları okuyan ve fikirlerinin takipçileri olarak, 14 Mayıs 2023’de yapılacak olan seçimlerde şimdiye kadar olduğu gibi, Cumhur İttifakı’nın adayı olan Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ı ve AK Parti’yi destekliyoruz.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretleri, hayatı boyunca siyasetten uzak durduğu halde, Adnan Menderes ve Demokratlar iktidar olunca Cumhuriyet Halk partisine karşı Demokrat Parti’yi açıkça destekleyerek şöyle demiştir:

Çünkü Halk Partisi iktidara gelecek olursa, komünist kuvveti aynı partinin altında bu vatana hâkim olacaktır. Bunun için, hayat-ı içtimaiye ve vatanımıza dehşetli bir tehlike teşkil eden bu partinin iktidara gelmemesi için, Demokrat Parti’yi, Kur’an, vatan ve İslâmiyet namına muhafazaya çalışıyorum.

Burada bahsedilen “komünist kuvveti” bugün farklı tezahürlerle devam etmektedir.

Bediüzzaman Said Nursi Hz.’nin yakında vefat eden tüm varis ve talebeleri de ilk günden beri Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a ve Ak Parti’ye ciddi destek vermişlerdir.
Yine, Bediüzzaman Said Nursi Hz.’leri talebelerine yazdığı bir mektupta Türk milleti, ihtiyarıyla o partiyi (yani C.Halk Partisi’ni) kat'iyyen iktidara getirmeyecek demiştir.

Son 73 yılda darbe ve sonrası dönemler hariç CHP iktidar olamamıştır.
Bediüzzaman Hz.’nin bu öngörüsünün 14 Mayıs’da da tahakkuk edeceğine inanıyoruz. (Ki yine tahakkuk etti.) Dünyadaki tüm şer odaklarının, hedefine Ak Parti’yi koymuş olması da aslında her şeyi açıklamaktadır.

Nitekim Ak Partinin yaptığı müspet icraatlara bakıldığında; Ayasofya’nın ibadete açılması, vesayet sisteminin tamamen ortadan kaldırılması, başörtüsünün bütün kurumlarda serbest bırakılması. Risale-i Nurların Diyanet tarafından neşri, Türkiye’nin maddi bakımdan imarı, savunma sanayiinin inkişafı, ekonomik kalkınma hamleleri.

Ülkemizin dış mihrakların inisiyatifinden kurtulup bağımsız hareket kabiliyetini kazanması, dünya siyasetinde müessir hale gelmesi, İslâm âleminin riyasetini deruhte edip Asya, Afrika, Orta Doğu ülkelerinde, Libya, Azerbaycan gibi yerlerde alınan inisiyatif ve yapılan hamleler. İslâm eserlerine bütün dünyada sahip çıkma gayretleri, ittihad-ı İslâm meselesine dünyada yapılan katkılar. Ayrıca, PKK, FETÖ gibi şer odaklarıyla ciddi mücadele etmesi gibi aziz milletimiz ve değerli vatanımız için yapılan nice güzel ve müsbet gayretlerinden dolayı.

AK Parti ve onun lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı şimdiye kadar olduğu gibi bu seçimde de vatanımızın, milletimizin, devletimizin ve bayrağımızın BEKÂSI için, bütün kardeş kuruluşlarımızla destekleyeceğimizi ifade ediyoruz.

Allah CC. milletimiz ve memleketimizin yardımcısı olsun. Her türlü âfet ve musîbetlerden muhafaza etsin.             

İSTANBUL İLİM VE KÜLTÜR VAKFI

NOT:

1.) Köşe yazısı sınırlarını aşmamak için ve Risale-i NUR ekolünün, Meşveret, Sözler, Kurdoğlu, Hizmet, Yazıcılar, Hamidiye, Hayrat vakfı vs. gibi diğer grupların da aynı minval üzere oldukları için detaylandırmadık.

2.) Muhalefet ittifakının birçok vaatlerine rağmen ve Cumhur İttifakından hiçbir vaad yapılmadığı halde, 22.05.2023 günü Sn. Sinan OĞAN’IN, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ı destekleme kararı, benim önceki yazımı ye’yîd etti ve zillet ittifakına çok ciddi bir tokat olmuştur. Yüce Rabbimiz Hayırlara vesile kılsın…

Yazarın Yazıları