Makaleler

Nedenin Nedeni!

2014.07.28 00:00
| | |
5890

Beykoz İlçesinde sportif faaliyetlerin bir hayli yoğunlaştığı günleri yaşamaktayız.
Tabii ki bunun yanında bizim, yani şahsen benim uzak kalmak istediğim siyasi faaliyetler ise aynı yoğunlukta devam etmekte. Kimi zaman Vapur İskelesinde poğaça-çay ikramına rast gelinmekte, kimi zaman gül dağıtımına. Yerel Medyada aday adaylarının boy boy reklamları çıkmakta. Bunun için milyarları akıtan taliplilerin eğer ki seçilemezler ise yaşayacakları hayal kırıklığını tahmin edebiliyorum. Biz işe sportif açıdan bakacak olursak ilçe sporseverleri spora yatırım yapacak ve de özellikle Asırlık Çınar konumunda olan Beykoz 1908 A.Ş. Kulübünü içine düştüğü kuyudan çıkaracak kahramanları beklemekte.
Yerel iktidar ile mevcut kulüp yönetimi arasındaki gerilimden artık millete gına geldi. Aziz Yıldırım gibi, Sayın Zeki Aksu’da Başkanlık Dönemi ile rekor kırmaya devam etmekte. Beykozlular Başkan Aksu’ya belli bir ödeme planı çerçevesinde şahsi borcunu ödeyip, diğer kamu-idari borçları uzun vadeli bir çerçeveye sokacak ve bu sayede kulübü maddi açıdan rahatlatacak ismi Belediye Başkanı olarak görme arzusunda. Futbol takımının yer aldığı İstanbul Süper Amatör Liginde iç saha maçlarında, yani evinde bir galibiyet bile alamaması taraftarları çıldırma noktasına getirdi. Birçoğu da bir daha maça gelmemek üzere tribünlere veda etmiş durumda. Oysa Beykoz Meydanından 10-15 otobüs dolusu taraftar ile gidilen deplasman maçlarını anımsayanlar kahrolmakta, “Yok mu bu kulübü kurtaracak bir babayiğit !” beklentisi içerisinde.
BEYKOZ 1908 NEZLE OLSA DİĞERLERİ ZATÜRREE OLUR!
Beykoz 1908 A.Ş. kötü durumda da diğer amatör spor kulüplerimiz güllük-gülistanlık bir görünüme mi sahip? Hayır, her kulüp kendi bünyesinde maddi-manevi sorunların pençesi altında. Kiminin idman yapacak sahası, kiminin parası, kiminin taraftarı, kiminin aklı başında bir yönetim kurulu yok. İşin en kötü tarafı da ne biliyor musunuz?, kulüpler de bir birlerini çekememekte, bir birlerinin mağlubiyet haberleri ile avunanlar bile var. Art arda aynı sahada maçı olan kulüplerimizin taraftarları maçları bitince stadı terk etmekte. Yani tam analımı ile “Balık baştan kokar” durumu var. Beykoz 1908 A.Ş. nezle olursa diğer kulüplerimiz şiddetli bir zatürree yaşamakta.
Sevgili dostlar Beykoz 1908 A.Ş., şu anda diğer 3 ilçe temsilcisi gibi İstanbul Süper Amatör Ligde yer alabilir, siz bu sebeple aynı konumda görmeyin kendinizi. 105 yıllık bir çınardan bahsediyoruz. Gün gelir bir kurtarıcı gelir alır uçurur bu kulübü. Üst liglerde yer alabilmek için birçok seçenek ki aralarında bir profesyonel kulübü satın alma durumu da olabilir her zaman mevcut. Bu sebeple bunca yıl sporun, ilçe futbolunun içinde yer alan biri olarak derim ki, siz, siz olun Beykozspor’u her zaman ayrı bir yere koyun.
İLÇE ATLETİZMDE MUTLAK SURETLE MARKALAŞMALI
İlçede spor denince sadece futbola da endekslenmemek de gerekli. Mesela Atletizm-Kros dalında ilçemizden müthiş yetenekli sporcular yetişmekte. Bu konuda Paşabahçe Ortaokulu ve Değerli Müdürü Korkmaz Gülen’in verdiği destek ile Uğur Özdemir Hocanın başarılarını sıklıkla medyada aktarmaktayız. Daha önce de ifade ettim, Beykoz mevcut fiziki şartları ile bu spor dalına en uygun bir ilçe konumunda. Bunu özellikle okullarda fazlası ile görmek isteriz. Yıllardır bir elin parmak sayısını geçmeyen okullar Atletizm Sporuna ilgi göstermekte. Ne yapılır edilir, İlçe Milli Eğitim ne tür teşvik edici şartlar yaratır bilemem anacak mutlak suretle bu spor dalında markalaşmak gerekli diye düşünmekteyim.
BELEDİYESPOR NEDEN VOLEYBOLA ÖNCELİK VERMEKTE!
Bir paragrafta Beykoz Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Voleybol Takımlarına açmak gerekli. Muharrem Kaşıtoğlu’nun Başkanlığa gelmesi ile birlikte bu branş Beykoz İlçesinde cazibe noktası olmaya başlayacak gibi. Siz sağda-solda konuşulan dedikodulara bakmayın, şu ana kadar Beykoz Belediyesi kanalı ile buraya milyarlar akıtıldığını tahmin edenlere itibar etmeyin. İlçenin her hangi bir amatör futbol takımına harcanan paranın birkaç kat altında bir bütçeleri var. Peki niye mi kurdular Voleybolda A Bayan takımını. Değerli dostlar ilçede müthiş bir genç kız nüfusumuz var. Bunları spora yönlendirebilmek için akla gelebilecek en cazip spor dalı voleybol olmakta.
Bu sebeple A Takım kurularak üst düzey bir heyecan yakalanılmalı idi, genç kızlar da heveslenmeli idi. Bu sebeple her biri gelecek vaat eden tamamı Üniversitelerde okuyan, voleybol sporunu seven, hatta akşam 20.30’daki antrenman için Halkalı’dan kalkıp gelen sporcuları bile mevcut. İnanın yol parasına takımda oynamaktalar. İnşallah Recep Şahin Köktürk Spor Salonundaki maçlara gelecek genç kızlar bu spora ilgi duyup antrenmanlara çıkmak isteyecekler. Başta Beykozspor olmak üzere diğer spor kulüplerimiz voleybol şubelerini açıp bu spor dalının ilçe kızları için çekim merkezi olması için tahmin ediyorum ki bir çaba içerisinde olacak. Bizim gibi geçmiş yıllarda Beykozspor Voleybol Takımlarını hem kız hem de erkeklerde Türkiye 1.Liginde izleme fırsatı bulmuş olanlar için de bu bakış açısı anlamlı olacaktır. Yoksa erkekler için zaten futbol hiçbir zaman ölmez, gece 1’de de olsa Halı Sahalarda maça çıkar atarlar enerjilerini, streslerini.

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"