Köseler 'Beykoz Ankara'dan zengindir'

  • Güncelleme: 01.03.2015 15:18
  • Okunma: 9825 kez
  • Yorum: 0
BİSK'in Kanlıca'da gerçekleştirdiği toplantıya katılan Alaattin Köseler, iddialı bir tespitte bulundu:
Köseler 'Beykoz Ankara'dan zengindir'

Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüpleri Destekleme Derneği (BİSK)'in kulüpleri bir araya getirdiği toplantının onur konuğu, Beykoz Belediyesieski Başkanı Alaattin Köseler oldu. Kanlıca Yardımlaşma Derneği Lokali'nde gerçekleştirilen toplantıya ev sahipliği yapanBİSK Başkanı ve aynı zamanda Dost Beykozyazarlarından Asım ÖzdemirAlaattin Köseler'den övgüyle sözederek, aynı zamanda eski bir sporcu olan Köseler'in geçmişte, Başkanlığı döneminde BİSK’e verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. Toplantıda söz alarak,Beykoz ve Spor konusunu masaya yatıran Alaattin Köseler ise gençlerin ilçe için önemine dikkat çekerek, "Aslında yaptığınız iş çok önemli. Hepinizin alnından öpüyorum. Beykoz'da süreç ne gösterir bilemiyorum ancak halkın bir teveccühü olur da Başkan olursam, benim dönemimde, maçın nerede oynanacağını düşünmeyeceksiniz. Spordan gelen bir kişi olarak size bunun sözünü veriyorum. Antrenmanı nerede oynayacağım diye düşünmeyeceksiniz. Maça nasıl giderim diye düşünmeyeceksiniz. Lisansları nasıl çıkarırım diye düşünmeyeceksiniz. Takımlar, ligde aldıkları başarılarla değerlendirilecekler. Bunu da 'nasıl yapacaksınız?' derseniz, şuraya bağlayacağım: Beykoz Ankara'dan zengindir" dedi.

Kanlıca'da gerçekleştirilen ve Başkan Asım Özdemir'in ev sahipliğini üstlendiği BİSKtoplantısına, Beykozspor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, Kanlıca Spor Kulübü Başkanı Ahmet Karaman, Kulüpler Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Ayar, Kulüpler Birliği Komisyon Başkanı ve Kanlıca Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Kaya, Ortaçeşme Spor Kulübü'ndenRamazan Ergin, Beykoz Spor Kulübü'nden Eser Öktem, Örnekköy Spor Kulübü'ndenİsmail TürkoğluMenderes TürkoğluLütfü ÇiftMustafa Güneysu ve İbrahim Güney, Beykozspor Kulübü Alt Yapı Hocası Eyüp Aktaş, Elmalı Spor Kulübü'nden Yusuf Dinç, Tokatköy Spor Kulübü'nden Engin Yılmaz, Beykoz 1908 Genel Koordinatörü Mustafa Ülker, Mesudiye Spor Kulübü'nden Cevdet Taşkıran, Beykozspor A.Ş. Alt Yapı Koordinatörü Mehmet Şahin, Küçüksu Yenimahalle Spor Kulübü'nden Mustafa Arman, Anadolukavağı Spor Kulübü'nden Serdar Lüleburgaz, Beykoz Body-Fitness-Taekwondo-Kick Boks Spor Kulübü'nden Mustafa Zurnacı ve Anadoluhisarı Spor Kulübü'nden Hasan Gökbudak katıldı.

Soru cevap bölümünde amatör spor kulübü temsilcileri, yaşadıkları sıkıntıları dile getirdi. Beykozspor Kulübü Başkanı Zeki Aksu, toplam 24 kulüp bulunan Beykoz'da 200'er kişiden4 bin 800 kişilik dev bir aile olduklarını anımsatarak, bu rakamın sporcu aileleriyle birlikte 15 bini bulduğuna dikkat çekti. Seçim döneminde tüm partilere eşit mesafede bulunacaklarını ancak spor konusunda kendilerine umutlandıracak projeleri olan kişileri dikkate alacaklarını kaydeden Zeki Aksu, Başkanlığı döneminde kişisel sorunlar yaşamalarına karşın herhangi bir şekilde sponsorlarının önünü kesmeyen Alaattin Köseler'e de teşekkür etti. Bugün için sponsorluk konularında sıkıntı yaşadıklarını, yer konusunda da sıkıntılarının devam ettiğini belirten Zeki Aksu, bir zamanlar ligde altın çağını yaşayan Beykoz'u eski günlerine döndürebilmek için çalışmaya devam ettiklerini söyledi. 

Kulüpler Birliği Komisyon Başkanı ve Kanlıca Spor Kulübü Yöneticisi Mustafa Kaya daBeykoz'daki spor kulüplerinin yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, hayli etkili bir konuşma yaptı. Amatör Spor Kulüpleri'ne yönelik 'çıkar amaçlı kullanılma' konusunda kamuoyunda bir algı olduğuna dikkat çeken Kaya, bu durumun sorumluların her kimse ortaya çıkması ve bu işlerden de vazgeçmesi gerektiğini ifade etti. "Bizlerin, yani Amatör Spor Kulübü yöneticilerinin bu işten kazanç sağladığı külliyen yalan" diyen Mustafa Kaya, zaman zaman sporcu katılım ücretlerinin ödenmesi aşamasında dahi sıkıntı yaşadıklarının altını çizdi.

Gecenin dikkat çeken konuşmalarından birisini ise Beykoz Body-Fitness-Taekwondo-Kick Boks Spor Kulübü'nden Mustafa Zurnacı gerçekleştirdi. Beykoz'da ve genel olarak da ülkede sporun futbol ile özdeşleştirilme çabalarından yakınan Zurnacı, kulüpte 350 kişibulunduğunu ve Avrupa'ya sporcu gönderen ilk kulüp olduklarını söyledi. "Beykoz'da spor değil, Beykoz'da yaşam zor" diyen Mustafa Zurnacı‘Türkiye Şampiyonu’ bir sporcu olarak maddi konuda zorluklar yaşadıklarını anlattı. Bir turnuva için gittiği Karadeniz'den 4.'lük derecesiyle döndüğünü ve bu dereceyi alamaması halinde de otobüs şoförüne kendisini Beykoz’a geri getirmesi konusunda ricacı olmak zorunda kalabileceğini dile getiren Zurnacı, kulüpte halen ‘sünger üstünde’ antrenman yaptıklarını ve bu nedenle de 6 ay önce sakatlanarak ameliyat olduğunu belirtti.

Toplantının sonunda ise BİSK Başkanı Asım ÖzdemirBeykoz'daki amatör kulüpler olarak,Beykoz Belediye Başkanı olacak kişiden, gelecek dönem için isteklerini sıraladı. Asım Özdemir, taleplerini anlatırken şu maddeleri saydı:

- 2020 Olimpiyatları'na aday olan ülkemiz için sporcu yetişmek istiyoruz. Bu nedenle tüm spor tesislerimizin yenilenmesini istiyoruz

- Her yıl nakdi ve ödül yardımlarının artırılmasını, BİSK'in organize edeceği şekilde adilce dağıtılmasını; tüm bunlar için de Beykoz Belediye Meclisi'nden konuyla ilgili bir kararın geçirilmesini istiyoruz.

- BİSK'in her ay yaptığı kahvaltı toplantılarının sürdürülmesini istiyoruz

- Sporcuların barınma ve çalışma alanları konusunda sorun yaşamamaları için Beykoz Belediyesi'nin mülkiyet edinmesini ve bunların kullanım haklarını Amatör Spor Kulüpleri'ne terk etmesini istiyoruz

- Beykoz'daki köy spor kulüplerinin desteklenmesini ve arazi konusunda zengin olan bu köylerin, Belediye tarından lojistik bakımından desteklenmesini istiyoruz

- Beykoz'da yalnızca sporla ilgilenen gençlerin değil, ailelerinin de buna teşvik edileceği projeleri Beykoz Belediyesi'nin üretmesini bekliyoruz.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz