KİPTAŞ Beykoz’da 33 dönüm arazi satın aldı

  • Güncelleme: 09.05.2018 17:50
  • Okunma: 36336 kez
  • Yorum: 5
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 15 Nisan günü yapılan kongreye katılmak üzere gelmiş olduğu Beykoz’da, Çubuklu halkının mağduriyeti kendisine iletilmişti.
KİPTAŞ Beykoz’da 33 dönüm arazi satın aldı

Çubuklu’da yaklaşık 1400 kişinin yaşadığı ve 110 binanın bulunduğu arazi daha önce hazine üzerine kayıtlıydı. 1978 yılında açılan bir dava ile arazi gerçek sahiplerine devredilmişti.

23 kişiden oluşan mirasçıların mahkeme kanalıyla üzerlerine tescil ettirmiş oldukları Çubuklu’daki arazinin mağdurları Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan çözüm talebinde bulunmuş, Cumhurbaşkanı Erdoğan ise konuyu KİPTAŞ’a havale ederek, sorunun çözülmesi talimatını vermişti.

Daha sonra konuyla ilgili, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, İBB Başkanı Mevlüt Uysal, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım Beykoz Belediyesi’nde bir araya geldi.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ise, konuyu bizzat takip ederek Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu’dan almış olduğu durum dosyasını AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak’a iletmiş, Şenocak ise dosyayı gerekli makamlara ulaştırmıştı.

Miracıların kendi aralarında anlaşamayarak, Beykoz Sulh Hukuk Mahkemesi’nde açmış oldukları izaleyi şuur davasından satış kararı çıkınca KİPTAŞ harekete geçti. Çıkan karar üzerine 7-8 Mayıs tarihlerinde Çubuklu’daki tartışmalı arazi satışa sunuldu.

Elektronik ortamda kimsenin teklif vermediği 23 parsel ayır ayrı satışa sunuldu… KİPTAŞ parsel başına 10TL fiyat arttırarak, 33 dönüm araziyi 51 milyon TL’ye satın aldı.

KİPTAŞ’ın araziyi satın alması Çubuklu’da memnuniyet yaratırken, Muhtar Hüsnü Kolcu, “Çubuklu halkına hayırlı olsun” dileklerinde bulundu.

İLGİLİ HABERLER:

Beykoz’da Çubuklu halkı derman arıyor 

Beykoz'da Çubuklu gündemli olağanüstü toplantı

Haber Merkezi

Yorumlar (5 Yorum)

Yüksel (2 yıl önce)

Metro, marina, telefirik, imar, tapu hatırlatayım dedim...!

Ömer büyükuçar (2 yıl önce)

Beykoz şahinkayada babadan kalma tapulu bir arsamiz var bu arsaya ön görünum oldugu icin imara izin verilmiyor ancak sagimizdaki ve solumuzdaki arsalar seneler once bi sekilde ev yapmislar bizim durumumuz olmadigi icin biz yapamadik şimdi bu arsayi ya devletin alip bize ev yapabilecegimiz bir arsa vermesini yada Toki gibi buyuk bir firmanin alip konut yapmasini istiyoruz

Ömer büyükuçar (2 yıl önce)

Beykoz şahinkayada babadan kalma tapulu bir arsamız var ön görünüm oldugu icin imara izin verilmiyor Ancak arsanın sagindaki ve solundaki arsalar zamaninda bi cekilde kaçak göcek ev yapmıs simdi biz magdur durumdayuz evde yapamiyoruz satamıyoruz da bu arsayi ya devletin satun almasini yada kiptaş gibi büyuk firmalarin satın almasını istiyoruz Lütfen bu mesajimi ilgili makamlara ilertirseniz sevinirim

Hakan özkaraman (2 yıl önce)

Muhtarında içinde bulunan büyük bir tezgah sözkonusu ilk önce korku verdiler şimdide iyilik yapıp elinden alınan yerlerin üzerine bi Soğuk su içme zamanı.Hak haklının enmukaddes malıdır.Vermezlerse Alacaksın.Tamammı!

Lazkopat (2 yıl önce)

İhalelere gel 23 parsel ayri ayri satiliyor kimsenin haberi yok. Elektronik ortamda ihaleye giren yok vay arkadaş! Herkesin gözü Beykozda ama ihaleye kiptaştan başka giren yok he mi! He. Aferim. Metre kare fiyatı 1545 tl ye çubukluda arazi vardı da biz mi almadık!?

Yorum Yaz