Beykoz'da Çubuklu gündemli olağanüstü toplantı

  • 0
  • 15553

Erdoğan'ın Beykoz mitinginde Çubuklu sıkıntısının çözüleceğini söylemesinin ardından kurmayları harekete geçti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın pazar günü Sultaniye Parkı'nda gerçekleştirdiği mitingte vatandaşların şikayetlerini iletmesi sonrası sıkıntının çözüme kavuşturulacağını ve KİPTAŞ eliyle ilçe halkının yerinde kalacağını söylemesi üzerine Beykoz'da bugün hareketli dakikalar yaşandı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, dün İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak ile Çubuklu konusunu görüşmüş birtakım fikir alışverişlerinde bulunmuştu.

Bugün ise İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal, beklenmedik bir şekilde ilçeye geldi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç ve Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu tarafından karşılanan Büyükşehir Belediye Başkanı Uysal, kurmaylarıyla birlikte geldiği ilçede olağanüstü toplantı yaptı.

Beykoz Belediyesi'nde Çubuklu sorunun çözümüne ilişkin düzenlenen toplantıya KİPTAŞ Genel Müdürü İsmet Yıldırım, Beykoz Belediyesi'nin AK Partili Meclis Üyesi Gül Biçer ve mahalle halkı adına Av. Tuğba Göktoprak'da katıldı.

Toplantı yaklaşık bir saat sürdü.

Toplantıda ilk aşama olarak Çubuklu'da satışa çıkarılan yerlerin KİPTAŞ eliyle satın alınmasına karar verildiği öğrenildi.

Erdoğan'ın talimatı sonrası aşama kaydedilen "Çubuklu" konusunda AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Hanefi Dilmaç, pazartesi günü Çubuklu Muhtarı ve Beykoz Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu ile ardından İl Başkanı Şenocak ile görüşmüştü.

Çubuklu'daki arsa konusunun 7 Mayıs günü yapılacak ihaleden önce sonuçlandırılması bekleniyor.

Haber Merkezi

Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı
Önceki Beykoz Kitap Fuarı basına tanıtıldı
Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Sonraki Beykoz Spor Kulübü için olağanüstü kongre istediler
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz