Makaleler

Kim bilir dönüşü olacak mı?

2014.07.28 00:00
| | |
8451

Birkaç yazı önce Beykoz futbolunda kulüplerin altyapılarının çökmekte olduğunu yazmıştım.
Önceki senelerde altyapı takımlar düzeyinde birçok şampiyon takımımız varken neden çıkmadığını sormuştum. Ne oldu ise daha yazımın mürekkebi kurumadan Ortaçeşmespor ve Çubukluspor U-19 takımlarının, Paşabahçe U-14 Takımının, Çavuşbaşıspor U-14 takımının şampiyonlukları peş peşe geldi.
 
Yani altyapı takımlarında bazı kulüplerin başarı çıtası düşmemiş aynen korunmuş. Bu takımlar içinde Çubukluspor’u şampiyon yapan Ramazan Sökmez Hoca var ki başlı başına bir haber konusu, hatta geniş bir haber de yapmayı düşünüyorum. Son 5 yılda kulüp müzesine kazandırdığı kupa sayısını ilçe futbolu ile bu kadar içli dışlı olan ben bile bir anda söyleyemem. Hadi bir-iki şampiyonluk şansa geldi peki sonradan gelenlere ne demeli.
 
Laf futboldan açılmış iken Beykoz 1908 A.Ş.Takımının artık matematiksel olarak ta küme düştüğünü maalesef görmekteyiz. Diyecek kelime bulamıyorum, herkes bir birini suçlama derdinde. Beyler, dostlar, arkadaşlar siz ne derseniz deyin boş…bu kulüp beddua almış diyorum kimse anlamak istemiyor, “Öylede ya şu…” , “Yok ya ondan değin bu başımızdaki…” neyse siz istediğiniz gibi anlayın. Bakın ben maçlarda fotoğraflama da yaptığımdan rakip takım futbolcuları ile de sohbet etmekteyim. Gerek daha önce Beykoz’da forma giyen futbolcu arkadaşlarının cümlelerini nakletmekteler gerekse de kendileri geçmiş dönemde Beykoz’da forma giydiklerinden hepte kulüpten alacaklarının olduğunu söylemekte.
 
İnanın son 20-25 senede Beykoz’da forma giyip de kulüpten her ne ad ile olursa olsun, transfer taksiti, aylık maaşı, galibiyet pirimi adı ile olsun alacağı olmayan futbolcu sayısı kaçtır merak etmeden duramayacağım. Bu kadar mı bir kulübün adı çıkar anlayabilmiş değilim. En son örnek acaba geçen sezon takımı ligde bırakan futbolcuların hiç alacağı kaldı mı? Kalmaya niyetlenip de bu sebepten dolayı Beykozspor’dan kopan futbolcular var mı?
 
Evet dostlar acımız büyük ancak hani bir şarkıda geçen sözler gibi soralım, “Kimbilir bu gidişin dönüşü olacak mı?”  ne kadar hüzün verici bir durum, yılların Beykoz’u artık Süper amatör Ligde. Kimse bana “ Bak bir zamanlar 1.Ligde yer alan Bakırköy, Aydınspor, Sakaryaspor, Diyarbakırspor ya da Kocaelispor nerede demesin arkadaş, Beykoz’u hiç biri ile denk tutabilirmiyiz.
 
Artık bundan sonra önümüze bakmak gerekir, acaba neler yapılabilir? Beykoz nasıl eski günlere dönebilir? Ya da ne bileyim maddi durumu kötü bir takımı satın alıp mı yeniden profesyonel liglere dönebilir mi düşünmek, kafa yormak gerekir. Herkes şapkasını eline alıp son kararını vermeli. Birisi ben bu kadar çok sıkıntı yaşattım özür diliyor ve tamamen bırakıyorum diyebilmeli, diğeri bu takım 300-500 kişiye futbol oynuyor cümlesinden vaz geçip artık ciddi bir bakış açısı sergilemeli, kaçak güreşmemeli. Bir diğerleri Beykoz ilçesinde Belediye Başkanlığı hesapları içerinde yarışa dahil olmuş iken Beykozspor için ne düşündüğünü söyleyebilmeli. Tamam acımız 2B konusunda da büyükte değişik konuları da gündeme taşımalı.
 
Bakın benim önerim Beykozspor için tam anlamı ile bir üye seferberliği başlatılmalı, artık üye olacaklar için uçuk rakamları ödemeleri gündemden düşmeli. Bugünden tezi yok ciddi bir Beykozspor toplantıları başlamalı. Zaman dar, önümüzü görmek için erken davranılması şart. Bu süreçte herkes kendi hatasının inanın farkında bir kulüp hem futbolda hem de baskette 4 senede 3 kademe birden düşebiliyorsa vah ki vah… Bu ana kadar sesini çıkarmayanlara yazık ki yazık… Neden anlamadım herkesin üstüne hani derler ya ölü toprağı mı serpildi ne…

Anahtar Kelimeler: Talip Ercan, Beykoz, Dost Beykoz

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"