Kastamonulular ve KAS-DER el ele…

  • 0
  • 11569
Kastamonulular ve KAS-DER el ele…

Beykozlu Kastamonulular Derneği ve KAS-DER Beykoz Şubesi’nin, Beykozlu Şehitler için birlikte organize ettikleri Mevlit programı için hazırlıklar sürüyor…

25 Aralık Pazar günü ikindi namazına müteakip yapılacak olan mevlit programında Dünya Kura'n okuma ikincisi Mehmet Bilir’de katılıyor.

Organizasyona 11 Kastamonu ilçe ve köy derneği de destek veriyor. Organizasyon komitesi adına Dost Beykoz’a bir açıklama yapan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Muharrem Kaşıtoğlu, vatan uğruna şehit olan Beykozluhemşerilerimizin unutulmaması, unutturulmaması için geçen yılİncirköy Çukurçayır Camii’nde ilkini yaptıkları Anma Programı’nın  bu yıl Rüzgarlıbahçe Camii’nde 2.sini yapacaklarını belirtti.

“Geçen yıl sadece Beykozlu Kastamonulular Derneği olarak yaptığımız programa bu yıl ve sonraki yıllarda başta KAS-DER Beykoz Şubesi olmak üzere ilçemizde faaliyet gösteren diğer Kastamonu dernekleri de dahil oldular” şeklinde konuşan Kaşıtoğlu, programa şehit ailelerinin de davet edildiğini söyledi.

Geçen yıl yapılan programın şehit aileleri tarafından mutlulukla karşılandığını da sözlerine ekleyen Kaşıtoğlu, “bu yıl farklı olarak Van depreminde vefat eden vatandaşlarımızında ruhlarını şad etmeyi düşündük ve bu çerçevede Beykoz’a yerleşen Vanlı depremzedelerimizi de programımıza davet ettik” dedi.

Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın açılışını yapacağı Anma Programı’na, Dünya Kura'n okuma 2.si Hafız Mehmet Bilir ve ilahi ve kasidelerle Hakan Ertekin’in Hoca'nın yer alacağını da sözlerine ekleyen Muharrem Kaşıtoğlu, Müftü Hüseyin Demirtaş’a katkılarından dolayı teşekkür ederek, Beykozluları mevlit programına beklediklerini ve Kura'n ziyafetinin ardından davetlilere, Kastamonulularla özdeşleşen pilav ikram edileceğini söyledi.

Haber Merkezi

Ergül de Gökçe’yi uğurladı
Önceki Ergül de Gökçe’yi uğurladı
SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Sonraki SP Adayı Beykoz'da seçim sürecini değerlendirdi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz