Makaleler

Günler, aylar gelip geçer…

28.02.2015 20:31
| | |
3875

Dakikalar, saatler, günler, aylar ve de yıllar gelip geçiyor...

Beykoz ise yerinde hep yerinde duruyor! Aman ha farklı anlamlar çıkarmayın. Beykoz, yine eski Beykoz, bakmayın siz bizler dahi –Nerede o eski Beykoz!- diye başlayan cümleler kuranlar. Beykozun, havası da suyu da yerinde durmakta, Onçeşmeler’de su kalmadı yahu! Derseniz bu da kabulümdür.

Beykoz ilçesinde sportif anlamda son yıllarda belirgin bir hareketlilik söz konusu. Çok, çok uzun yıllar öncesinde hafta sonunda 3 maça gidilen günler hatırıma geldi. Cumartesi voleybol, Pazar gündüz futbol, akşamı basketbol maçlarına gidilen günler... Benim ilk Beykoz maçına gidiş günümü hatırlarım, kasvetli, sıkıntılı mı sıkıntılı bir kış günü idi. Anadoluhisarı Spor Akademisi Stadındaydı maç... İlk heyecanı o gün yaşamıştım... Ne de çok taraftarımız vardı. Oldukça renkli simalarda mevcuttu türbinlerde.

Son haftalarda oldukça yoğun bir temponun muhatabı olmaktayız. Eskiden bir A takım bir genç takım bir de 14-16 yaş grubunda futbol karşılaşmaları vardı. Şimdilerde neredeyse Bebekler Ligi kurulacak gibi. Bu da ister istemez her maça ulaşabilme şansımızı ortadan kaldırmakta. Allah’tan sanal alemden, sosyal medya’dan gelen haberler ile onları derleyip toparlayarak açığı kapatıyoruz.

Beykoz’da konuya futboldan başlayarak, Paşabahçespor takımının başarısını anmadan geçemeyeceğim. Şu anda İstanbul Süper Amatör Lig Klasman Grubunda Bölgesel Amatör Lige çıkabilme mücadelesinde. İyi bir kadroları var. Basketbolda Beykozspor takımı şu anda Bölgesel Ligde ve enteresan sonuçlara imza atıyor. İnşallah başarılı olurlar da Basketbol heyecanı da geri döner.

Voleybol ve Hentbol heyecanı Beykoz Belediyespor takımları ile yaşanıyor.  Bu arada Boğazın İncileri olarak tanınan Bayan Voleybol Takımının Sosyal Sorumluluk Projesi olan Onlarla Paslaş adlı Kampanaları devam ediyor. İhtiyaç sahibi vatandaşlara akülü tekerlerkli sandalye temini amacı ile başlattıkları kampanyada bir hayli mesafe katettiler, kutlarım.

Beykoz’da diğer spor dallarında da aktiviteler devam ediyor. Mesela Beykoz Belediyesporlu kardeşimiz boks dalında İstanbul Şampiyonu oldu. Karete, Kıck Boks, Atletizm dallarında da başarılı haberler bekliyorum. Atletizm demişken bu dalda da başarılı sporcularımız olan Yıldız Kızlarımızın 2020 Olimpiyatları için –Gelecek Vaat Eden Sporcu- olarak Milli Takım kamplarında olması ayrı bir gurur vesilemiz.

Sözün kısası, yazımın başında da belirttiğim gibi, günler haftalar aylar gelip geçmekte, siz sağlıktan, sıhhatten haber verin...

Anahtar Kelimeler: Köşe yazısı

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"