Sinan KAVRAKOĞLU
  • 25/03/2021 Son günceleme: 25/03/2021 19:12
  • 4.273

“Sen Beykoz’un Belediye Başkanısın” başlıklı makalem hedefine ulaşmış olacak ki Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykozspor 1908 AŞ’nin yapılandırmış olduğu vergi borçlarına hatırı sayılır bir yardımda bulunmuş. Benim tenkit ettiğim Beykozspor 1908 AŞ’ye destek olmaması değildi… Yine de buradan Beykozlular adına kendisine teşekkür ediyoruz.

Beykoz Kızılay Şubesi nihayet ayağı yere sağlam basan bir yönetime kavuştu. Son yaşanan skandaldan sonra hukuk sopasıyla bastırılmaya çalışıldık ama biliyorsunuz, bize hukuk sopası gösterenler sonra o sopayı saklayacak yer bulamıyorlar…

AK Parti’nin birçok kademesinde görev yapan, SKM Başkanlığı döneminde harika işler çıkaran Mustafa Gürkan’ı ne kadar beğenmiş, takdir etmişsem, İlçe Başkanı Mustafa Gürkan’ı o kadar tenkit ettim, eleştirdim… Lakin geçmişte kaldı, hepimiz gençtik, tecrübesizdik, geçelim… Dilerim yönetimdeki birbirinden değerli isimlerle çok güzel işler yapar ve kendinden öncekilerin lekelediği Kızılay imajını ayağa kaldırmayı başarır. Kızılay Beykoz Şubesi başkan ve yönetiminin Beykozluların uhdesinde kalmasını sağlayanlara da ayrıca teşekkür etmek lazım. Anlaşılan o ki Beykozluların iradesini pek de önemsemeyen, kendi siyasetini ve angajmanlarını Beykoz’a dayatmaya çalışanlar iki yıl geçmiş olmasına rağmen pek vazgeçecekmiş gibi görünmüyor! Sıkıntı yok, Beykozlu zoru sever!

Z Kuşağına…

Sevgili Z Kuşağı, siyaset bu günlerde sana pek bir kıymet verir oldu. Haklı da… Ülkenin geleceği senin ellerinde çünkü. Bu kadar bilgi kirliliğinin olduğu bu siyasi ortamda kısa kısa yakın tarihimizi, dünyada yaşanan gelişmelerle kıyaslayarak anlatayım istedim. Anlatayım ki Batı’nın nasıl kafamızı kaldırmamıza müsaade etmediğini gör. Gör ki düşmanını ve içerideki iş birlikçilerini iyi tanı…

Arkasında ABD’nin olduğu 1960 ihtilaliyle ülkemizin Başbakanı asılırken, ABD ilk uydusunu uzaya fırlattı. Yine Fransa ilk atom bombası denemesini Sahra Çölü’nde gerçekleştirdi. Dünyadaki ilk başarılı böbrek nakli ameliyatı da aynı tarihte, İskoçya’da yapıldı.

1962 ve 1963’te ülkemizde darbe kalkışmaları olurken NASA'nın Mariner-2 adlı uzay aracı Venüs gezegeninin yakınından geçti. Mariner-2 dünyaya Venüs hakkında bilgiler gönderiyordu.

12 Mart 1971’de ordu senin devletine muhtıra verirken, ABD’de Apollo 14 ay yüzeyine indi ve dünyaya geri döndü.

12 Eylül 1980’de arkasında yine ABD’nin olduğu askeri darbeyle, binlerce vatansever yaşıtın bir sağdan, bir soldan acımasızca idam edilirken, Rus Uzay İstasyonu Salyut-VI 185 gün kalarak rekor kırdığı uzay yolculuğundan geri döndü. Yine aynı tarihte NASA Uzay Aracı Voyager-I Satürn Gezegenine en yakın konuma geldi ve gezegenin halkalarının fotoğrafını çekerek dünyaya gönderdi.

1984’ten itibaren ABD, PKK terör örgütünü ülkemizin başına bela etti. O gün bu gündür kimine göre 500 milyar, kimine göre 1,5 trilyon dolar sadece teröre gitti. 40 bin insanımız şehit oldu. Ve bu gün bu kanlı terör örgütü Suriye ve Irak’ın Kuzeyi’nde ABD desteğiyle bir terör koridoru kurmaya çalışıyor. Siyasi uzantısı olan HDP ise TBMM’de CHP ve İP ile ittifak yapıyor. Aynı 1984 yılında Apple ilk Macintosh Bilgisayarı piyasaya sürdü. ABD ve Rus kozmonotlar bir yere bağlı olmadan ilk uzay yürüyüşünü gerçekleştirdi.

1994’de Playstation-I piyasaya girerken, biz o yıl IMF denetimine girmek için kırk takla attık ve bunu başardık!

1997’de Netflix evlere DVD gönderirken, biz “laiklik elden gideyaaa!” diyen faşist dinozorlar yüzünden başörtülü öğrencileri evlerine gönderdik ve buna “post modern darbe” dedik. Ülke bu sefer askerler tarafından hortumlandı!

2001’de beceriksiz siyasetçiler IMF kapılarında dilencilik yapıp batırdıkları 25 Türk Bankasındaki 65 milyar doları sizin sırtınıza yüklerken, Apple ilk I-Pod’u piyasaya sürdü. İlk yapay karaciğer üretildi. Shoemaker adlı uzay aracı, 433 Eros adı verilen asteroidin yüzeyine indi. Aynı yıl Intel Pentium 4 işlemcisini piyasaya sürdü. Hubble Uzay Teleskobu, Güneş Sistemi dışındaki Osiris adlı bir gezegenin hidrojenden oluşmuş bir atmosfere sahip olduğunu keşfetti. Bu Güneş Sistemi dışında keşfedilmiş ilk atmosferdir.

2007’de ilk I-Phone dünyayı kasıp kavururken, bizde Genelkurmay e-muhtıra yayımladı.

15 Temmuz 2016’da ABD bu sefer ülkemizin hücrelerine yerleştirdiği ajanlarıyla Türkiye’yi topyekûn ele geçirmeye çalışırken biz eşi görülmemiş bir direniş gösterdik. Yüzlerce yaralımızın yanında 252 kardeşimiz şehit oldu. O tarihten sonra dünyanın en gelişmiş IHA ve SIHA filolarını kurduk, %80 dışa bağımlı olduğumuz savunma sanayimizi %70 milli ve yerli yaptık. Kendi helikopterimizi, savaş gemimizi, denizaltımızı ve kısa-orta menzilli hava savunma sistemlerimizi geliştirdik ve tamamen elektrikli yerli oto için düğmeye bastık.   

Siz bakmayın bunların Z- Kuşağı güzellemesi yaptıklarına. Bu günlerde başörtülü hanımlar için de alabildiğine özgürlük istiyorlar…

Gaza gelmeyin çocuklar, biz bunların cemaziyel evvelini biliriz…

Yazarın Yazıları