Talip ERCAN
  • 27/05/2015 Son günceleme: 27/05/2015 09:24
  • 6.441

Her ne kadar futbol müsakalarından son kategori maçlarında dahi birkaç hafta kalmış iken şahsen dinlenmeye, nefes almaya neredese vakit bulamayacak gibiyiz.

Hatta ilk kez Türkiye genelindeki Genel seçim havasını bile merak etmeden geçirdiğim günleri yaşamaktayız.

Değerli Dostlar bu sezon Dost Beykoz’da yaptığımız haberlere dönüp baktığımızda yüzlerce haberle karşılaşmaktayız. Her bir haberin yapılmasında ne kadar özveride bulunduğumuzu bilen bilir. Sanmayın ki futbol maçlarının tamamlanması ile birlikte kenara çekilip rahat yüzü göreceğiz ! Bizde haberler biter mi? Hiçbirşey olmasa “Abi bizim halı saha maçımıza gelebilirmisin? Bak senin en sıkı takipçilerin, izleyicileriniz !”  diyenler dahi var.

Yaz döneminde sportif faaliyetler bitmiyor ki, aksine daha da yoğunlaşmakta. Önümüzde Kelle İbrahim Veteranlar Turnuvası 2015 var, gerçi Organizasyon komitesindeki arkadaşlar bunu Ramazan sonrası bıraktılar. Ben şimdiden maçları merakla beklemekteyim.

Beykoz ilçesinde ara sıra değindiğim bir konu var, “Bu kadar sahili, denizi olan, bu kadar ormanlık alanları alan bir ilçede ana spor dalları, markalaşılabilecek branşlar Atletizm ve Deniz Sporları olmalı. “ Bazı gelişmleri görmek inanın beni de fazlası ile sevindirmekte, Anadoluhisarı İdmanyurdu Spor Kulübümüzün ardından Beykoz Belediyespor’da Atletizm Şubesini kurup antrenmnalarına hatta müsabakalarına başladı. Şubenin başında Antrenör Hasan Özbakır bulunmakta, kendisine başarılar diliyorum.

Beykoz’da takım sporlarından öte bireysel bazda gelen başarıları daah da önemsiyorum. Atletizm Sporunda bir kızımız 2020 Olimpiyatları için yıldız adayı olarak yetiştirilmekte, yani Yüksek Atlama Kızlar dalındaki İrem Zehra Karababa’dan bahsediyorum. İnşallah yarınlarda büyük başarılara imza atacak. Yine bireysel sporlarda Taekwondo’da Beykoz Belediyespor Kulübü sporcularından Berranur Çiftçi için de aynı düşüncelere sahibim. Bu sporcumuz sizler bu satırları okuduğunuz anlarda Konya’daki Milli Takım seçmelerinde ter akıyıyor olacak.

Öte yandan haber sayfalarımıza konu olan bir diğer sporcumuz Su Jeti dalındaki Kaan Şanver. Bu genç arkadaşımız Türkiye’de tek olan ilçemizde kurulu bulunan Su Jeti Spor Kulübü takımı ile Türkiye çapında derecelere imzalarını atmaya devam etmekte.

Yakın bir zamanda Binicilik Sporunda da başarılar duymaya başlarsak hiç kimse şaşırmasın. Göllü Köyünde ikinci spor kulübü Göllü Binicili Spor Kulübü Derneği olarak kuruldu. Şimdiden başarılar diliyorum.

Yeri gelmişken Beykoz Masterler Spor Kulübü Takımından da bahsetmemek olmaz. Antalya’daki Türkiye Şampiyonasında mücadele edip ilçemizin adını oralarda da duyurdular. Bu oluşum için özellikle Hakkı Baş kardeşimizin ismi gibi hakkını da teslim etmek gerek. Keza Kelle İbrahim Veteranlar Turnuvası için de ilk fikirler ondan çıkmıştı.

Bu arada Beykoz Kulüpler Birliği seçimi de sizler bu satırları okuduğunuz anda tamamlanmış olabilir. Asım Özdemir birkaç aylık dinlenmenin ardından yeniden adaylığını açıkladı. Mevcut Başkan Abdullah Yümsel’de sanırım aday olacak. Kim Başkan seçilirse seçilsin ancak sportif aktivitelerin artması konusunda daha aktif bir süreç izlesin. Her toplantıda Dernek Merkezi ile ilgili konuları duyup-işitmekten de şahsen ben rahatsızlık yaşamaya başladım. O kadar kulüp var, 100’er lira her ay Derneğe  aktaramayacaklarsa diyecek bir kelimem de olamaz. Göçebe hayattan biran önce kurtulmalılar.

Yazarın Yazıları