Sağlık

Dedeoğlu Deresi'nden zehir akıyor!..

Dedeoğlu Deresi'nden zehir akıyor!..
2014.09.04 00:00
| | |
8465

Çubuklu Dedeoğlu Deresi’ne karışan katı atık su bölgede hayatı çekilmez hale getirdi… Havaların aşırı sıcak olmasıyla kolera tehdidi içerir hale gelen kötü koku insanları canından bezdirdi.

Havaların aşırı sıcak olmasıyla kolera tehdidi içerir hale gelen kötü koku insanları canından bezdirdi.

Arıtma Tesisi’nin yanındaki dereden zehir akıyor

Çubuklu Dedeoğlu Deresi’ne karışan katık atık su bölgede hayatı çekilmez hale getirdi… Havaların aşırı sıcak olmasıyla kolera tehdidi içerir hale gelen kötü koku insanları canından bezdirdi.

Türkiye’nin en büyük arıtma sistemine sahip olduğu söylenen tesisin yanından akan dere zehir saçıyor… Çiğdem ve Dedeoğlu tarafından dereye karışan katı atık hem dereyi kirletiyor, hem de, Beykoz’un her bölgesinden girildiği söylenen denize akıp gidiyor.

Vatandaşın isyanını duyan yok…

Bölgedeki çeşitli işletme sahipleri soruna dikkat çekmek amacıyla birçok girişimde bulunmuş olsalar da seslerini duyan olmadı… Derenin yanı başındaki arıtma tesisi görevlileri derenin tesise bağlı olmadığını, bu işin muhatabı olduğu söylenen İSKİ Üsküdar Şube Arıtma Müdürlüğü Beykoz Su Kanal ve Ruhsat Şefi Mevlut Altındaş’ın da bu işle ilgilenmediği söyleniyor.

Bölgede işletmeci olan Hakan Özdemir, dereye karışan katı atığın kötü kokusu ve bu kötü kokunun bölgeye çektiği sinekler nedeniyle sıkıntı yaşadıklarını bu sorunun çözülmesi için ellerinden gelen ne varsa yaptıklarını söyledi. Hiçbir şekilde karşılarına muhatap bulamadıklarını ifade eden Hakan Özdemir, “bu kadar sorumsuz, bu kadar insan sağlığını hiçe sayan bir anlayış olamaz” dedi.

Öte yandan, dereye kaçak vidanjörlerin katı atık boşalttığını ve buna bazı yetkililerin kayıtsız kaldığı bildirildi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Yerel Gazete, Dedeoğlu, Dere, Hakan Özdemir, İSKİ, Çubuklu, Kanalizasyon, Atık

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"