Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a gelecek

  • Güncelleme: 12.08.2015 12:44
  • Yorum: 0
Başbakan olduğu dönemde bizzat talimatıyla başlatılan Beykoz Elmalı Kent Ormanı’nın açılışını da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yapacak.
Cumhurbaşkanı Erdoğan Beykoz’a gelecek

Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlığı döneminde bizzat talimatıyla başlattığı ve Orman Bakanlığı tarafından ihale edildikten sonra Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü tarafından Beykoz Belediyesi’ne devredilen Kanuni Sultan Süleyman Şehir Ormanı’nın açılışı için Beykoz’a gelecek.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Sabah gazetesine yapmış olduğu açıklamada, söz konusu kent ormanı için, “Belçika kadar şehir ormanı kuruyoruz” ifadelerini kullanırken, "Piknik ve dinlenme alanları olan 7 şehir ormanı kurduk. Hatta içinde yöresel lezzetlerin de olacağı bölümler bulunacak. Kuş izleme alanları, peyzaj alanları bulunacak.” dedi.

Eroğlu açıklamalarına şöyle devam etti: “Adını Kanuni Sultan Süleyman Şehir ormanı koyduk. Orman, İstanbul Anadolu Yakası'nda Beykoz bölgesinde, 7 bölgeli ve 7 kapılı yapıldı. Açılışı için Cumhurbaşkanımızın vereceği tarihi bekliyoruz."

İlgili Haber: En büyük Kent Ormanı Beykoz’da kuruluyor

Sabah Gazetesi 
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz