Beytaş'tan iddialara cevap yerine algı oluşturma çabası

  • 18.11.2021 12:56
  • Güncelleme: 18.11.2021 13:59
  • Okunma: 2221 kez
  • Yorum: 0
Dost Beykoz’un iki yılda 27 milyon TL borçlanmasıyla tartışmaya açtığı Beytaş AŞ, sorulara cevap vermek yerine algı oluşturmayı tercih etti.
Beytaş'tan iddialara cevap yerine algı oluşturma çabası

Beykoz’da yayın yapan bir haber portalında, Dost  Beykoz’un iddialarına karşın yapılan, “Beykoz için boşa harcanan tek bir kuruş yok” başlıklı haberde Dost Beykoz’un gündeme taşıdığı 27 milyon TL borcun nasıl oluştuğuna ve yolsuzluk iddialarına hiçbir cevap verilmezken, yapılan hizmetler anlatılarak borçlanmanın karşılığı oluşturulmaya çalışıldı.

Salim Öztürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Beytaş AŞ’nin, söz konusu haberde anlatıldığı gibi çalışması durumunda, bu borçlanmanın nasıl oluştuğu ise ayrı bir parantez açılmasına yol açarken,  Beytaş’ın hali hazırda gerek SSK, gerekse vergi dairesinden borcu yoktur yazısı alamadığı öğrenildi.

Beytaş AŞ’ye ait sosyal tesis ve restoranlarda Beykoz dışından gelen binlerce kişinin ağırlandığı anlatılan haberde şu ifadelere yer verildi:

BEYTAŞ AŞ, ilçenin öne çıkan özellikleri kapsayan alanlarda inşa edilen tesislerde sunduğu farklı ve cazip imkânlar ile sadece ilçe sakinlerine değil 7’den 70’e İstanbul’dan ve şehir dışından herkese hitap ediyor.

Pandemi şartları altında, BEYTAŞ AŞ bünyesindeki Gümüşsuyu Restoran, Kemankeş Restoran, Karlıtepe Restoran, Elmasburnu Restoran, 2021 yılının başından beri toplam 273 bin 237 kişiyi ağırlayarak ilçenin nüfusunu geçecek kadar kişiye hizmet sundu.

Ziyaret eden 235 bin 228 misafir ise 2 saat ücretsiz otopark hizmetinden yararlandı.

Toplam 235 çalışanı olan BEYTAŞ AŞ, pandemi dönemlerinde tesislerin kapalı olduğu süre zarfı boyunca da işçilerin maaş ödemeleri gerçekleştirdi.

Söz konusu haberde Beytaş AŞ’de yaşanan yolsuzluk iddialarına hiç değinilmezken, adı geçen kişilerin tazminatları ödenerek, yasal işlem yapılmadan işten çıkartılmış olmaları ise gizemini koruyor.

İLGİLİ HABERLER: Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında

                                              Beykoz’un en büyük şirketinde yolsuzluk tutanağı
 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beytaş, Yolsuzluk, Algı