Beykoz’un en büyük şirketinde yolsuzluk tutanağı

  • 11.11.2021 10:58
  • Güncelleme: 11.11.2021 11:02
  • Okunma: 13967 kez
  • Yorum: 0
Geçtiğimiz günlerde iki yılda 27 milyon TL borçlanmasıyla gündeme gelen Beytaş AŞ’de yeni bir skandal ortaya çıktı.
Beykoz’un en büyük şirketinde yolsuzluk tutanağı

Beykoz Belediyesi’nin en büyük iştiraki olan Beytaş AŞ’de yolsuzluk yaptıkları tutanakla tespit edilen iki kişinin işten çıkartıldığı ve haklarında yasal işlem yapılmadığı iddia edildi. Beykoz Belediyesi’nin nikâh salonlarından sorumlu iki kişinin yolsuzluk yaptığı ve bu yolsuzluğunda ilgili müdür ve sorumlu personel tarafından tutanakla tespit edildiği öğrenildi.

Yolsuzluk yaptıkları tutanakla tespit edilen kişilerin BEYTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Salim Öztürk tarafından haklarında her hangi bir yasal işlem yapılmadan tazminatları ödenerek işten çıkartıldıkları bilgisine ulaşılırken, yolsuzluk tespitini yapan müdürün ise kendi isteğiyle işten ayrıldığı söylendi.

Öte yandan yine yolsuzluğun tespit edilmesini sağlayan başka bir personelinde yine Yönetim Kurulu Başkanı Salim Öztürk tarafından tazminatı ödenerek, “Başkanımız Murat Aydın değişikliğe gidiyor” mazeretiyle işten atıldığı iddia edildi.

Öte yandan şirkette başka çıkar ilişkilerinin yaşandığı da iddialar arasında yer alırken, söz konusu yolsuzluğun boyutu ve çıkar ilişkilerinin detaylarının tespit çalışmalarının devam ettiği bilgisi verildi.

İlgili Haber: Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında

 

Haber Merkezi

   

Anahtar Kelimeler: Beytaş, Salim Öztürk, Yolsuzuluk