Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında

  • 4
  • 14177
Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında
Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında
Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında
Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında
Beykoz Belediyesi’nin iştiraki yine borç batağında

Beykoz Belediyesi’nin en büyük iştiraklerinden olan Beytaş AŞ’nin borç batağında olduğu iddia edildi.

Beykoz Belediyesi eski Başkan Yardımcılarından Salim Öztürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Beytaş AŞ, eski Başkan Yücel Çelikbilek döneminde bütün borçlarından arındırılarak temizlenmişti.

Beykoz Belediyesi eski Başkanı Yücel Çelikbilek, Belediye Meclis kararıyla Beytaş AŞ’ye 18 milyon TL aktarmış, bu durum ise aylarca muhalefet tarafından eleştirilmişti.

Aradan geçen 2 bucuk yıl zarfında Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın tarafından kurumsal kimlik kazandırılan şirketin başına eski Başkan Yardımcılarından Salim Öztürk Yönetim Kurulu Başkanı olarak atandı. Büyükşehir Yasası’nın çıkmasıyla mahalle statüsüne kavuşan köylerde muhtarlıklara ait gayrimenkul, taşınmazlarda Beykoz Belediyesi’nin uhdesine geçtikten sonra Beytaş AŞ’ye devredilerek şirket büyütülmüştü.

Gelinen noktada Beytaş AŞ’ye ait olan restoranlar, plajlar, çay bahçeleri, nikâh salonları ve otoparkları çalıştıran Beytaş AŞ’nın son iki yılda 27 milyon 500 bin TL borçlandığı ortaya çıktı.

Bünyesinde 1500’ün üstünde personel çalıştıran Beytaş AŞ biryandan eleman alımına devam ederken, diğer yandan Beykoz Belediyesi’ne de hizmet satın alma yoluyla vermiş olduğu personel desteğinden ciddi kaynak elde ediyor. Buna rağmen Beytaş’ın borç yükü her geçen gün artmaya devam ediyor.

Beytaş AŞ’nın bu kadar yüklü miktarda nasıl borçlandığı sorgulanırken,  Yönetim Kurulu Başkanı Salim Öztürk ile kurulan irtibatta Öztürk, şirketin borçları hakkında bilgi veremeyeceğini Beykoz Belediyesi’nin 2020 yılı faaliyet raporunda bilançoların yazılı olduğunu söyledi.

Beykoz Belediyesi’nin en büyük iştiraki olan BEYTAŞ AŞ’nin 2020 yılı başından beri borçlanmaya başladığı ve bugün itibari ile 27 milyon 500 bin TL borcu olduğu iddia edilirken bunun izaha muhtaç olduğu kaydedildi.

Beytaş AŞ, Karlıtepe Restoran, Kant Ormanı Nikâh Salonu, Market, Elmasburnu Restoran ve plaj, Riva Merkez Plajı, Kemankeş Restoran, Gümüşsuyu Restoran ve Otopark, Çavuşbaşı Yemek Üretim ve Dağıtım Tesisi, Kavacık Yaşam Merkezi Nikâh Salonu gibi işletmelerinin yanı sıra, Beykoz Belediyesi’ne de hizmet satın alma yoluyla personel desteği veriyor.

Salim Öztürk’ün Yönetim Kurulu Başkanı olduğu Beytaş’ın SSK’ya 19 milyon 600 bin TL, maliyeye 5 milyon 600 bin TL ve piyasaya 2 milyon 100 bin TL olmak üzere yaklaşık 27 milyon 500 bin TL borcu olduğu bilgisine ulaşıldı.

Salim Öztürk, Beykoz Belediyesinden Beytaş’a 18 milyon aktarıldığı dönemde CHP’nin eleştirilerine, ‘Beytaş’ın kamuya olan borçlarının sıfırlandığını’ açıklayarak cevap vermişti.

Haber Merkezi 

Beykoz’da kaçak inşaatlar sinirleri geriyor
Önceki Beykoz’da kaçak inşaatlar sinirleri geriyor
Kavacıkspor Beykoz’a mutlu dönme hedefiyle gidiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a mutlu dönme hedefiyle gidiyor
Yorumlar (4 Yorum)

beykozlu ali (3 yıl önce)

belediye başkan yardımcılığı yaptı anlaşılan çok yiyimedi şimdide belediye şirketinimi yiyiyor ateş olmayan yerden duman çıkmaz daha kimler var kim bilir

Osman ten (3 yıl önce)

Zarar eder tabii bir personel muduru var kaf dagini yaratmis misali kimse kac para maas aldigini bilmiyor sorana bordro gonderdim sana diyor suratina dahi bakmiyor hale neden tutuyorlar anlamadim.secim zamani ondan oy istersiniz .bence beytaşin tum kadrosunu degistirmeli

Aysun guzel (3 yıl önce)

Beytaşta çete oluşmuş hirsizlik cetesi salim denilen kisi yillardir beytasi yonetiyo ama bir türlü zarardan kurtaramadi.son iki senedir beytas cetenin icindeymis

Mehmet cankaya (3 yıl önce)

Salimin ortağı fatih denilen zata sorun borcu nikah salonlarini nasil zarara ugratmislar.bu yuzden kimi işten atti olayi kim meydana cikardi

Yorum Yaz